کد خبر: 849747 A

توضیح وزارت ورزش درباره جذب مربیان خارجی و تامین منابع مالی ارزی

وزیر ورزش و جوانان گفت: به دلیل تحریم‌های ظالمانه آمریکا فدراسیون فوتبال برای پرداخت حقوق ویلموتس ناچار شد از شرکت‌های داخلی استقراض کند.

به گزارش ایلنا،در حاشیه دیدار علی لاریجانی رییس مجلس از نمایشگاه دستاوردهای ورزش در محل مجلس، وزیر ورزش و جوانان توضیحاتی را درباره حضور مربیان خارجی در فوتبال ایران ارائه کرد. 

سلطانی فر اظهار داشت: ریشه مشکلات پرداختهای مالی به ویلموتس و استراماچونی تحریم های ناعادلانه و ظالمانه آمریکای جنایتکار است و این بار جوانان و فوتبال را هدف گرفته است. 

وزیر ورزش  افزود: از زمان حضور کی روش تا هم اکنون محل تامین پرداخت های حقوق و مطالبات مربیان خارجی از منبع کمک ها و عواید فیفا به فدراسیون فوتبال بوده و هیچگاه از منابع داخلی و بودجه ورزش کشور این پرداختها تامین نشده است. 

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه با فشارهای ناشی از تحریم ظالمانه، فیفا نمی تواند بدون مجوز وزارت خزانه داری آمریکا حقوق حقه و مطالبات فوتبال ایران را بپردازد و فدراسیون فوتبال ناچار شد با استقراض از یکی از شرکت‌های داخلی که با مصوبه ستاد مقابله با تحریم ها صورت گرفت حقوق سرمربی تیم ملی را پرداخت کند. البته قرار شد در فروردین ماه سال آینده قرض خود را پس دهد.

 

علی لاریجانی وزارت ورزش و جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر