کد خبر: 846360 A

دو تیم تبریزی لیگ برتر که با مالک مشترک اداره می‌شوند تنها 2 امتیاز با هم فاصله دارند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، تراکتور روز گذشته موفق شد در دیدار مقابل فولاد با یک گل به برتری برسد و پس از چندین بازی طعم برد با بچشد.

تراکتور با این 3 امتیاز از مجموع 13 بازی توانسته 21 امتیاز کسب کند و در رتبه هشتم جدول جا خوش کند که این رتبه اصلاً در حد و اندازه تیمی که با داعیه قهرمانی بسته شده نیست.

تراکتوری‌ها 2 هفته قبل و در پی نتایج ضعیف با سرمربی خود، مصطفی دنیزلی قطع همکاری کرده و غلامرضا صادقیان هم از مدیریت باشگاه استعفا داده است تا مشخص شود شرایط در تیم اول تبریز اصلاً خوب نیست.

نکته جالب در مورد نتایج تراکتور و جایگاه این تیم در جدول، فاصله 2 امتیازی و تنها یک پله بالاتر نسبت به ماشین‌سازی، دیگر تیم تبریزی است که هر دو با مالکیت مشترک محمدرضا زنوزی اداره می‌شوند.

ماشین‌سازی از سال‌ها قبل با نام گسترش فولاد زیر نظر زنوزی اداره می‌شد و تراکتور هم دومین فصل حضورش در بخش خصوصی و تحت مالکیت وی اداره می‌شود ولی رویکرد زنوزی نسبت به این دو باشگاه از ابتدا با یکدیگر متفاوت بوده است.

به این شکل که تراکتور به دلیل موقعیت بهتر و قدمت و محبوبیت بیشتر با رویکرد قهرمانی در ایران و آسیا (به گفته خود زنوزی) بسته شده و در طول این 2 سال با هزینه‌های هنگفت و جذب ستاره‌های نامی و سرمربیان مطرح و شناخته شده اروپایی در مسیر این هدف گام برداشته ولی تیم ماشین سازی حتی نسبت به گذشته با بی‌توجهی مواجه شده و بیشتر تبدیل به تبعیدگاه بازیکنان مازاد تراکتور شده است و با هزینه‌های بسیار کمتر بسته شده و حتی از این تیم به عنوان مدعی سقوط یاد شده که تلاشش بقا در لیگ برتر است ولی حضور تراکتور در رتبه هشتم و ماشین‌سازی در رتبه نهم جدول نشان می‌دهد اهداف زنوزی و عملکردش در مسیر رسیدن به آن به خوبی پیاده نشده و هم تراکتور به مراتب ضعیف‌تر از حد تصور بوده و هم ماشین‌سازان زیر نظر خطیبی عملکرد خیلی خوبی داشتند.

اگر روز گذشته تراکتور با تک گل رضا اسدی پیروز نمی‌شد و برابر فولاد تن به تساوی داده بود الان دو تیم با 19 امتیاز از 13 بازی شرایط کاملا یکسانی داشتند و این خودش یکی از عجایب لیگ برتر نوزدهم است.

 

لیگ برتر فوتبال تراکتور ماشین سازی تبریز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر