کد خبر: 855537 A

از تابستان 76 تا زمستان 98

این ششمین حضور مجیدی به استقلال در 22 سالی است که استقلالی شده است.

به گزارش ایلنا،فرهاد مجیدی از سال 76 و لیگ آزادگان که به‌عنوان یکی از شاه‌ماهی‌های نقل و انتقالات به استقلال آمد تا امروز که جانشین آندره آ استراماچونی شده در مقاطع مختلف از جمع آبی پوشان جداشده و روباره برگشته است. این جدایی‌ها دلایل مختلف داشت از محرومیت در لیگ داخلی گرفته تا مشکلات خانوادگی، که در برهه‌های مختلف اتفاق افتاده است.این ششمین حضور مجیدی به استقلال در 22 سالی است که استقلالی شد.  

اولین رفت و بازگشت

فرهاد مجیدی 20 ساله به‌عنوان یکی از پدیده‌های لیگ آزادگان در سال 76 از بهمن کرج به استقلالی آمد که مرحوم ناصر حجازی سرمربی و علی فتح‌الله زاده هم مدیرعامل آن بود. شروع کار و اولین بازی فرهاد با استقلال شکست سنگین 3 بر صفر در دربی بود. سال 77بعد از بازی استقلال و فجرسپاسی که در شیراز به جنجال کشیده شد، فرهاد برای مدت کوتاهی به فوتبال اروپا و باشگاه راپیدوین اتریش  ترانسفر شد.

دومین رفت و بازگشت

حضور فرهاد در فوتبال اروپا کوتاه و مقطعی بود  و او خیلی زو.د در سال 79 به استقلال برگشت. بازگشت فرهاد به استقلال هم چندان طولانی نبود و او در همان سال بازهم توسط فتح‌الله زاده لژیونر شد.مقصد بعدی مجیدی کمی آن‌طرف‌تر از مرزهای ایران و لیگ امارات بود. او استقلال را به مقصد باشگاه الوصل امارات ترک کرد. او 6 سال پیراهن زرد پوشان الوصل را بر تن داشت و پس‌ازآن به ترتیب برای العین، الاهلی، النصر و دوباره العین بازی کرد. غیر از النصر او به‌صورت قرضی برای دیگر باشگاه‌های اماراتی بازی کرد.دست‌آخر هم نوبت به بازگشت دوباره به استقلال رسید.

سومین رفت و بازگشت

پس از 10 سال دوری از استقلال فرهاد مجیدی در لیگ هفتم حرفه‌ای و سال 86 دوباره به استقلال برگشت. آن‌هم در شرایطی که باز مرحوم ناصر حجازی سرمربی تیم و علی فتح اله زاده مدیرعامل باشگاه بود. در آن برهه نه فرهاد آماده بود و نه استقلال شرایط خوبی داشت. در ادامه آن فصل فیروز کریمی در نیم‌فصل دوم و پس‌ازآن امیر قلعه‌نویی سرمربی استقلال شدند. درخشش فرهاد از لیگ هشتم شروع شد و در لیگ نهم با صمد مرفاوی به اوج خودش رسید. لیگ دهم و نیم‌فصل اول لیگ یازدهم هم به‌خوبی پیش می‌رفت که فرهاد در نیم‌فصل به بهانه مشکلات خانوادگی بازهم استقلال را ترک کرد و به لیگ ستارگان قطر و باشگاه الغرافه رفت.

چهارمین رفت‌وبرگشت

دوری فرهاد از استقلال این بار چندان طولانی نبود. او در پایان لیگ یازدهم آماده بود تا دوباره به استقلال برگردد اما مشکلات شخصی او با امیر قلعه‌نویی مانع این بازگشت می‌شد. سرانجام در نیم‌فصل لیگ دوازدهم علی فتح‌الله زاده مدیرعامل وقت باشگاه استقلال توانست فرهاد مجیدی و امیر قلعه‌نویی را برای همکاری باهم مجاب کند تا فرهاد دوباره آبی‌پوش شود و برای آخرین بار پیراهن استقلال را بر تن کند. بعد از بر باد رفتن رؤیایی قهرمانی آسیا، مجیدی در 7 آبان سال 92 در بازی مقابل مس کرمان از فوتبال خداحافظی کرده و بازهم از استقلال جدا شد. آن‌هم در شرایطی که قلعه‌نویی از او خواسته بود تا پایان فصل صبر کند و کنار تیم باشد.  

 پنجمین رفت‌وبرگشت

فرهاد مجیدی بعد از خداحافظی از فوتبال برای شرکت در کلاس‌های مربیگری به خارج از کشور رفت. تا اینکه پس کلی حرف‌وحدیث و کش‌وقوس سرانجام وینفرد شفر پذیرفت تا فرهاد به‌عنوان دستیار جدید ایرانی به کادر فنی‌اش اضافه شود. به‌این‌ترتیب 14 دی سال 97 فرهاد رسماً به کادر فنی استقلال اضافه شد تا پس از حدود 5 سال دوری یک بازگشت دیگر را تجربه کند. البته این بار مه به‌عنوان بازیکن که در قامت یک مربی و دستیار این اتفاق افتاد. هرچند در ادامه با برکناری شفر نیمکت خالی سرمربیگری استقلال به او رسید.فرهاد درحالی‌که قرار بود برای فصل بعد هم به‌عنوان دستیار ایرانی در کادر فنی استقلال بماند بازهم این تیم را ترک کرد و سرمربیگری تیم امید را عهده‌دار شد.

ششمین بازگشت فرهاد

استقلال و استراماچونی برای ادامه همکاری به توافق نرسیدند تا هیات مدیره باشگاه سرمربی تازه‌ای برای تیم انتخاب کند. همان‌طور که از قبل مشخص بود فرهاد مجیدی فرد منتخب باشگاه بود. به‌این‌ترتیب استقلال و فرهاد مجیدی برای ششمین بار به هم رسیدند و این ششمین حضور شماره هفت‌ در استقلال از سال 76 تاکنون است.

 

 

استقلال فرهاد مجیدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر