کد خبر: 848466 A

در حاشیه مسابقات کشتی فرنگی جام باشگاه‌های جهان-بجنورد؛

سرمربی تیم‌ملی کشتی فرنگی ایران گفت: با حمایت کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش، برنامه ریزی دقیق فدراسیون کشتی و با حفظ همین نفرات می‌توانیم معجزه المپیک لندن را در 2024 تکرا کنیم.

به گزارش ایلنا، محمد بنا سرمربی تیم‌ملی کشتی فرنگی ایران در حاشیه مسابقات جام باشگاه جهان در خصوص کیفیت مسابقات و نحوه برگزاری آن اظهارات داشت: مسابقات نسبت به سال گذشته سطح کیفی بالایی ندارد، ولی در مجموع سه تیم از ایران شرکت کردند که تقریبا تمامی داشته‌های تیم کشتی فرنگی در این سه تیم خلاصه می‌شود. برگزاری این مسابقات و درگیر کردن تماشاچیان در آن امر مثبت و خوبی است. به این دلیل که این مسابقات در سطح باشگاهی برگزار می‌شود نفع‌هایی هم برای کشتی‌گیران فرنگی‌کار ما خواهد داشت که بعدا در اردوهای تیم‌ملی کشتی که ما با کمبود مالی مواجه می‌شویم می‌توانند با فراغ بال بیشتری فشار تمرینات را تحمل کنند.

وی درخصوص اینکه چه مقدار مدال گرفتن در این مسابقات می‌تواند به موفقیت فرنگی‌کاران در رقابت‌های المپیک تاثیر مثبت داشته باشد گفت: این مسابقات باشگاهی است قبل از آن ما مسابقات قهرمانی کشوری را داشتیم هفته گذشته انتخابی تیم جام تختی را داشتیم و در دوم تا چهارم بهمن ماه دوباره مسابقات انتخابی جام باشگاه تختی را خواهیم داشت در کل آن مسابقات عیار کشتی‌گیران را خیلی بهتر مشخص خواهد کرد. تمامی بچه‌های که درحال حاضر در این مسابقه حضور دارند ماه آینده درگیر مسابقات جام تختی هستند. اگر شما به تیم ایران‌مال دقت کنید متوجه می‌شوید که صد در صد بازیکنان تیم‌ملی ما دورن این تیم قرار گرفته دارد.

سرمربی تیم‌ملی کشتی فرنگی در خصوص اینکه بضاعت کشتی فرنگی در سال‌های ‌ گذشته خیلی بیشتر از این دوره است و اینکه آیا می‌توانیم دوباره شاهد درخشش ستاره‌های جدید باشیم یا خیر گفت: یک دوره ده ساله داشتیم که از آن به عنوان دوره طلایی یاد می‌کنیم که سرآمد همه آن‌ها حمید سوریان، امید نوروزی، سعید عبدولی، حبیب اخلاقی و خیلی از ستاره‌های دیگر بودند ولی الان بنظرم دوباره می‌توانیم شاهد برگشت آن دوره طلایی باشیم که البته لازمه آن را کمی صبر کردن و همکاری، حمایت وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و برنامه‌ریزی دقیق فدراسیون برای  حفظ این شرایط می‌دانم که در این صورت به شما قول خواهم داد که آن دهه طلایی به دهه الماسی تبدیل خواهد شد و پیشرفت هم خیلی بیشتر از سال‌های گذشته خواهد بود. امیدوارم تمامی شرایط دست به دست هم بدهد که ما هم بتوانیم در المپیک 2020 با یک عملکرد خوب آبروداری کنیم و نتایج کسب شده ما خیلی بهتر از المپیک ریو باشد ولی اگر همین نفرات با توجه به شرایطی که گفتم حفظ شوند در المپیک 2024 بدون شک می‌توانیم معجزه المپیک لندن را تکرار کنیم.

بنا در واکنش به اینکه او پستی در فضای مجازی مبنی بر اینکه تمامی تمرکز و حمایت وزارت ورزش معطوف به ورزش فوتبال و بازگشت استراماچونی سرمربی تیم استقلال است گفت: همهی افراد حق دارند در فضای مجازی صفحه‌ای مخصوص به خودشان را داشته باشند من هم یک پستی در صفحه شخصی‌ام منتشر کردم و هرگز منظورم به شخص خاصی نبود است. ولی بحث من فقط حمایت از مربیان ایرانی است ما توانستیم جمله خواستن توانستن را با مربیان ایرانی در تمامی رشته‌های ورزشی به واقعیت تبدیل کنیم. زمانی که صحبت آقای استراماچونی می‌شود چرا کسی به این موضوع توجه نمی‌کند که که ما یک مربی خیلی خوب و بزرگ مثل: رضا مهماندوست را داریم که به مدت بیست سال است که بهترین مربی جهان میشود ولی ما او را به کشور آذربایجان دادیم. چرا تلاش نمی‌کنیم که او به تیم‌ملی تکواند برگردانیم و با کمک او ملی‌پوشان را صاحب مدال طلای المپیک کنیم. بسیار از مربیان خوب ما هم که در فوتبال ایران فعالیت دارند جزو بهترین‌ها هستند تمامی صحبتم این است که ما باید به داشته‌های خودمان اهمیت و بها بدهیم و معیار همگی ما باید خودباوری خودمان و مربیان سرمایه‌های این مرزو بوم باشد. ما با تمامی فرهنگهای جهان فرق میکنیم ما نه شرق هستیم و نه غرب ما ایرانی هستیم با یک فرهنگ غنی چند هزار ساله و همیشه توانستیم و دوباره هم میتوانیم مگر چه می‌شود یک نفر که بوده دیگر نباشد.

کشتی فرنگی ایران محمدبنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر