کد خبر: 855114 A

شاهین بیانی:

کاپیتان سابق تیم استقلال می گوید در ماجرای استراماچونی شان باشگاه استقلال رعایت نشد.

به گزارش ایلنا، شاهین بیانی کاپیتان سابق تیم استقلال معتقد است در ماجرای استراماچونی باشگاه استقلال خودزنی کرد چرا که اگر تعهدات شان را به موقع عمل می‌کردند این مربی ایتالیایی نمی‌توانست به راحتی قراردادش را یک طرفه فسخ کند و به کشورش برگردد و هر روز شرط و شروط جدیدی برای این تیم بزرگ و پرطرفدار بگذارد و شان و شخصیت پرافتخارترین تیم آسیا هم زیر سوال برود.

در مورد ماجراهایی که پیرامون استراماچونی اتفاق می‌افتد چه نظری دارید؟

به نظر من اصلا باشگاه استقلال نباید می‌گذاشت کار به اینجا بکشد که استراماچونی بتواند به راحتی قراردادش را یک طرفه فسخ کند. اگر باشگاه استقلال به موقع به تعهداتش عمل می‌کرد استراماچونی نه مربی بود که به تعهدش عمل نکند و نه اینکه یک طرفه فسخ کند اما وقتی این همه بد قولی از طرف پرافتخارترین باشگاه آسیا می‌بیند و زمین تمرین هم ندارد و پولش را هم نمی‌دهند و کشورهای حوزه خلیج فارس هم پیشنهادات بالایی به او می‌دهند و او را وسوسه می‌کنند، همین اتفاقات می‌افتد. یکی از دلایلی که استراماچونی از استقلال رفت جدا از شرایط استقلال، پیشنهاداتی بود که از تیم‌های حوزه خلیج فارس داشت. روز اول هم گفتم که استراماچونی اگر می‌خواست برگردد اصلا نمی‌رفت چون نسبت به هواداران استقلال عرق پیدا کرده بود و بین او و هواداران مساله عاطفی ایجاد شده بود. استراماچونی می‌توانست بماند و کارش را انجام می‌داد و مثل مربی پرسپولیس نیم فصل می‌رفت اما الان دو هفته از این اتفاقات گذشته و باشگاه هر روز به هواداران امید فردا را می‌دهد و من فکر نمی‌کنم این اتفاق بیفتد و استراماچونی برگردد و اگر هم برگردد شرایط خیلی فرق می‌کند چون استقلال 5 امتیاز در بازیهای آخر از دست داد و تا تیم به شرایط آرمانی برگردد یک ماه زمان می‌برد و باز امتیاز از دست می‌دهد. تیمی که می‌خواهد قهرمان شود 5 امتیاز خیلی زیاد است و اگر برگردد خیلی چیزها را از دست داده‌ایم و شانس قهرمانی مان را کم کرده‌ایم و باز هم باشگاه استقلال خودزنی کرد.

بازیکنان استقلال در یک اقدام جالب استراماچونی را آنفالو کردند. به نظر شما چرا بازیکنان استقلال چنین کاری کردند؟

چون خود بازیکنان هم نمی‌دانند در باشگاه چه خبر است و چه کسی سرمربی تیم است و بلاتکلیف هستند و آرامش فکری ندارند. تیمی که می‌خواهد قهرمان شود باید خوب تمرین کند و باید مربی خوب بالای سرش باشد تا خوب تمرین کند. من به بازیکنان استقلال حق می‌دهم چون آرامش ندارند و پول شان را خهم نگرفته‌اند و هوادارش هم ناراحت است. بازیکن در استقلال باید به خاطر هوادار زحمت بکشد ولی وقتی می‌بینند هوادار ناراحت است و هر روز جلوی باشگاه و وزارت ورزش شعار می‌دهند یعنی هواداران هم روزهای خوبی ندارند. باشگاه استقلال شرایط خوبی ندارد و باشگاه اگر آمدن استراماچونی را منتفی اعلام کند و قبلا هم گفته بودند که منتفی است اما الان هم دوباره مذاکره می‌کنند تا هوادار را امیدوار کنند. مشکل اصلی استقلال بعد از ماجرای استراماچونی شروع می‌شود و اگر او نیاید باید دنبال گزینه داخلی باشند و الان هیچ کسی نمی‌آید این تیم را تحویل بگیرد.

وریا غفوری اعلام کرده استقلال آنقدر خوار و ذلیل نشده که منتظر کسی بماند. در این رابطه چه نظری دارید؟

 

وریا درست می‌گوید. همان اول گفتم که امیدوارم استراماچونی برگردد اما همیشه استقلال بزرگ بوده و هست. نام‌های بزرگی به استقلال آمدند و رفتند اما استقلال همچنان هست.

در ماجرای استراماچونی شان و شخصیت باشگاه استقلال زیر سوال نرفت؟

 زیر سوال رفت. وقتی می‌گویم خودزنی کردند به خاطر این است که خودمان باعث شدیم چنین اتفاقاتی بیفتد. اگر قسط اول او را سر تاریخ می‌دادند هیچ کدام از این اتفاقات نمی‌افتاد. استراماچونی مربی خوبی بود و در استقلال هم خوب کار کرد اما قبل از اینکه به ایران بیاید هیچ گزینه‌ای روی میز نداشت و به خاطر بزرگی استقلال و هوادارانش دوباره مطرح شد. استقلال در ایران به هر تیمی جز استقلال می‌آمد مثل ذوب آهن، پیکان، فولاد یا سایپا می‌رفت اینقدر موفق نمی‌شد و رزومه مطرحی نداشت که کشورهای اطراف ما دنبال او باشند. 

سرانجام این استقلال با وضعیتی که در حال حاضر دارد چه خواهد شد؟

 نگران اتفاقات هستم وگرنه بازیها شروع می‌شود و استقلال هم در بازیها شرکت خواهد کرد. ما امسال شانس اول قهرمانی بودیم  اما خودزنی کردیم و خودمان را از قهرمانی دور کردیم و هوادار هر چه بگوید حق دارد 

 

 

استقلال شاهین بیانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر