کد خبر: 841811 A

سایپا با وجود جوانگرایی در فصل جدید ضعیف‌تر از انتظار عمل کرده و نتایج خوبی نگرفته است و ادامه این روند ممکن است نارنجی پوشان را دچار مشکل کند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، تیم سایپا به عنوان یکی از نمایندگان فوتبال تهران در لیگ برتر از تیم‌های قدیمی و ریشه دار فوتبال ایران است که معمولاً جایگاهی در میانه‌های جدول داشته و در سال‌های اخیر یکی از مدعیان کسب سهمیه آسیایی بوده و با یک دوره قهرمانی در لیگ برتر از تیم‌های شاخص فوتبال ایران است ولی در لیگ نوزدهم شرایط خوبی را تجربه نمی‌کند.

مشکلات مالی شدید باشگاه در فصل‌های اخیر و انباشت بدهی‌هایی که فصل گذشته حواشی زیادی برای این باشگاه به وجود آمد و باعث تغییر مدیرعامل و سرمربی این تیم و البته رویکرد نارنجی پوشان در فصل جدید بود.

سایپا در لیگ نوزدهم برای رفع مشکلات مالی و پرداخت بدهی‌های گذشته بازیکنان زیادی را از دست داد ولی اقدام به جذب چهره‌های شاخص و گران قیمت نکرد و با هزینه کم تیمش را بست تا بودجه باشگاه صرف پرداخت مطالبات شده و تیم جوانی راهی رقابت‌ها کرد که اکثر آنها نفرات تیم‌های پایه و محصولات آکادمی باشگاه بودند و به موازات آن انتظاراتشان را در فصل جدید از نتایج و رتبه تیم در لیگ برتر کاهش دادند.

با این وجود نتایج نارنجی پوشان در هفته‌های گذشته از لیگ برتر بازهم به مراتب پایین‌تر از سطح انتظار بوده و کسب تنها 2 پیروزی از 12 بازی، حضور در رتبه سیزدهم جدول با کسب تنها 10 امتیاز و البته آمار عجیب 7 بازی بدون گل زده نشان از مشکلات اساسی در تیم سایپا دارد.

نارنجی پوشان با جام حذفی هم وداعی زودهنگام داشتند و برابر تیم شاهین شهرداری بوشهر 2 بر صفر شکست خوردند تا شانسشان برای بالا رفتن از این تورنمنت را هم از دست بدهند.

ابراهیم صادقی از مربیان جوان و آینده‌دار فوتبال ایران است که سابقه بالای دوران حضورش در سایپا به عنوان بازیکن و وفاداری به پیراهن این تیم باعث شده به نوعی به نماد باشگاه تبدیل شود و انتخابش به عنوان سرمربی تیم و جانشین علی دایی بدون جای حرف و حدیث بود ولی ادامه نتایج کنونی و عدم تغییر در روند تیم در هفته‌های آینده هم به وجهه صادقی در شروع کارش ضربه می‌زند و هم برای سایپا اتفاق ناخوشایندی است.

البته سایپایی‌ها از اشتباهات فاحش داوری علیه تیمشان هم گلایه‌هایی دارند که در نامه امروز مدیرعامل باشگاه به سازمان لیگ مطرح شده است و اینکه اشتباهات داوری امتیازاتی از نارنجی پوشان در هفته‌های اخیر گرفته غیر قابل انکار است ولی با این وجود بازهم توجیهی برای نتایج نه چندان خوب این تیم نیست.

باید دید برنامه‌های صادقی و باشگاه سایپا برای برون رفت از این وضعیت چیست و اینکه آیا در تعطیلات نیم فصل باشگاه حاضر می‌شود کمی سر کیسه را شل کرده و برای تقویت و رفع نواقص تیم دست به جیب شود و بازیکنان با تجربه‌ای به تیم اضافه کند تا مشکلات سایپا رفع شود یا نارنجی‌ها قصد دارند با همین فرمان و در کش و قوس سقوط به لیگ دسته اول یا ماندن در رتبه های پایین جدول تا پایان فصل ادامه می‌دهند.

سایپا لیگ برتر فوتبال ابراهیم صادقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر