کد خبر: 853253 A

بررسی عملکرد لژیونرهای ایرانی در نیم فصل؛

لژیونرهای فوتبال ایران عملکرد متفاوتی در بازی‌های نیم‌فصل اول تیم‌شان داشتند برخی از آن‌ها خوش درخشیدند و برخی در حد انتظار نبودند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، عملکرد لژیونرهای فوتبال ایران در نیم فصل اول لیگ آسیا و اروپا  بسیار متفاوت بوده است، بر این اساس درادامه به بررسی عملکرد تک تک آن‌ها خواهیم پرداخت:


عملکرد خوب کریم در السیلیه

1398060307134992818197204

کریم انصاری فرد مهاجم ایرانی تیم السیلیه در نیم فصل اول لیگ ستارگان قطر توانسته است در 11 بازی حضور پیدا کند با زدن 5 گل و دادن یک پاس گل برای تیمش مثمر ثمر باشد. السیلیه در حال حاضر با کسب 17 امتیاز در رده پنجم جدول لیگ ستارگان قطر قرار دارد.


مرتضی مدافع تمام عیار

photo_۲۰۱۹-۱۲-۳۰_۱۶-۱۵-۱۱

مرتضی پورعلی گنجی مدافع تیم العربی در نیم فصل لیگ ستارگان قطر توانسته است در 9 بازی و با میانگین 90 دقیقه حضور برای تیمش مثمر ثمر باشد. مرتضی در دیدار جریان تیم های الدحیل و العربی قطر در رقابت های جام حذفی که با برتری العربی به پایان رسید در یکی از صحنه های مسابقه پورعلی گنجی طی برخوردی که با مهاجم الدحیل از ناحیه ابرو به شدت آسیب دید و زمین بازی را ترک کرد. این عملکرد خوب او نشان داد که تا چه حد او برای تیمش با جان و دل بازی می‌کند. العربی در حال حاضر با کسب 15 امتیاز در رده ششم لیگ ستارگان قطر قرار دارد.


درخشش رامین در الشحانیه

رامین-رضاییان-الشحانیه

رامین رضائیان مدافع ایرانی تیم الشحانیه در ترکیب این تیم ضعیف قطری که در خطر سقوط قرار دارد عملکرد بسیار درخشانی داشته است تا جایی که در تیم منتخب نیم فصل اول لیگ ستارگان قرار گرفت. رامین در نیم فصل اول توانست در 11 بازی حضور پیدا کند و در مجموع 6 گل برای تیمش به ثمر برساند تیم الشحانیه در حال حاضر با کسب 5 امتیاز در رده یازدهم جدول لیگ ستارگان قطر قرار دارد.


حضور کم رنگ عزت‌الهی در یوپن

13980622000052_Test_PhotoN

سعید عزت الهی هافبک تیم یوپن بلژیک در نیم فصل اول لیگ فوتبال این کشور توانسته است تنها در یک بازی حضور پیدا کند او مدت‌ها بدلیل مصدومیت از ترکیب اصلی تیمش دور بود و تابحال نتوانسته گلی برای تیمش به ثمر برساند. یوپن در حال حاضر با کسب 19 امتیاز در رده سیزدهم جدول ژوپیلر قرار دارد.


عملکرد متوسط ابراهیمی در یوپن

یوپن-امید+ابراهیمی

امید ابراهیمی هافبک تیم یوپن  که از سوی کادرفنی الاهلی در لیست سیاه این تیم قرار گرفته بود در نهایت با تیم یوپن بلژیک به توافق رسید به این تیم پیوست. او موفق شد تا در نیم فصل اول لیگ ژوپیلر در 12 بازی حضور پیدا کند ولی این هافبک ملی‌پوش تا به حال نتوانسته است گلی برای تیمش به ثمر برساند. تیم یوپن در حال حاضر با کسب 19 امتیاز در رده سیزدهم جدول ژوپیلر قرار دارد.


درخشش حسینی در ترابوزان

1398051810384749918070474

مجید حسینی مدافع تیم ترابوزان اسپور در نیم فصل اول سوپر لیگ ترکیه موفق شده است در 12 بازی حضور پیدا کند، یک گل برای تیمش به ثمر برساند. حسینی چندین مرتبه به دلیل عملکرد خوبش در تیم ترابوزان موفق شده است تا در تیم منتخب هفته لیگ این کشور قرار بگیرد. همچنین شنیده می‌شود که او به دلیل عنلکرد خوبش در ارابوزان از دو تیم به نام‌های ساسولو ایتالیا و هرتابرلین پیشنهاد دارد که در صورت توافق این مدافع ملی پوش از این تیم ترکیه‌ای جدا خواهد شد. تیم ترابوزان اسپور در پایان نیم فصل سوپر لیگ ترکیه با کسب 32 امتیاز در رده سوم جدول قرار دگرفته است.


صیادمنش؛ نه چندان امیدوارکننده

e3f7b52e-a1c9-4a61-bad4-97d94fde5773

الهیار صیادمنش مهاجم ایرانی تیم فنرباغچه که با امضای قراردادی قرضی به تیم استانبول‌اسپور پیوسته بود. توانسته است با حضور در 11 بازی تنها یک گل برای تیم جدیدش به ثمر برساند. تیم استانبول‌اسپور با کسب نوزده امتیاز در رده سیزدهم جدول رده بندی قرار دارد.


مهدی‌خانی پایین‌تر از حد انتظار

۲۰۱۹۱۲۰۵_۲۲۰۸۴۲

مهدی‌مهدی‌خانی مهاجم که بعد از حضور موفق در پدیده و عملکرد مثبت در تیم ملی زیر ۲۱ سال، به واراژدین کرواسی پیوست. توانست  در 10 بازی برای تیمش حضور پیدا کند وی تابحال موفق نشد در نیم فصل اول لیگ کرواسی گلی برای واراژدین به ثمر برساند تا این تیم در پایان نیم فصل اول با کسب 12 امتیاز در رده دهم جدول قرار بگیرد.


عملکرد خوب شریفی در لیگ آذربایجان

دبل-شریفی-اولین-روز-سالگی-عکس-1

مهدی شریفی مهاجم فصل گذشته تیم فوتبال پرسپولیس که با عقد قراردادی رسمی به تیم فوتبال سومقاییت آذربایجان پیوست. در نیم‌فصل اول لیگ فوتبال این کشور موفق شد در 11 بازی با میانگین 75 دقیقه حضور در هر بازی برای تیمش 5 گل به ثمر برساند. تیم سومقاییت با کسب 18 امتیاز در رده چهارم جدول قرار دارد.


درخشش بابایی در سومقاییت

3832f9f5-2411-4f48-9e93-079969f68805

پیمان بابایی مهاجم فصل گذشته تیم فوتبال ماشین سازی‌تبریز که با عقد قراردادی به مدت دو فصل و به طور قرضی به تیم سومقاییت باکو پیوسته بود. موفق شد در مجموع حضورش در 19 بازی‌ در تیم سومقاییت 9 گل به ثمر برساند. همچنین بابایی در این فصل از لیگ آذربایجان عملکرد بسیار خوبی داشته است، موفق شده تا در چهارده بازی با به ثمر رساندن شش گل به همراه لورنزو رودریگو فرانسوی از تیم کشلا در صدر جدول گلزنان لیگ برتر آذربایجان قرار بگیرد و به عنوان بهترین بازیکن ماه دسامبر لیگ فوتبال این کشور نیز انتخاب شود.


عملکرد متوسط محرمی در لوکوموتیوزاگرب

15673138856686

صادق محرمی مدافع 23 ساله ایرانی که توسط باشگاه دیناموزاگرب کنار گذاشته شد به‌صورت قرضی به تیم لوکوموتیو زاگرب پیوست. محرمی توانست در نیم فصل اول لیگ فوتبال کرواسی در 7 بازی برای تیمش حضور پیدا کند. او تاکنون موفق نشده است برای تیم لوکوموتیو گلی به ثمر برساند. تیم لوکوموتیو با کسب 28 امتیاز در رده ششم لیگ کرواسی قرار گرفته است.


زاهدی مهاجمی تمام عیار

01454061

شهاب زاهدی که سابقه عضویت در تیم فوتبال پرسپولیس را دارد پس از مذاکراتی که با المپیک دونتسک اوکراین انجام داد درنهایت به این تیم پیوست. زاهدی در نیم فصل اول لیگ فوتبال اوکراین توانست با حضور در 13 بازی 3 گل برای تیمش به ثمر برساند همچنین او موفق شد، درچارچوب هفته هجدهم لیگ فوتبال اوکراین سومین گل فصل خودش را برای المپیک دونتسک به ثمر برساند به عنوان برترین بازیکن ماه لیگ فوتبال این کشور پیش از آغاز سال جدید میلادی انتخاب شود.

علاوه بر آن این مهاجم توانسته بود با عملکرد خوبش در ماه‌های گذشته 2 بار عنوان برترین بازیکن هفته در لیگ اوکراین  انتخاب شود. تیم المپیک دونتسک در حال حاضر با کسب 18 امتیاز در رده نهم جدول رده‌بندی قرار دارد.


عملکرد متوسط تفضلی در چمپیونشیپ

IMG_20191127_223640_910

رایان تفضلی مدافع ایرانی تیم هال سیتی که سابقه حضور در آکادمی ساوتهمپتون، کمبریج سیتی و مانسفیلد تاون را هم داشته است. توانسته است در نیم‌فصل اول چمپیونشیپ، با حضور در 9 بازی یک گل برای تیمش به ثمر برساند. تیم هال سیتی در حال حاضر با کسب 36 امتیاز در رده دوازدهم جدول قرار دارد.


بازگشت جهانبخش با یک درخشش

01464666

علیرضا جهانبخش وینگر ایرانی تیم برایتون که موفق شد در هفته بیستم لیگ فوتبال جزیره بالاخره بعد از مدت‌ها تحمل مصدومیت و نیمکت‌نشینی مقابل بورنموث با قرار گرفتن در ترکیب اصلی تیمش، برای اولین بار پایش نیز به گلزنی باز شود. گلی که مهاجم ایرانی برایتون در دقیقه 2 و 29 ثانیه وارد دروازه بورنموث کرد، سریع‌ترین گل تاریخ این باشگاه در لیگ برتر انگلیس شد.

علاوه بر آن جهانبخش سومین بازیکن ایرانی است که در لیگ برتر انگلیس موفق به گلزنی شده پیش از او آندرانیک تیموریان و اشکان دژاگه نیز موفق به گلزنی در این لیگ شده بودند، علاوه بر این کریم باقری دیگر بازیکنی بود که در لیگ برتر انگلیس بازی کرده است تا  مجموع  بازیکنان ایرانی که در لیگ برتر انگلیس بازی کرده‌اند به چهار نفر برسد.


طارمی مهاجمی هوشمند

01428742

مهدی طارمی مهاجم پیشین تیم پرسپولیس که با عقد قراردادی به تیم ریوآوه پیوست، موفق شد با حضور در 13 بازی با زدن 6 گل و گرفتن یک پاس گل برای تیمش مثمرثمر باشد. همچنین او توانسته است با عملکرد هوشمندانه 6 پنالتی برای تیمش بگیرد. علاوه بر این او موفق شد دو بار توسط سایت باشگاه ریوآه به دلیل عملکرد خوبش نامزد بهترین بازیکن ماه این تیم شود. تیم ریوآوه در حال حاضر با 16 امتیاز ر رده ششم جدول لیگ پرتغال قرار دارد.


آزمون ارزشمندترین مهاجم لیگ روسیه

636865128587694222_lg

سردار آزمون مهاجم ایرانی تیم زنیت سن پترزبورگ موفق شده است با حضور در 38 بازی برای تیمش در مجموع 11 گل به ثمر برساند. همچنین او چندین بار به دلیل عملکرد خوب و درخشش در لیگ روسیه در تیم منتخب هفته لیگ این کشور قرار گرفته است.

آزمون در نیم فصل اول لیگ فوتبال روسیه عملکرد بینظیری داشته چرا که او موفق شد همراه با ماکوتو هاسبه، سون هیونگ مین کاندید بهترین بازیکن آسیایی خارج از قاره در مراسم ترین‌های فوتبال آسیا شود.

همچنین او از نگاه نشریه اسپانیایی مارکا که به معرفی ۱۰۰ بازیکن برتر فوتبال جهان در سال 2019 پرداخته بود در رده 91 جهان قرار گرفت. نکته جالب توجه در این لیست حضور داوید ویا بهترین گلزن تیم ملی فوتبال اسپانیا در رده صدم و پایین‌تر از اکرم عفیف و سردار آزمون بود.

علاوه بر این مهاجم ملی‌پوش تیم زنیت سن پترزبورگ از نگاه سایت ترانمسفرمارکت ضمن قرار گرفتن در تیم منتخب این سایت، به عنوان ارزشمندترین مهاجم لیگ برتر روسیه نیز معرفی شد.

تیم زنیت در حال حاضر با کسب 45 امتیاز صدرنشین جدول رده بندی است.


قوچان‌نژاد مهاجم همیشگی زووله

15707152807507

رضا قوچان نژاد از تیم آپولو قبرس به تیم باشگاهی زوله توانست با حضور در با حضور در 9 بازی برای تیمش با یک عملکرد بسیار خوب 6 گل به ثمر برساند همچنین او موفق شد تا در بازی تیمش برابر تیم والویک با به ثمر رساندن 4 گل از شش گل تیمش پوکر کند. گوچی در مجموع از سایت معتبر سوفا اسکور نمره خوب 7 را دریافت کرد. تیم زووله هلند در پایان نیم فصل اول لیگ فوتبال هلند با کسب 16 امتیاز در رده پانزدهم جدول قرار دارد.


عملکرد خوب مهرداد در آوس

cover_576

مهرداد محمدی وینگر تیم فوتبال سپاهان با عقد قراردادی به تیم آوس پرتغال پیوست. محمدی توانست با حضور در 14 بازی 5 گل برای تیمش به ثمر برساند و 4 پاس گل هم بدهد. محمدی آنقدر در تیم آوس عملکرد خوبی داشته است که سایت معتبر سوفا اسکور نمره خوب 7.4 را به او اختصاص داده است. تیم آوس ئر حال حاضر با کشب 6 امتیاز در رده 18 جدول قرار دارد.


عملکرد متوسط میلاد در ژوپیلر

57929867

 میلاد محمدی سه سال و نیم قبل با درخشش قابل توجهی که داشت، از راه‌آهن تهران لژیونر شد و به اخمت گروزنی روسیه رفت ولی او با اتمام قراردادش تصمیم گرفت در فصل ۲۰۲۰-۲۰۱۹ مسیر جدیدی برای ادامه فوتبال خود انتخاب کند او در نهایت به تیم خنت بلژیک پیوست. این مدافع ملی‌پوش  با میانگین 85 دقیقه حضور در 13 بازی  نتوانسته است گلی برای تیمش به ثمر برساند.تیم خنت در حال حاضر با کسب 39 امتیاز در رده سوم جدول رده‌بندی قرار دارد.


رضایی  مهاجمی بی نقص

57610355

کاوه رضایی مهاجم ایرانی که چندی پیش به صورت قرضی از تیم کلوب بروژ به تیم شارلوا آمد بود. عملکرد بسیار خوبی در نیم فصل اول لیگ فوتبال بلژیک داشته است. رضایی موفق شده است با حضور در 15 بازی 8 گل و 2 پاس گل ارزشمند برای تیمش به ثمر برساند. او چندین مرتبه در تیم منتخب هفته لیگ ژوپیلر بوده و به دلیل عملکرد درخشانش در ماه‌های اخیر یکی از تاثیرگذارترین بازیکنان تیم شارلوا لقب گرفته است. سایت Walfoot بلژیک با بررسی عملکرد رضایی در نخستین بازی برای شارلوا برابر تیم واسلند که با پیروزی ۴ بر صفر شارلوا پایان یافت نوشت: رضایی نشان داد که می‌تواند خیلی برای تیمش سودمند و کمک‌کننده باشد، زیرا او یک مهاجم تمام عیار است. علاوه بر گلزنی می‌تواند سایر همبازیانش را برای رسیدن به گل مورد حمایت قرار دهد.او تابحال با توجه  به این عملکرد عالی نامزد کسب عنوان بهترین بازیکن ماه لیگ فوتبال بلژیک شد. تیم شارلوا در حال حاضر با کسب 39 امتیاز در رده دوم جدول قرار دارند.


قلی‌زاده قدرت شارلوا

1398092609274268419140854

علی قلی‌زاده بازیکن فصل گذشته سایپا به شارلوای بلژیک پیوست با عملکرد بسیار عالی توانست با حضور در 13 بازی 3 گل برای تیمش به ثمر برساند تا جایی که مهدی بیات، رئیس ایرانی باشگاه شارلوا که ریاست اتحادیه فوتبال این کشور را نیز بر عهده دارد درباره درخشش علی قلی‌زاده گفت: او به آرامی در حال بازگشت به جایگاه واقعی‌اش است، البته ما نباید دو مصدومیت متوالی و یک عمل جراحی قلی‌زاده را فراموش کنیم. اطمینان دارم که اکنون شاهد علی قلی‌زاده‌ای خواهیم بود که بسیار بهتر از گذشته نشان می‌دهد.


عملکرد متوسط عابدزاده در ماریتیمو

image_600_400

امیر عابدزاده گلر سابق تیم راه‌آهن و پرسپولیس که به تیم ماریتیمو پرتغال پیوست توانست با حضور در 9 بازی درون دروازه ماریتیمو 2 کلین‌شیت انجام دهد و یک پنالتی را نیز مهار کند. عابدزاده از نگاه سایت معتبر سوفا اسکور نمره 6.78 را دریافت کرده است. او در هر بازی به صورت میانگین  1.4 گل دریافت کرده و در آمار نجات دروازه از پنالتی نیز با آمار 1.2 و در توپ‌های مهار شده با آمار 2. 8 نیم فصل اول لیگ فوتبال پرتغال را به پایان برساند. عابدزاده دروازه بان ۲۵ ساله تیم ماریتیمو پرتغال در اولین بازی خود در این فصل برای تیمش توانست با درخشش و ثبت کلین‌شیت به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شود.

همچنین او موفق شد در بازی تیمش برابر  بنفیکا با کسب نمره 5 در لیست بهترین‌های هفته لیگ فوتبال پرتغال قراربگیرد.

گرچه عابدزاده در این هفته از بازی لیگ پرتغال 4 گل دریافت کرد ولی او توپ‌های زیادی را نیز دفع کرد تا جزو بهترین‌های هفته لیگ این کشور قرار بگیرد.

بر همین اساس سایت «گل پوینت» پرتغال در ارزیابی فنی‌اش از هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال این کشور 10 بازیکن برتر  هفته را معرفی کرد که نام عابدزاده گلر ایرانی تیم ماریتیمو نیز در بین آن‌ها دیده می‌شد.

تیم ماریتیمو در حال حاضر با کسب 15 امتیاز در رده سیزدهم لیگ فوتبال این کشور قرار دارد.

سردار آزمون علیرضا جهانبخش مهدی طارمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر