کد خبر: 842299 A

حساس ترین بازی امشب را از دست ندهید

ناکامی در منچستریونایتد، مورینیو را برای انتقام از تاتنهام آماده می‌کند.

به گزارش ایلنا، بازی امشب منچستریونایتد و تاتنهام فرصت بزرگی برای نشان دادن نقاط ضعف شیاطین سرخ توسط سرمربی اسبق آنهاست. ژوزه مورینیو در زمانی که اوله گونار سولسشیر و منچستر یونایتد بازیکنانش در آسیب پذیرترین نقطه ممکن هستند، به اولدترافورد می‌آید. سال گذشته در چنین روزهایی مورینیو تنها دو هفته از منچستریونایتد جدا شده بود؛ او از سمتش برکنار شد و تنها یک روز گذشت تا سولسشیر به عنوان جانشین او معرفی شود. البته هیچ دشمنی بین این دو سرمربی وجود ندارد و به نظر می‌رسد مورینیو از روابط خود با اد وودوارد و هواداران یونایتد خوشحال است.

با این حال، او می‌تواند سرمربی باشد که بتواند از نقاط ضعفی که بخشی از آن به سقوط وی منجر شده است، بهره ببرد. پل پوگبا در قلب مشکلات مورینیو قرار داشت. در زمان سرمربیگری مورینیو این بازیکن فرانسوی مدتی را به دلیل مصدومیت از دست داد اما با این حال او بیش از 120 بازی زیر نظر آقای خاص داشت. از بین بازیکنانی که تحت کنترل این سرمربی پرتغالی بودند، مشخص است که توانایی و استعداد وی هرگز به درستی مورد استفاده قرار نگرفته است. سرانجام این تقصیر سرمربی است - بالاخره پوگبا موفق شد در همان دوره، جام جهانی را نیز بدست آورد و یکی از بهترین بازیکنان فرانسه بود.

برای یونایتد این لحظات کاملا آشنا بود اما مختصر و مفید. به خاطر تمام پول‌ها، تیترها و استرس‌ها که با مورینیو و پوگبا درگیر بودند هیچوقت اقدام توجیه پذیری وجود نداشت. این با سولسشیر ادامه یافته است. رئیس فعلی ممکن است با پوگبا صحبت کند، اما به طور فزاینده‌ای احساس می‌کند که این تنها راه برای حفظ هماهنگیو بی اشکال نگه داشتن امور است تا زمانی که او در ژانویه یا تابستان آینده به فروش برسد. او در حال حاضر مصدوم است وبه غیر از نمایش درخشان مقابل چلسی اقدام چشمگیر دیگری نداشته است.

444

مشکل دیگر و البته اساسی مورینیو عدم خرید و رفع نیاز در نقاط آسیب پذیر بود. درست همانطور که مورینیو برای خرید یک بازیکن فریاد می‌زد، علی رغم نیاز آشکار یک بازیکن بزرگ که در میانه میدان نبض بازی را کنترل کند، این مشکل برطرف نشد. مورینیو به همراه منچستر از این نقطه بسیار صدمه دید و حالا به عنوان سرمربی تاتنهام می‌تواند شرایط را طوری برنامه ریزی کند که از آن بیشترین سود را به دست بیاورد.

مورینیو می‌تواند از دله آلی برای به چالش کشیدن خط دفاعی و میانی منچستر استفاده کند. او اهمچنین اریک دیر، موسی سیسوکو، کریستین اریکسن و هری کین که ترکیبی از توانایی فنیو استقامت را دارند بهره می‌برد که توانایی به مراتب بیشتر از منچستریونایتد دارند و خطرساز خواهند بود، حتی اگر همه هافبک‌های آنها مناسب باشند. اگر آنها با فرد، آندریاس پریرا و خوان ماتا بازی کنند، به نظر می‌رسد که آنها مقتدر هستند اما فاصله بین خط دفاعی و میانی منچستریونایتد همان نقطع ضعفی است که به غیر از مورینیو شاید کمتر سرمربی از آن باخبر باشد.

سولسشیر در تابستان امسال توانست هری مگوایر و آرون وان بیسکا را به خدمت بگیرد، اما علیرغم توانایی و ظهور براندون ویلیامز، دفاع یونایتد همچنان این ضعف را دارد که هماهنگ نیست و اشتباهات فراوانی دارد. مورینیو می‌داند که بی رحمی هری کین، هوشیاری سون هیونگ مین و سرعت لوکاس مورا به اندازه‌ای کافی است که بتواند چهار دفاع یونایتد را با مشکل مواجه کند. آنها با استون ویلا و شفیلد یونایتد به تساوی رسیده‌اند اما تاتنهام بسیار قدرتمندتر است.

مورینیو

مورینیو همچنین با شرایط نامساعد یونایتد آشنا خواهد بود. در این فصل بازی‌های زیادی انجام شده است که آنها نتوانسته اند از حریف پیش بیافتند، در جایی که آنها انرژی خوبی برای یک کامبک نداشته‌اند و موقعیت‌های زیادی از دست دادند. بازگشت های مشهور یونایتد در فرگی تایم اکنون به خاطرات پیوسته است و به نظر نمی رسد که الهام بخش بازیکنان باشد. حس بهبودی اجتناب ناپذیر با مورینیو در منچستریونایتد زنده شده بود. در زمان لوئیز فن خال این حس از بین رفته بود، اما اکنون کاملاً خاموش شده است. این تبدیل به مزیت بعدی برای تاتنهام و مورینیو در بازی امشب خواهد بود.

آقای خاص بعد از منچستریونایتد و چلسی در لیگ انگلیس حالا با هواداران تاتنهام پیوند خورده است. او در سه بازی اول به برتری رسیده است. او جایگاه محبوبی نزد تماشاگران این تیم دارد و بازیکنان هم زیر نظر او با طراوت بیشتری بازی می‌کنند. سرمربی اسپرز در حال بازگرداندن تیم جدید و با استعدادی است که هنوز نیاز به یک تعمیرات اساسی اساسی دارد. در زمان حضور در اولدترافورد، کار برای مورینیو خیلی دشوار بود، اما شکست قبلی او اکنون فرصتی عالی برای انتقام وی مقابل سولسشیر فراهم می‌کند.

ژوزه مورینیو تاتنهام منچستریونایتد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر