کد خبر: 848568 A

در فاصله دقایقی به شروع دیدار حساس دو تیم رئال مادرید و بارسلونا، ستاره‌هایی که می‌توانند سرنوشت این بازی را در دست بگیرند زیر ذره بین قرار گرفته‌اند.

به گزارش ایلنا، دو تیمی که اینبار شانه به شانه برای دستیابی به قهرمانی با یکدیگر رقابت دارند، با تفکرات زیدان و والورده و ستاره‌هایی که برای تغییر سرنوشت نیاز است؛

مسی همه‌چیز نیست

در مصاف دوتا از بهترین تیم‌های باشگاهی فوتبال دنیا، هنوز هم بازیکنانی هستند که می‌توانند یک سر و گردن از سایرین بالاتر باشند و سرنوشت بازی را تغییر دهند. در ال‌کلاسیکوی امشب در نوکمپ که اولین مصاف بارسلونا و رئال‌مادرید در این فصل است، پنج بازیکن حضور دارند که می‌توانند سرنوشت‌ساز ظاهر شوند.

 

جرارد پیکه

بارسلونا در این فصل بیش از دو فصل گذشته‌ که زیر نظر ارنستو والورده بازی کرده، با مشکلات دفاعی دست‌و‌پنجه نرم کرده است اما امشب که این تیم با رئال‌مادرید روبه‌رو می‌شود، خط دفاعی‌اش بیش از هر زمان دیگری نیاز دارد خونسرد باشد و جرارد پیکه در قلب خط دفاعی کاتالان‌ها همان مهره‌ای است که می‌توانند این هدف را محقق کند. تجربه مدافع میانی اسپانیایی 32ساله کاتالان‌ها می‌تواند برگ برنده بارسلونا برای سازماندهی خط دفاعی باشد. چه ساموئل اومتیتی یا کلمنت لنگله زوج پیکه در خط دفاعی باشند، بارسلونا می‌تواند روی سازماندهی خط دفاعی‌اش توسط پیکه حساب کند.

 

رودریگو

این بازیکن 18ساله برزیلی که تابستان امسال از سانتوس به رئال‌مادرید پیوست، در اولین فصل حضورش در تیم یک پدیده بوده است. او در اولین بازی‌اش در لالیگا که مقابل اوساسونا بود گل زد و بعد هم در اولین بازی‌اش در لیگ قهرمانان که ماه نوامبر مقابل گالاتاسرای بود هت‌تریک کرد. او بازیکنی است که پتانسیل تغییر جریان بازی در مقاطع پایانی ال‌کلاسیکو را دارد.

 

آنتوان گریزمان

بارسلونا هم تابستان امسال خط حمله‌اش را با خرید آنتوان گریزمان تقویت کرد؛ خط حمله‌ای که پیش از این هم مهره‌های خطرناکی مانند لیونل مسی و لوئیس سوارس را داشت، حالا یک بازیکن دیگر هم دارد که یک‌تنه می‌تواند سرنوشت ال‌‌کلاسیکو را تغییر دهد. این اولین ال‌کلاسیکو مهاجم فرانسوی بارسلونا است به همین دلیل او انگیزه زیادی برای اثبات خودش دارد. گریزمان در طول حرفه‌اش تا به حال هشت‌بار به رئال‌مادرید گل زده است و تنها دو تیم دیگر هستند که بیش از رئال‌مادرید از این مهاجم فرانسوی گل خورده‌اند.

 

خوردی آلبا

خوردی آلبا یک مدافع کناری است که قابلیت‌های هجومی او را در کمتر مدافعی می‌توان پیدا کرد. دوئل او با دنی کارواخال در سمت چپ خط دفاعی بارسلونا جذابیت‌های فراوانی خواهد داشت و اگر آلبا بتواند بهتر از هموطنش کار کند، آن وقت می‌توان انتظار به‌وجود آمدن مشکلات فراوان برای رئال‌مادرید را داشت.

 

 

فده والورده

میانه میدان برای رئال‌مادرید معمولاً توسط مثلث کاسمیرو، تونی کروس و لوکا مودریچ پوشش داده می‌شد اما این فصل فده والورده توانسته خودش را به خط میانی کهکشانی‌ها تحمیل کند. این بازیکن اروگوئه‌ای 21ساله آنقدر در این فصل خوب بازی کرده که برای زین‌الدین زیدان چاره‌ای جز تبدیل کردن او به بازیکن ترکیب اصلی باقی نگذاشته است. پختگی، سرعت و تصمیات تأثیرگذار در حرکات پا به توپ در زمان مناسب، مهم‌ترین قابلیت‌های سلاح جدید زیدان در میانه میدان است.

 

 

آغاز ال‌کلاسیکو با ضربه افتخاری قهرمان موتوجی‌پی

ال‌کلاسیکوی امشب در نوکمپ قرار است طبق سنتی قدیمی با ضربه یک چهره معروف آغاز شود؛ مارک مارکس. قهرمان شش دوره رقابت‌های موتوجی‌پی که آخرین آن را امسال کسب کرد، قرار است قبل از شروع مسابقه، روی چمن ورزشگاه نوکمپ برود تا به‌صورت نمادین با ضربه‌ای که به توپ می‌زند، آغاز اولین جدال تیم‌های بارسلونا و رئال‌مادرید را در فصل جاری اعلام کند. مارکس به طرفداری‌اش از بارسلونا معروف است و سال 2019 نیز در پیروزی خانگی این تیم مقابل اتلتیکومادرید و نیز پیروزی 6 بر صفر مقابل سویا در جام حذفی در ورزشگاه نوکمپ حضور داشت.

 

رئال مادرید لیونل مسی سرخیو راموس ال کلاسیکو بارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر