کد خبر: 841138 A

گزارش نشریه گل از شانس‌های بهترین بازیکن سال

بهترین بازیکن سال 2019 امشب از بین سه بازیکن مطرح قاره اروپا معرفی خواهد شد.

به گزارش ایلنا، برنده توپ سلای 2019 امشب در پاریس معرفی خواهد شد. لوکا مودریچ در زمستان گذشته با به دست آوردن توپ طلا سال 2018 روند موفقیت آمیز کریستیانو رونالدو و لیونل مسی برای کسب این عنوان ارزشمند را در 10 سال گذشته شکست، اما آیا این خوب است؟

رونالدو و مسی هر کدام پنج بار به توپ طلا رسیده‌اند اما آنها امسال هم برای کسب این جایزه چندان مورد علاقه نیستند چراکه ستاره‌ای دیگر به نام ویرجیل فن دایک با عملکرد بی نظیر در لیورپول و تیم ملی فوتبال هلند شانس اصلی دستیابی به توپ طلای 2019 است. فن دایک به تازگی عنوان برترین بازیکن سال یوفا را دریافت کرد و موفق به شکست مسی و رونالدو شده بود.

نشریه گل طی گزارشی به بررسی عملکرد نامزدهای دریافت این عنوان که قرار است امروز در پاریس معرفی شود انداخته است که در ادامه می‌خوانید: 

مورد علاقه‌ها

ویرجیل فن دایک، بازیکن تاثیرگذار لیورپول جلوتر از مسی و رونالدو با امتیاز 2/5 به عنوان اصلی ترین شانس کسب جایزه است. او در کنار برنده غافلگیرکننده جایزه بازیکن سال یوفا همچنین به جایزه برترین مدافع سال یوفا هم رسید اما او در رقابت با لیونل مسی بهترین بازیکن سال فیفا را از دست داد. ستاره هلندی در پیروزی لیگ قهرمانان اروپا 2019 لیورپول نقش مؤثری داشت. تنها چیزی که شانس او را کمرنگ می‌کند این واقعیت است که توپ طلا به ندرت به یک مدافع اعطا می‌شود، فابیو کاناوارو آخرین مدافع برای کسب توپ طلا در سال 2006 بود بعد ازاینکه وی به همراه ایتالیا در جام جهانی قهرمان شد و با یوونتوس هم اسکودتو را تجربه کرد. درکنار موفقیت رده باشگاهی، فن دایک به همراه هلند در فینال لیگ ملت‌های اروپا به پرتغال باخت و از دستیابی به جام ناموفق بود. 

فن دایک

لیونل مسی مسی با وجود ناکامی در چمپیونزلیگ و کوپا دل ری و تنها قهرمانی در لالیگا با بارسلونا، با شانس 2/1 یکی دیگر از نامزدهای کسب توپ طلاست. اگرچه او با 36 گل کفش طلای اروپا را به دست آورد، با عدم قهرمانی در کوپا آمریکا به همراه آرژانتین شانس بسیار کمی دارد. مهاجم بارسلونا با این اوصاف اما مرد سال فیفا شده و این امر می‌تواند به او کمک کند تا شانس فن دایک را هم کم کند. 

لیونل مسی

کریستیانو رونالدو، ستاره یوونتوس در سطح شخصی فصل فوق العاده ناامید کننده ای داشت و فصل را به عنوان بهترین گلزن باشگاه خود اما نه بهترین گلزن سری آ، به پایان رساند  اما برای کسب توپ طلایی ششم بار دیگر با شانس 25/1 باقی مانده است. این بازیکن همانند مسی در لیگ به قهرمان رسید اما ناکامی در لیگ قهرمانان اروپا شانس را مختل می‌کند. رونالدو البته در رده ملی موفق بود. او در مقایسه با مسی بهتر عمل کرده است. قهرمانی در جام ملت‌های اروپا، شانس رونالدو برای تعقیب فن دایک را نسبت به مسی افزایش می‌دهد.

رونالدو2

سادیو مانه شانس 15/1 را برای برنده شدن توپ طلا دارد. او همانند فن دایک در کنار یک فصل موفق با لیورپول اگرچه به عنوان قهرمانی لیگ دست پیدا نکرد اما در لیگ قهرمانان اروپا قهرمانی را تجربه کرد. او هم البته همانند مسی و فن دایک در رده ملی موفق نبوده است. ملی پوش سنگالی در فینال رقابت‌های جام ملت‌های آفریقا برابر الجزایر شکست خورد از دستیابی به جام بازماند.

مانه

محمد صلاح، هم تیمی لیورپول مانه، 16/1 شانس کسب اولین توپ طلا خود را دارد، همانند فن دایک در پی موفقیت لیگ قهرمانان اروپا با لیورپول. مهاجم مصری فصل پیش در رقابت با اوبامیانگ و مانه کفش طلای لیگ برتر انگلیس را به خانه برده بود. اگرچه منتقدان می‌گویند او در فصل دوم در آنفیلد چندان موفق نبوده اما به هر حال قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را هم در کارنامه دارد اگرچه عدم موفقیت در جام ملت‌های آ،ریقا شانس او را کم می‌کند.

محمد صلاح

آلیسون بکر، دروازه بان لیورپول یکی دیگر از بازیکنان موفق تیم یورگن کلوپ است که از دید نشریه گل شانس 20/1 را دارد، زیرا در فصل اول خود با قرمزهای آنفیلد لیگ قهرمانان اروپا را بدست آورد و همچنین جایزه دستکش طلایی 2018/19 لیگ انگلیس را به خاطر کلین شیت‌ به خود اختصاص داد. آلیسون برخلاف سایر بازیکنان به غیر از رونالدو در رده ملی هم عملکرد خوبی داشته است و با برزیل قهرمانی کوپا آمریکا 2019 را تجربه کرد.

آلیسون

کریستیانو رونالدو لیونل مسی ویرجیل فن دایک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر