کد خبر: 860117 A

بررسی شانس‌های صعود به مرحله یک چهارم نهایی

سرنوشت تیم‌های حاضر در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات قهرمانی زیر 23 سال آسیا امروز و فردا مشخص خواهد شد.

به گزارش ایلنا، با گذشت دو هفته از دیدارهای مرحله گروهی مسابقات قهرمانی زیر 23 سال آسیا برخی از تیم‌ها شانس حضورشان در دو بعدی و رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی را تا حدود زیادی مشخص کرده‌اند اما با این وجود هنوز مسابقات زیادی برای برگزاری باقی مانده است.

پس از اینکه کره جنوبی به عنوان یکی از فینالیست‌های سال 2016 با گذشت دو مسابقه صعودش به دور بعدی را قطعی کرده هنوز 5 جایگاه خالی در مرحله یک چهارم نهایی باقی مانده است که طی امروز و فردا سرنوشت آن مشخص خواهد شد.

شرایط 4 گروه و شانس تیم‌ها برای راهیابی به دور بعدی را در ادامه می‌خوانید:

گروه A

در این گروه تیم فوتبال استرالیا که از دو مسابقه به 4 امتیاز دست پیدا کرده بود با تساوی یک بر یک روز گذشته مقابل ازبکستان جواز صعود به دور بعدی را به عنوان تیم صدرنشین کسب کرد. تیم تایلند هم با توجه به کسب یک امتیاز در بازی مقابل عراق موفق شد با 4 امتیاز به همراه استرالیا راهی دور بعدی شود و بدین ترتیب بحرین و عراق در این گروه حذف شدند.

1

گروه B

در این گروه دو تیم عربستان سعودی و سوریه با کسب 4 امتیاز از دو بازی گذشته شانس صعود بیشتری نسبت به قطر و ژاپن دارند با وجود اینکه ژاپن با دو شکست در قعر جدول عملا هیچ شانسی برای رسیدن به دور بعدی ندارد. امروز عربستان و سوریه با هم مصاف می‌دهند و در صورتی که این دو تیم به تساوی برسند و قطر ژاپن را شکست بدهد، آن زمان به دلیل تساوی دو بر دو عربستان مقابل قطر، قطر به دلیل قانون بازی رو در رو به دور بعد راه پیدا می‌کند.

2

گروه C

پس از دو پیروزی موفق کره جنوبی صعودش به مرحله یک چهارم نهایی را قطعی کرده است. آنها با توجه به به فاصله دو امتیازی نسبت به ازبکستان می‌توانند برای رسیدن به دور بعدی خیال آسوده‌ای داشته باشند. کره جنوبی قعرنشین اگر امروز موفق شود ازبکستان را شکست بدهد و ایران هم مقابل چین به برتری برسد آن زمان شاگردان حمید استیلی به عنوان تیم دوم از این گروه راهی دور بعد خواهند شد.

3

گروه D

در این گروه اگر حتی امارات و اردن به عنوان تیم‌های اول و دوم به تساوی هم دست پیدا کنند، ویتنام نمی‌تواند با شکست کره شمالی به دور بعدی برسد. ویتنام در مسابقه رو به رو با امارات و اردن به تساوی بدون گل رسیده بود و به همین دلیل اگر بتواند با این دو تیم هم امتیاز شود راهی دور بعد نمی‌شود.

4

تیم امید ایران مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر