کد خبر: 860265 A

مربی تیم ملی والیبال گفت: خیلی‌ها در کسب سهیمه المپیک ازسوی تیم ملی نقش داشتند که جا دارد از آنان تشکر و قدردانی کنم.

به گزارش ایلنا، سعید رضایی درباره کسب سهمیه بازی‌های المپیک 2020 توکیو ازسوی تیم ایران در گفت‌وگو با روابط‌عمومی فدراسیون والیبال، بیان کرد: قبل از هر چیزی لازم می‌دانم، حادثه دلخراش هوایی اخیر را به مردم عزیز کشورم و خانواده جانباختگان تسلیت بگویم. تیم ملی والیبال ایران برای دومین بار موفق به کسب سهمیه المپیک شد و به عنوان عضو کوچکی از تیم ملی والیبال، کسب سهمیه را به مردم تبریک می‌گویم.

وی با تاکید بر این که از کسب سهمیه خوشحال است، ادامه داد: جا دارد این موفقیت را به همه بازیکنان، کادر فنی و همه عوامل اجرایی فدراسیون تبریک بگویم. همچنین باید از بازیکنان مصدوم تیم ملی و خیلی از بازیکنانی که در چند سال اخیر در اردوها، تیم ملی را همراهی کردند و در مجموع از خانواده بزرگ والیبال، برای کسب سهمیه تشکر و قدردانی کنم. امیدوارم این برد و صعود به المپیک، برای مردم همراه با خوشحالی باشد و تیم ملی نیز در المپیک موفق عمل کند.

مربی تیم ملی والیبال ادامه داد: با توجه به پیشرفت والیبال ایران در سال‌های اخیر، کسب سهمیه المپیک قابل پیش‌بینی بود، اما فکر گرفتن نتیجه و سهمیه، فشار زیادی به بازیکنان وارد کرده و استرس خاصی در ملی‌پوشان ایجاد کرده بود. از سوی دیگر، مصدومیت بازیکنان، برگزاری لیگ‌ها در شش ماهه دوم سال و تعطیلی لیگ برتر، همه دست به دست هم داده بود و جو روانی خاصی بر والیبال حاکم کرده بود. نتیجه‌گیری با این شرایط، واقعا سخت شده بود.

وی درباره بازی تیم ملی والیبال ایران در دیدار نیمه‌نهایی و نهایی مسابقات انتخابی المپیک در گروه مردان قاره آسیا، گفت: بازی سخت و نزدیک با کره‌جنوبی را پیش‌بینی کرده بودم و خوشبختانه با استفاده از دانش بازیکنان باتجربه‌تر، این تیم را شکست دادیم. دیدار نهایی نیز خیلی خوب برگزار شد و بدون هیچ حرف و حدیثی میزبان را شکست دادیم و با کسب عنوان نخست رقابت‌ها، سهمیه المپیک کسب گرفتیم.

ملی‌پوشان ایران در مسابقات والیبال انتخابی المپیک مردان قاره آسیا که از 17 تا 22 دی‌ماه به میزبانی جیانگمن چین برگزار شد، با کسب پنج پیروزی متوالی برابر تیم‌های قزاقستان، چین‌تایپه و چین در مرحله گروهی، کره‌جنوبی در نیمه‌نهایی و چین در فینال، سهمیه بازی‌های المپیک را به دست آوردند. 

سعید رضایی فدراسیون والیبال ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر