کد خبر: 850143 A

مدرس آمادگی جسمانی داوری فیفا گفت: در حال حاضر تاکید فیفا بر این است که داوران بیشتر تمرینات عملی در زمین داشته باشند.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، امباکه مادمبا، درباره برگزاری این دوره عنوان کرد: این کلاس در راستای دانش افزایی داوران در سراسر دنیا برگزار می‌شود و امروز این دوره را در ایران به عنوان یکی از قطب‌های فوتبال آسیا برگزار می‌کنیم.

مدرس داوری فیفا با اشاره به این که ایران داوران جوان خوبی دارد، گفت: ایران داوران جوان خوبی دارد. امیدوارم بتوانیم سطح قضاوت آن‌ها را به استانداردهای بین المللی برسانیم. معتقدم شما از پشتوانه بسیار قوی برخوردار هستید. از طرف جیوانی اینفانتنیو، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال به خاطر برگزاری این دوره در کشور ایران تشکر می‌کنم.

مادمبا اضافه کرد: این دوره‌ها می‌تواند تاثیر بسزایی در روند آمادگی جسمانی داوران داشته باشد. ما در این کلاسها روی تمرینات قدرتی و سرعتی داوران کار می‌کنیم. به آن‌ها می‌گوییم در کدام نقطه ضعف دارند. همینظور در کدام نقطه قوت دارند. آن‌ها با تمرینات مستمر باید نقاط قوت را تقویت و نقاط ضعف را پوشش دهند. همچنین روز گذشته در تمرینات عملی کار با وزنه را در ساختمان پک انجام دادیم. معتقدم برای توسعه و بهبود آمادگی جسمانی، داوران باید تلاش مضاعفی داشته باشند.

مدرس فیفا در پایان خاطر نشان کرد: در حال حاضر تاکید فیفا بر این است که داوران بیشتر خارج از کلاس کار کنند و تمرینات عملی در زمین داشته باشند. امیدوارم در این زمان باقیمانده بتوانیم تمرینات عملی بیشتری روی داوران داشته باشیم تا ارزیابی صحیحی از نحوه جابجایی، جایگیری و آمادگی جسمانی آن‌ها در زمین بازی داشته باشیم.

گفتنی است، این دوره تا روز چهارشنبه 4 دی ماه ادامه دارد و داوران ایرانی زیر نظر والنتین ایوانف از روسیه و امباکه مادمبا از سنگال که مدرسان فیفا هستند، آموزش‌های لازم را می‌بینند.

فدراسیون فوتبال ایران امباکه مادمبا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر