کد خبر: 851100 A

در شرایطی که ذوب آهن سرمربی جدید خودش را هنوز مشخص نکرده بازیکنان این تیم یک به یک ساز جدایی کوک می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، ذوب آهن در لیگ نوزدهم و تا پایان نیم فصل نخست رقابت‌ها موفق نشد نتایج خوبی کسب کند و کسب 15 امتیاز از 16 بازی و قرار گرفتن در رتبه نازل یازدهم جدول باعث شد تغییراتی در کادرفنی این تیم صورت بگیرد و علیرضا منصوریان با این تیم قطع همکاری کند.

در حالیکه ذوب‌آهن هنوز سرمربی جدید خودش را مشخص نکرده با یک مشکل جدی مواجه شده و آن درخواست رضایت‌نامه از سوی بازیکنان این تیم است.

در حال حاضر 4 بازیکن ذوب آهن پیشنهاداتی از تیم‌های لیگ برتری داشته و اوضاع نه چندان خوب این تیم هم باعث شده برای جدایی ترغیب شوند و به باشگاه درخواست رضایت‌نامه بدهند.

 

دانیال اسماعیلی‌فر

مدافع راست ذوب‌آهن از مدت‌ها قبل به دنبال جدایی از این تیم بود و حتی به واسطه باقی مانده مدت قراردادش با ذوبی‌ها مجبور شد برگردد و در این تیم به بازی ادامه دهد و خودش تمایل چندانی به ترک تبریز و جدایی از تراکتور در ابتدای فصل نبود. حالا او یکی از شاه‌ماهی‌های نقل و انتقالات است و از هر 4 تیم تراکتور، سپاهان، استقلال و پرسپولیس پیشنهاد دارد و در این میان ماجرای دو تیم سرخپوش تهران و تبریز جدی‌تر است.

با وجود اینکه خود این بازیکن معتقد است تنها یک نیم فصل از قراردادش با ذوب آهن باقی مانده ولی جواد محمدی، مدیرعامل باشگاه اخیراً مدعی شده تا نیم فصل لیگ بیستم با دانیال قرارداد دارند و برای همین مشکلی برای حفظ او تا پایان فصل وجود ندارد. با این حال باید دید این بازیکن که ساز جدایی کوک کرده در نهایت می‌تواند از جمع ذوبی‌ها جدا شود و به تیم دیگری برود یا نه. اسماعیلی‌فر پیشنهاد باشگاه برای تمدید قراردادش را هم رد کرده است تا نشان دهد عزمش برای جدایی جدی است.

 

ارسلان مطهری

در مورد او هم از مدت‌ها قبل گفته شده بود که قصد جدایی دارد و حتی در پنجره تابستانی تلاش‌هایی برای استقلالی شدن انجام داد ولی چون باشگاه آبی‌پوش به صورت جدی وارد مذاکره نشد، مطهری هم قراردادش را یک فصل دیگر با ذوب آهن تمدید کرد ولی حالا نیاز استقلال به جذب یک مهاجم باعث شده پرونده حضور او در این تیم برای چندمین بار باز شود.

صحبت‌هایی در این میان مطرح شده و حتی گفته می‌شود قرار است او با مرتضی تبریزی که در استقلال عملکرد موفقی نداشته معاوضه شود و شاید این اتفاق خوبی برای هر دو بازیکن و هر دو باشگاه باشد. با این حال ذوبی‌ها هنوز واکنش مشخصی به این انتقال نداشته‌اند و با وجود تمایل مطهری به جدایی، نیاز او به گرفتن رضایت‌نامه باعث شده فعلاً بلاتکلیف باقی بماند.

 

هادی محمدی

محمدی با وجود حضور زوج نژادمهدی و محمدزاده در ذوب آهن جایگاه ثابتی در ترکیب این تیم دارد و معمولاً یکی از 2 بازیکن دفاع میانی این تیم بوده است ولی شرایط نه چندان خوب ذوبی‌ها او را هم از ادامه حضور در این تیم دلزده کرده است و در این میان پیشنهاد از سوی تراکتور برای او اتفاق خوبی می‌تواند باشد.

محمدی 2 سال برای دوران خدمت سربازی خود در تبریز بود که تقریباً یک سال آن با مصدومیت و پارگی رباط صلیبی و خانه‌نشینی همراه بود ولی در مجموع او دوران خوبی در زمان بازی در تراکتور داشت و از بازگشت به این تیم استقبال می‌کند.

تراکتور در دفاع میانی تنها ایمان سلیمی و محمدرضا خانزاده را در اختیار دارد و هرگاه یکی از این دو را در اختیار نداشته مجبور شده از رضا اسدی در پست غیر تخصصی دفاع میانی استفاده کند و برای همین یک بازیکن در این پست نیاز دارد.

 

میلاد فخرالدینی

در دو فصل گذشته یکی از بازیکنان اصلی و کلیدی ترکیب ذوب آهن بوده و نقش مهمی در ترکیب این تیم داشته ولی با بازگشت دانیال اسماعیلی‌فر از خدمت سربازی و تیم تراکتور به جمع ذوبی‌ها، میلاد جایگاهش را در ترکیب اصلی از دست داد و رفته رفته به یک نیمکت نشین ثابت تبدیل شد و از این موضوع به شدت ناراضی است.

فخرالدینی رسماً از باشگاه تقضای رضایت‌نامه کرده تا بتواند در پنجره زمستانی جدا شود و به تیم دیگری برود و باید دید واکنش ذوبی‌ها به این درخواست چه خواهد بود. وی چند پیشنهاد لیگ برتری دارد.

 

***

درخواست جدایی 4 بازیکن ذوب آهن در پنجره زمستانی اتفاق خوبی برای این تیم که به دنبال سرمربی جدید هم می‌گردد، نیست. ذوبی‌ها به تازگی با 4 بازیکن خود قطع همکاری کردند و اینکه 4 بازیکن دیگر هم بخواهند جدا شوند، کار این باشگاه برای پر کردن جای خالی‌شان در پنجره زمستانی و با وجود محدودیت در جذب بازیکن سخت خواهد شد و از طرفی با وجود اینکه این بازیکنان قرارداد دارند ولی نمی‌شود کسی را به زور قرارداد در تیمی نگه داشت و اگر بازیکنی نخواهد در یک تیم بازی کند حضورش به زور قرارداد ثمره‌ای برای تیم نخواهد داشت.

لیگ برتر فوتبال ذوب آهن اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر