کد خبر: 847715 A

دکتر سلطانی فر در نشست با مسئولان فدراسیون فوتبال:

وزیر ورزش و جوانان المپیک را بزرگ‌ترین آوردگاه ورزش جهان دانست و نسبت به پشتیبانی و حمایت از تیم‌ها و ورزشکاران المپیکی تاکید و ابراز امیدواری کرد که تیم ملی امید بتواند به المپیک راه یابد.

 

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت وررش و جوانان، دکتر مسعود سلطانی فر بعد از بازدید از تمرینات تیم ملی امید در نشست ویژه با مسئولین فدراسیون فوتبال با اشاره به تحریم‌های ظالمانه آمریکا گفت: درآمد ارزی حاصل از صادرات نفت و سوخت ایران در سال ٩٠ به ١٢٠ میلیارد دلار می‌رسید اما این میزان در سال جاری به ١٢ میلیارد دلار رسیده و این بیانگر کاهش شدید درآمد کشور است که ورزش هم تحت تأثیر آن قرار گرفته ولی با وجود محدودیت‌ها با قدرت برای بازی‌های المپیک آماده می‌شویم. 

وزیر ورزش و جوانان گفت: در آستانه بازی‌های المپیک، حمایت مالی از تیم‌ها و ورزشکاران المپیکی مورد توجه ما قرار دارد و تلاش می‌کنیم در راستای رفع کمبودها و مشکلات تیم ملی امید نیز حمایت لازم را داشته باشیم. 

دکتر سلطانی فر گفت: تیم ملی امید مورد حمایت کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان قرار دارد و نمی‌گذاریم کمبودی داشته باشند. 

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مدال آوری ایران در رشته‌های کشتی، وزنه برداری و تکواندو و دو و میدانی در بازی‌های المپیک تصریح کرد: در المپیک ٢٠٢٠ نسبت به مدال اوری کاراته که برای اولین بار المپیکی شده و همچنین شمشیر بازی که در المپیک ریو تا پای سکو رفت، امیدواری زیادی داریم و در بقیه رشته‌ها هم نسبت به درخشش ورزشکاران و کسب مدال امید زیادی داریم. 

دکتر سلطانی فر گفت: تیم ملی بسکتبال ما المپیکی شده و نسبت به المپیکی شدن تیم‌های والیبال و فوتبال امیدها هم برای المپیکی شدن امید زیادی داریم. 

وزیر ورزش و جوانان گفت: تیم ملی امید از بازیکنان خوبی سود می‌برد که در فوتبال ایران سابقه خوبی دارند و می‌توانند برای امیدها مثمر ثمر باشند و در مرحله مقدماتی هم می‌توانند از سد ازبکستان و چین بگذارند و با یک نتیجه خوب در مصاف با کره جنوبی که سخت‌ترین حریف ما است، می‌توانیم از گروه صعود کرده و به المپیک امیدوار باشیم.

فدراسیون فوتبال وزیر ورزش و جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر