کد خبر: 858151 A

آخرین تلاش‌ تیم‌های لیگ برتری برای جذب بازیکن؛

پنجره نقل و انتقالات زمستانی فوتبال ایران ساعت 24 روز 23 دی بسته خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، نقل و انتقالات زمستانی فوتبال ایران تا کمتر از  72 ساعت دیگر به پایان خواهد رسید و در این میان برخی باشگاه‌ها هنوز در تلاش هستند تا نفرات مورد نظرشان که تا این لحظه جذب نشدند را به خدمت بگیرند و زمان به سرعت برای آنها در حال طی شدن است. به برخی از مهم‌ترین پرونده‌های نقل و انتقالاتی که هنوز به نتیجه نرسیده‌اند می‌پردازیم:

 

سد نفتی مقابل جدایی آل‌کثیر

15785967076457

مهام صنعت نفت با درخشش در نیم فصل نخست رقابت‌های لیگ برتر و کسب عنوان آقای گلی در این مقطع از رقابت‌ها حسابی برای خودش مشتری پیدا کرده و تراکتور و پرسپولیس به جذب او علاقه زیادی داشتند و در این میان پرسپولیس جدی‌تر ماجرای به خدمت گرفتن او را دنبال می‌کرد. خود آل‌کثیر در اوایل نقل و انتقالات نیم فصل در صحبت‌هایی اعلام کرده بود دوست دارد از صنعت نفت جدا شود و به یکی از پینشهاداتش پاسخ مثبت دهد ولی باشگاه صنعت نفت تا کنون رضایت‌نامه او را نداده و اسکوچیچ در صحبت‌های اخیر خود تاکید کرد به هیچ قیمتی حاضر به از دست دادن مهاجم تیمش نیست. با این حال تلاش‌ها برای جذب آقای گل لیگ همچنان ادامه دارد و باید دید در فرصت اندک باقی‌مانده تلاش‌ها به کجا ختم می‌شود.

 

فرکی شهریار را از دست نمی‌دهد

شهریار+مغانلو

برای تیم‌هایی که موفق به جذب آل‌کثیر نشدند، آقای گل پیکان گزینه راحت‌تری برای جذب به نظر می‌رسید که با یک گل زده کمتر نسبت به مهاجم صنعت نفت در رتبه دوم جدول گلزنان جای دارد. باشگاه پیکان در سال‌های اخیر معمولاً در حفظ بازیکنان کلیدی خود ناتوان بوده و در مقاطع مختلف نفرات مهم این تیم برخلاف نظر سرمربی‌شان جدا شده و به نظر می‌رسید فشارها برای جدایی مغانلو هم در نهایت نتیجه دهد ولی حسین فرکی بارها تاکید کرده اجازه جدایی به شهریار را نخواهد داد و تا کنون هم موفق بوده است. آخرین پیشنهاد جذب این بازیکن از سوی تراکتور بوده که مورد پذیرش قرار نگرفت.

 

تاکید قلعه‌نویی به جذب اسماعیلی‌فر

دانیال-اسماعیلی-فر-1

جدایی دو بازیکن ذوب آهن در 2 روز گذشته آنهم با فسخ یک طرفه و بدون رضایت باشگاه باعث شده مدیران به فکر حفظ داشته‌های خود بیافتند و در این شرایط جدایی اسماعیلی‌فر که پیشنهادات زیادی داشت سخت‌تر از همیشه شده است. با این حال سپاهان همچنان به جذب وی اصرار دارد و خود اسماعیلی‌فر هم به باشگاه درخواست جدایی داده است و باید دید در روزهای آینده شاهد جابجایی بین دو تیم اصفهانی هستیم یا نه.

 

پژمان منتظری همچنان بلاتکلیف

پژمان منتظری

منتظری ابتدای فصل نقل و انتقالات زمستانی مذاکراتی با سپاهان داشت و به توافق رسید و قرار بود به قطر برود و رضایت‌نامه‌اش را دریافت کند ولی دیگر از او خبری نشد تا طلایی‌پوشان به فکر جذب گزینه دوم خود در دفاع میانی یعنی محمد طیبی بیافتند و پرونده رفتن پژمان به اصفهان بسته شود. پس از آن صحبت از بازگشت وی به استقلال مطرح بود که حالا خبر رسیده این باشگاه برنامه‌ای برای جذب وی ندارد. صحبت از بازگشت پژمان به فولاد خوزستان است و رابطه خوب منتظری با نکونام ممکن است او را به اهواز بکشاند ولی احتمال اینکه یک نیم فصل دیگر هم بدون تیم بماند وجود دارد.

 

وضعیت نا معلوم سروش

15786056701941

جدایی سروش رفیعی از شهر خودرو خبر غیر منتظره‌ای بود. خرید پر سروصدای گل‌محمدی در ابتدای فصل نتوانست انتظارات را از خودش برآورده کند و در نهایت از باشگاه جدا شد. صحبت از بازگشت او به فولاد مطرح است ولی باشگاه خوزستانی تا کنون در مورد به خدمت گرفتن او به صورت رسمی ابراز علاقه نکرده است. باید دید رفیعی که تا همین چند سال قبل شاه‌ماهی نقل و انتقالات بود می‌تواند در فرصت اندک باقی مانده مقصد خودش را معلوم کند یا نه.

 

عالیشاه کجا می‌رود؟

امید عالیشاه

حضور آقای پاس گل سابق لیگ برتر در فهرست مازاد پرسپولیس و عدم حضور وی در تمرینات باعث شده جدایی او از جمع سرخپوشان قطعی به نظر برسد. اگرچه عالیشاه در فهرست مازاد کالدرون بود و بازگشت وی به تهران مشخص نیست یک احتمال اندک وجود دارد که سرمربی جدید سرخپوشان رای به بازگشت او بدهد ولی تا این لحظه امید بلاتکلیف است. سپاهان، شهر خودرو و فولاد خبر مذاکره با او را تکذیب کردند و باید دید سرنوشت عالیشاه در روزهای باقی مانده چه خواهد شد.

 

مرتضی آقاخان و انتخابی برای بازگشت

57776082

انتقال وینگر سابق پیکان به استقلال یک انتقال کاملاً شکست خورده بود و وی بعد از یک فصل و نیم حضور در این تیم و عدم انجام حتی یک بازی رسمی در ترکیب این تیم و در نهایت حضورش در فهرست مازاد باعث شده او مجبور به انتخاب یک تیم جدید باشد. پیشنهاداتی از سوی پیکان و سایپا برای او وجود دارد و در فرصت باقی مانده تا پایان نقل و انتقالات مقصد بعدی او مشخص خواهد شد.

 

سعید واسعی و تلاش پیکان برای حفظ او

واسعی

به جز مغانلو، بازیکنان دیگری هم از پیکان هستند که پینشهادات دندان‌گیر دارند و سعید واسعی یکی از این نفرات است. واسعی از چند تیم مطرح لیگ برتری پیشنهاد داشت و سپاهان برای جذب او به باشگاه تهرانی نامه زد که با این انتقال موافقت نشد و پیکانی‌ها مثل مغانلو سعی دارند واسعی را هم حفظ کنند، هرچند نگه داشتن بازیکنی که خودش تمایل به جدایی دارد کار سختی است و باید دید در 3 روز باقی مانده چه اتفاقی خواهد افتاد.

 

سعید آقایی و رد پیشنهادات معاوضه

آقایی

جر و بحث مدافع چپ سپاهان با قلعه‌نویی و دو پیشنهاد خوب برای او از تیم‌های مدعی لیگ برتر باعث شد پرونده جدایی او خیلی زود کلید بخورد و باشگاه اصفهانی هم که اصراری به حفظ او نداشت به سرعت جانشینش را به خدمت گرفت و با مهدی ترکمان قرارداد بست ولی با توجه به ارزش آقایی و شرایط فنی و سنی خوب او، طلایی‌پوشان قصد نداشتند وی را مفت از دست بدهند و سعی‌شان بر این بود که او را با یکی از مهره‌های کلیدی استقلال و تراکتور تعویض کنند ولی تمام پیشنهادات این باشگاه از سوی آبی‌های تهران و سرخ‌های تبریز رد شد. استقلال وقتی دید با سپاهان معامله‌اش نمی‌شود به سراغ سایر گزینه‌های دفاع چپ رفت ولی تراکتور همچنان به جذب او مصر است. باید دید در روزهای آتی شاهد جدایی آقایی و مشخص شدن مقصد او هستیم یا نه.

 

استقلال به دنبال کعبی

17

همان قدر که پرسپولیس به جذب آل‌کثیر از صنعت نفت علاقه دارد، استقلالی‌ها هم به دنبال جذب عقیل کعبی از این تیم هستند ولی پاسخ باشگاه آبادانی به آبی‌ها همان پاسخی بود که در قبال آل کثیر به پرسپولیس دادند و اعلام کردند به تمام بازیکنان خود در نیم فصل دوم نیاز داشته و حاضر به از دست دادن مهره کلیدی خود نیستند. استقلال که به نظر می‌رسد باید قید میلیچ را بزند نیاز به یک مدافع چپ دارد و فرصت برای به نتیجه رساندن این پروژه اندک است.

 

هادی محمدی و دو پیشنهاد خوب

V1Z7hnmVQy1V

یکی دیگر از بازیکنان ذوب آهن که شایعه جدایی‌اش مطرح شده هادی محمدی، مدافع میانی این تیم است که مورد توجه تراکتور و استقلال قرار دارد. ذوبی‌ها پس از جدایی مطهری و فخرالدینی قصد ندارند بازیکن دیگری از دست بدهند ولی خود محمدی تمایلی به ماندن ندارد. باید دید سرنوشت این بازیکن چه خواهد شد.

 

سایر نفرات

روح‌الله باقری، کریستین اوساگوانا، فرشاد محمدی‌مهر، حامد لک، ابراهیم توره، علیرضا ابراهیمی، آدام همتی، میلاد باقری، محمدرضا اخباری، یوکیا سوگیتا و... نفراتی هستند که شایعه جدایی آنها یا پیوستنشان به یک تیم لیگ برتری مطرح است.

لیگ برتر فوتبال ایران نقل و انتقالات زمستانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر