کد خبر: 859580 A

استقلال تهران در نقل و انتقالات زمستانی اگرچه در خط حمله عملکرد موفقی داشت اما موفق به خرید مدافع و یک دروازه‌بان مطمئن نشده است.

به گزارش ایلنا،  استقلال در نقل و انتقالات نیم فصل اول با اضافه کردن 4 بازیکن تازه یعنی ارسلان مطهری، برنی ایبینی، محمد بلبلی و عظیم گوک و احتمالاً یک مدافع آفریقایی در پست‌های مختلف به کارش پایان می‌دهد. درمجموع بررسی ورودی و خروجی‌های استقلال نشان می‌دهد غیر از خط حمله در سایر بخش‌ها تیم نه‌تنها تقویت نشده که ضعیف‌تر هم شده‌اند!

خط حمله 

تا چند روز پیش اوضاع خط حمله استقلال که تا پایان هفته هفدهم با 33 گل زده با اختلاف صاحب بهترین خط حمله لیگ است چندان خوب نبود. پیشنهاد از فولام و صحبت از ترانسفر شدن مهدی قائدی به لیگ جزیره، مشخص نبودن وضعیت بازگشت با فسخ قرارداد و جدایی شیخ دیاباته که اگر فقط یکی از آن‌ها هم اتفاق می‌افتاد استقلالی‌ها را با چالش بزرگی روبرو می‌کرد؛ 2 بازیکنی که روی‌هم 16 گل به ثمر رسانده بودند. جذب ارسلان مطهری هم شایعه‌های مربوط به جدایی مهاجم اهل مالی را تقویت کرد! سرانجام با بازگشت دیاباته و منتفی شدن ترانسفر قائدی و در کنار آن جذب مطهری ورق کاملاً برگشت. خط حمله استقلال نسبت به نیم‌فصل اول نه‌تنها ضعیف‌تر نشد که اوضاع‌واحوال بهتری هم پیدا کرد.

در کنار این 3 نفر، با پایان محرومیت محمد بلبلی که اتفاقاً اول فصل با نظر فرهاد مجیدی جذب‌شده بود و توافق با برنی ایبینی دورگه نیجریه‌ای – استرالیایی خط آتش آبی‌ها تقویت شد. ماندن زوج گل زن و اضافه شدن 3 بازیکن جدید که همه آن‌ها هم با نظر و سلیقه فرهاد مجیدی جذب‌شده‌اند زنگ خطر را برای دیگر بازیکنان هجومی استقلال به صدا درآورد تا یکی پس از دیگری خواستار جدایی از این تیم شوند. ابتدا باشگاه سجاد آقایی مهاجم جوان خودش را تا پایان فصل قرضی به ذوب‌آهن اصفهان فرستاد اما ساعاتی بعد بازگشت. مرتضی تبریزی هم خواستار جدایی شد اما به تیمی منتقل نشد. بعد از آن‌ها نوبت به علی دشتی رسید تا به باشگاه برود و درخواست جدایی بدهد که او هم نتوانست رضایتنامه بگیرد.

باید دید بهترین خط حمله لیگ در نیم دوم و با خریدهای جدیدش می‌تواند به‌اندازه نیم‌فصل اول و حتی بیشتر از آن گلزنی کند یا تیم فرهاد مجیدی با تیمی که آندره آ استراماچونی ساخته بود تفاوت دارد! زکریا مرادی هم دیگر مهره جوان فرهاد در خط حمله است. محسن کریمی دیگر مهره استقلال در نیم‌فصل بود که به دلیل مصدومیت فصل را از دست داد. درمجموع تراز ورودی و خروجی استقلال در خط حمله تا به اینجا مثبت است.  

خط هافبک 

استقلال تا اینجا در خط هافبک هیچ تغییری نداشته است. نه بازیکن جداشده و نه خرید تازه‌ای انجام داده‌اند. علی کریمی، فرشید باقری، فرشید اسماعیلی، مسعود ریگی، آرش رضاوند، سینا خادم پور و رضا آذری تمام داشته‌های فرهاد مجیدی در میانه میدان است. هرچند در صورت لزوم می‌تواند روی روزبه چشمی هم حساب باز کند. جالب اینکه استقلالی‌ها قصد داشتند برای تقویت خودشان در این بخش آیاندا پاتوسی را جذب کنند اما در این کار ناموفق بودند و بعد از آن هم سراغ بازیکنی در این پست نرفته‌اند و حرفی هم از خرید یک هافبک تازه نیست! نسبت به نیم‌فصل اول خط میانی آبی پوشان تا امروز هیچ تغییری نکرده است. این در شرایطی است که با مصدومیت داریوش شجاعیان استقلال نیاز به خرید یک بازیکن هم‌تراز با او دارد تا اگر خط هافبک اش را تقویت نمی‌کند، دست‌کم قدرت را کاهش ندهند.  

دفاع و دروازه 

استقلال در خط دفاع روزبه چشمی، عرف غلامی، سیاوش یزدانی، محمد دانشگر، وریا غفوری، میلاد زکی پور، شاهین طاهر خانی، امیرحسین کارگر، میلاد باقری و هرویه میلیچ را داشت. باقری که حتی یک دقیقه هم برای استقلال بازی نکرده بود از این تیم جدا شد. به‌جای او عظیم گوک از ملوان و سربازی برگشت. قرار بود خط دفاع استقلال که در نیم‌فصل اول با دریافت 17 گل بکی از ضعیف‌ترین خط حمله‌های لیگ بود تقویت شود.

هادی محمدی، پژمان منتظری، عقیل کعبی، آرمین سهرابیان و سعید آقایی ازجمله بازیکنانی بودند که نام شان مطرح شد، اما هیچ‌کدام آبی‌پوش نشدند. گفته می‌شود یک مدافع مراکشی یا کامرونی امروز و فردا به استقلال اضافه خواهد شد. تا اینجا خط دفاع استقلال نسبت به نیم‌فصل اول ضعیف‌تر هم شده است! داخل دروازه هم حسین حسینی همچنان باید با حسین پورحمیدی جوان رقابت کند و در صورت آسیب‌دیدگی یا محرومیت فرهاد مجیدی مجبور است یک گلر امتحان پس نداده و میدان بزرگ  ندیده را بازی دهد! این در شرایطی است که قرار بود یک دروازه‌بان مطمئن‌تر در نیم‌فصل جذب شود.

استقلال تهران نقل و انتقالات زمستانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر