کد خبر: 843808 A

بازیکنان ما فکر نکنند شکست ناپذیر شده‌اند

بازیکن سابق تیم استقلال می گوید بازیکنان باید مراقب باشند صدر جدول را از دست ندهند.

به گزارش ایلنا،مهدی امیرآبادی بازیکن سابق تیم استقلال معتقد است که تیم استراماچونی خیلی قشنگ و روان بازی می‌کند و با نتایج خوبی که گرفته به صدر جدول رسیده اما بازیکنان استقلال نباید در باد این بردها بخوابند چون همه تیم‌ها مقابل استقلال و پرسپولیس انگیزه دارند و با تمام قدرت مقابل این دو تیم قرار می‌گیرند و آبی پوشان تهرانی اگر لحظه‌ای غفلت کنند صدر جدول را از دست خواهند داد.

استقلال در آزادی شهرخودرو را شکست داد. در مورد این دیدار صحبت می‌کنید؟

بازی خیلی قشنگی بود، هم استقلال و هم شهرخودرو هجومی کار کردند و کسی برای دفاع نیامد به خصوص استقلال که این هفته‌ها روان و زیبا بازی می‌کند. اول فصل هم گفتم اگر به مربی ایتالیایی فرصت بدهند می‌تواند نتیجه بگیرد. البته اگر مربی ایرانی بود به او فرصت نمی‌دادند اما به استراماچونی فرصت دادند و تیم جوان و خوبی ساخته که همه بازیکنان در آن شاخص هستند. شاید یکی دو تا بازیکن باشند که کمتر دیده شوند مثل عارف غلامی و مسعود ریگی که زحمات زیادی برای تیم می‌کشند و باید تحسین شوند. وریا هم بزرگتر تیم است و قائدی جوان هم روند خوبی داشته است و استقلالی‌ها باید همینطور ادامه بدهند و در باد این بردها نخوابند که بگویند دیگر قوی شده‌ایم و شکست ناپذیر هستیم.

 شهرخودرو را در این دیدار چطور تیمی دیدید؟

تیم خیلی خوبی بود. فکر می‌کنم آنها در تهران مقابل استقلال دفاعی کار کنند اما شهرخودرو برای کسب 3 امتیاز حمله می‌کرد. آقا یحیی که از دوستان قدیمی و خوب من است در این چند ساله نشان داده که تیم‌های خوبی می‌سازد و به همین دلیل است که تیم ملی و پرسپولیس دنبال او هستند که نشان می‌دهد آقا یحیی در فوتبال ما حرف برای گفتن دارد.

در مورد شکست مهدی رحمتی مقابل تیم سابقش چه نظری دارید؟

 

فوتبال حرفه‌ای همین است و رحمتی یا هر کسی باشد این اتفاقات می‌افتد. خدا را شکر هواداران احترام زیادی به آقای رحمتی گذاشتند و نشان دادیم که ما بیرون از زمین رفیق و داخل زمین رقیب هستیم و بچه‌های استقلال نشان دادند داخل زمین رفاقتی ندارند و برای موفقیت تیم شان تلاش می‌کنند. استقلال الان با نفراتی به زمین می‌رود که هواداران فکر می‌کنند نیمکت قوی ندارد اما اینطور نیست. همیشه باید همه بازیکنان آماده باشند و نیم فصل برای تقویت تیم باید 2-3 تا مهره بگیرند چون لیگ فرسایشی است و باید برای تقویت تیم بازیکن بگیرند.

استقلال بعد از 4 سال به صدر جدول رسید. فکر می‌کنید استراماچونی و شاگردانش بتوانند این جایگاه را حفظ کنند؟

ما همیشه یاد گرفته‌ایم به صدر رسیدن سخت است اما از آن سخت تر نگه داشتن صدر است. استقلالی‌ها باید این جایگاه را حفظ کنند چون تا الان سختی کشیده‌اند و به صدر جدول رسیده‌اند و حالا باید رنج بیشتری بکشند تا آن را حفظ کنند.

در مورد ادامه روند گلزنی‌های دیاباته در استقلال چه نظری دارید؟

خدا را شکر دیاباته مهاجم گلزنی است و نشان داده که از فرصت‌ها می‌تواند به خوبی استفاده کند و گل بزند. کادر پزشکی استقلال یعنی دکتر ستوده و دکتر نوروزی هم زحمات زیادی کشیدند تا دیاباته با توجه به مصدومیتی که داشت آماده شود. دیاباته مستعد گلزنی است و هم فیزیک و هم تکنیک خوبی دارد و با توجه به مصدومیتی که داشت شاید آماده نبود اما باید این آمادگی را حفظ کند تا دوباره مصدوم نشود. دیاباته در این بازی گل قشنگی هم زد هر چند که پاس قائدی خیلی قشنگ تر بود.

چه تصوری از بازی استقلال و پیکان دارید؟

بازی سختی است. برای استقلال هیچ بازی آسانی وجود ندارد و پیکان هم نتیجه نگرفته و انگیزه بالایی دارند. استقلال در باد این برد نخوابد چون همه تیم‌ها جلوی استقلال و پرسپولیس انگیزه دارند و با تمام قدرت به مصاف آنها می‌آیند.

تیم حسین فرکی را در این فصل چطور دیدی؟

حسین فرکی مربی بزرگی است و چند سال کنار برانکو بود و به عنوان سرمربی هم تجربیات خوبی به دست آورده است. تیم‌های حسین آنها همیشه قشنگ بازی می‌کنند و هیچ وقت دنبال دفاع کردن نیست.

پیکان در این بازی شانس برد دارد؟

چرا نداشته باشد؟ وقتی همه تیم‌ها جلوی استقلال و پرسپولیس انگیزه دارند، آنها هم انگیزه بسیار بالایی دارند و برای کسب امتیاز می‌آیند. نفت مسجد سلیمان در آزادی پرسپولیس را برد و پیکان هم شانس برد دارد. قشنگی فوتبال به همین غیر قابل پیش بینی بودنش است.

فکر می‌کنی حضور و حمایت پیشکسوتان در استادیوم‌ها ادامه داشته باشد؟

انشالله ادامه داشته باشد و در بازیهای بعد هم آنها را در آزادی ببینیم. خودم هم شرایطم مساعد باشد صد در صد به استادیوم می‌روم. همه باید دست به دست هم بدهیم که تیم قهرمان شود. استقلال و پرسپولیس همیشه باید به قهرمانی فکر کنند و اهداف اصلی دو تیم قهرمانی است و این تیم‌ها اول فصل برای قهرمانی بسته می‌شوند. انشالله امسال این اتفاق بیفتد و استقلال قهرمان شوند. هواداران در بازی با شهرخودرو استقلال را تنها نگذاشتند و حضور پرشوری در استادیوم آزادی داشتند و این حضور و حمایت باید تا قهرمانی ادامه داشته باشد.

 

 

استقلال مهدی امیرآبادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر