کد خبر: 852504 A

بررسی پروژه‌های نقل و انتقالاتی سپاهان در نیم فصل؛

سپاهان یکی از تیم‌هایی است که برای حضور در پنجره زمستانی نقل و انتقالات برنامه دارد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، سپاهان روز گذشته در دیدار معوقه با صنعت نفت اولین شکست خود در لیگ نوزدهم را تجربه کرد تا با باخت به استقبال تعطیلات زمستانی برود. سپاهانی‌ها یکی از تیم‌هایی هستند که برای پنجره نقل و انتقالات نیم فصل برنامه دارند و البته حواشی پیرامون نقل و انتقالات این تیم از فعالیت واقعی آنها پررنگ‌تر است. به همین منظور به بررسی برنامه‌های سپاهان در این بخش از فصل می‌پردازیم.

 

خروج نام دو بازیکن از فهرست

سپاهان برای ورود به پنجره زمستانی نقل و انتقالات نیاز دارد که فهرست نفراتش را خلوت‌تر کند و به همین منظور نام دو بازیکن مصدوم این تیم از فهرست خارج خواهد شد. عزت‌اله پورقاز و علیرضا نقی‌زاده که چندی پیش رباط صلیبی پاره کردند تا پایان فصل امکان بازگشت به میادین را ندارند و از همین رو نامشان از فهرست خارج شده تا نفرات دیگر در صورت امکان جایگزین شوند.

 

پژمان منتظری؛ چرخش به سمت استقلال

سپاهانی‌ها بعد از مصدومیت پورقاز در پست دفاع میانی به مشکل خوردند و نیاز به جذب بازیکن در این پست دارند و به همین منظور به عنوان اولین گزینه به سراغ پژمان منتظری رفتند. مذاکرات اولیه میان طرفین به خوبی پیش رفت و توافقاتی هم حاصل شد و قرار شد وی به قطر رفته تا رضایت نامه خود را از باشگاه الخریطیات دریافت کند و به اصفهان برگردد تا قرارداد ببندد ولی از گوشه و کنار خبر می‌رسد که باشگاه استقلال برای جذب منتظری وارد عمل شده و همین موضوع او را از سپاهان دور کرده و فعلاً تا مشخص شدن وضعیت او، طلایی‌پوشان به سراغ سایر گزینه‌ها رفته‌اند.

 

محمد طیبی؛ اولین خرید

گزینه بعدی سپاهانی‌ها برای امضای قرارداد محمد طیبی بود. مدافع با تجربه نفت مسجد سلیمان که چندی پیش به دلیل مشکلات مالی و با استفاده از بند قانونی قراردادش از این تیم جدا شد گزینه بعدی سپاهانی‌ها برای تقویت دفاع میانی است و این بار برخلاف منتظری مذاکرات آنها به خوبی پیش رفت و در نهایت به امضای قرارداد منجر شد.

 

دانیال اسماعیلی‌فر؛ درگیر رضایت‌نامه

یکی از شاه‌ماهی‌های پنجره زمستانی نقل و انتقالات دانیال اسماعیلی‌فر است که از سه تیم استقلال، پرسپولیس و سپاهان پیشنهاد دارد و سعی دارد باشگاه ذوب آهن را برای دریافت رضایت‌نامه و جدایی راضی کند ولی تا کنون موفق به انجام این کار نشده است.

سپاهانی‌ها خیلی سفت و سخت به دنبال جذب او هستند و توانستند رضایتش را برای پیوستن به جمع خودشان جلب کنند ولی مشکل اصلی همان رضایت باشگاه اصفهانی است.

در این میان رقبای سر سخت در مسیر جذب این بازیکن هم مشکل دیگری برای سپاهان محسوب می‌شوند. به هر حال انتقال دانیال به تیم دیگری اصفهانی یک پروژه سخت برای مدیران باشگاه است و باید دید با توجه به تاکید قلعه‌نویی روی جذب او چقدر در این کار موفق خواهند بود.

 

آیاندا پاتوسی؛ نیاز به خروج یک بازیکن

یکی از شایعاتی که در روزهای اخیر پیرامون سپاهان ایجاد شده و خیلی هم پررنگ شده است، تلاش سپاهان برای جذب آیاندا پاتوسی است. پاتوسی که تحت قرارداد تیم کیپ تاون آفریقای جنوبی است و در حال حاضر به صورت قرضی در بن یاس امارات توپ می‌زند ولی شرایط خوبی در این تیم ندارد و به دنبال جدایی است. صحبت از علاقه استقلال و پرسپولیس به جذب او بود و حالا گفته می‌شود سپاهان هم این بازیکن را قصد دارد جذب کند.

سپاهان در حال حاضر گولسیانی، استنلی کی‌روش و ولادیمیر کومان را به عنوان سه بازیکن خارجی در اختیار دارد و هر 3 نفر جزو نفرات کلیدی این تیم هستند و با این وجود تنها اجازه جذب یک بازیکن آسیایی دارد و بازیکن خارجی غیرآسیایی نمی‌تواند جذب کند. در صورتی که بحث سپاهانی شدن پاتوسی جدی شود نام یک بازیکن خارجی سپاهان باید از فهرست خارج شود.

 

جدایی آقایی و جذب ترکمان؛ جدی نیست

از گوشه و کنار خبر می‌رسد که اختلافاتی میان امیر قلعه‌نویی و سعید آقایی، مدافع چپ سپاهان پیش آمده و از طرفی شایعاتی مبنی بر علاقه استقلال به جذب آقایی شنیده می‌شود و از همین رو گفته می‌شود سپاهان قصد دارد مهدی ترکمان، مدافع چپ جدا شده

 

لیگ برتر فوتبال سپاهان اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر