کد خبر: 846974 A

مدارس ژاپن به یک میلیون بلیطی که کمیته بین المللی المپیک و پارالمپیک 2020 برای دانش آموزان این کشور در نظر گرفته بود بدلیل نگرانی‌ حمل و نقل و سلامتی بچه‌ها نپذیرفت.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، کمیته بین المللی المپیک و پارالمپیک 2020 بیش از یک میلیون بلیت برای دانش آموزان مدارس سراسر ژاپن در نظر گرفته است اما نگرانی‌های همچون حمل و نقل و سلامتی بچه‌ها باعث شده مدارس از پذیرش این موضوع سرباز بزنند.

در حالی که سال گذشته همه ارگان‌های توکیو برای تهیه بلیت علاقمندی خود را اعلا کرده بودند اما بررسی‌های جدید نشان می‌دهد ۲۴ مدرسه تصمیم خود را برای فرستادن دانش آموزان به استادیوم تغییر دادند.

نگرانی مدارس پس از ارائه پیشنهادات دولت برای تغییر محل بعضی از بازی‌ها بود. گرمای شدید در زمان برگزاری و لزوم استفاده از وسایل نقلیه در آن زمان و اینکه برخی مدارس فاصله زیادی با ایستگاه‌های اصلی قطار دارند از جمله نگرانی‌های آن هاست.

یک مقام مسئول گفت: دانش آموزان در مقاطع پایین از نظر جسمی ضعیف‌تر و مستعد ابتلا به گرمازدگی نسبت به افراد در رده‌های بالاتر هستند. ما اطمینان نداشتیم که که دانش آموزان با خیال راحت و سلامت به محل برگزاری می‌رسند.

فدراسیون تکواندو المپیک 2020 توکیو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر