کد خبر: 840651 A

در انتظار افتخار شماره 5 برای بازیکنان ایرانی؛

گلر تیم ملی ایران که یکی از 3 گزینه عنوان مرد سال فوتبال آسیا است شانس زیادی برای بردن این جایزه دارد.

به گزرارش خبرنگار ورزشی ایلنا، در حالیکه این روزها همه جا صحبت از توپ طلای مجله فرانس فوتبال و انتخاب مرد سال فوتبال جهان مطرح است، در این گوشه از دنیا انتخابات AFC و برترین‌های سال فوتبال آسیا را هم در پیش داریم. انتخاباتی که البته چند سالی است در جوایز مطرح و معتبر آن نقش چندانی به نمایندگان کشورمان داده نمی‌شود ولی شنیده‌ها از احتمال بالای حضور یک ایرانی روی سن برای دریافت جایزه اصلی دارد.

علیرضا بیرانوند، گلر پرسپولیس و تیم ملی ایران که چند سالی است توانسته با آمار خوب در کلین شیت‌هایش در لباس دو تیم و چند واکنش موفق نامش را سر زبان‌ها بیاندازد، یکی از گزینه‌های کسب عنوان مرد سال فوتبال آسیا است. عنوانی که سال‌هاست به یک ایرانی نرسیده و آخرین بار 15 سال پیش بود که علی کریمی آن را دریافت کرد.

پیش از این 4 بار نمایندگان ایران جایزه مرد سال فوتبال آسیا را مال خود کرده بودند. علی دایی، مهدی مهدوی‌کیا، خداداد عزیزی و در نهایت علی کریمی ایرانی‌هایی بودند که به این عنوان رسیدند.

در طول این سال‌ها چند بار نمایندگانی از ایران کاندیدای برترین بازیکن سال آسیا شدند ولی هیچ کدام در نهایت دستشان به این عنوان نرسید و حالا چشم امید ایران به گلر تیم ملی است تا این افتخار را برای خودش و ما به ارمغان بیاورد.

61487269

بیرانوند فصل گذشته هم عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت و در حالیکه پیش‌بینی می‌شد یکی از نفرات نهایی باشد در نهایت در جمع برترین‌ها جای نگرفت ولی امسال شانس جدی برای رسیدن به این هدف خود که خیلی هم برایش تلاش کرد دارد.

بیرو البته برای برتری در این پیکار دو رقیب جدی و قدر به نام‌های ماکینو و اکرم عفیف دارد که آنها هم شانس‌شان برای برنده شدن جایزه مهم مراسم AFC کم نیست. نکته جالب توجه اینجاست که اکرم عفیف به دلیل تقابل قطر - امارت در رقابت‌های جام خلیج فارس، غایب بزرگ مراسم فردا خواهد بود و در کنار دو رقیب خود در سالن حاضر نمی‌شود.

برخلاف او، بیرانوند راهی کوالالامپور شده و منتظر مراسم است تا با حضور در آن و بردن احتمالی جایزه مرد سال فوتبال آسیا دست پر به ایران برگردد.

بدون شک چند ساعت باقی مانده تا مراسم برترین‌های فوتبال آسیا در سال 2019 هم برای بیرانوند لحظات پر استرس و دلهره‌ای هستند و هم برای ایرانیان مشتاق به فوتبال که به خوبی می‌دانند در طول این سال‌ها بارها حق نمایندگان کشورشان در این رقابت داده نشده و حالا این فرصت را دارند تا دستان بیرانوند یک بار دیگر افتخاری برایشان کسب کند.

مراسم برترین‌های سال 2019 آسیا فردا ساعت 14:30 به وقت ایران برگزار خواهد شد و برترین‌های سال فوتبال آسیا در حوزه‌های مختلف انتخاب شده و جوایزشان را دریافت می‌کنند.

تیم ملی ایران علیرضا بیرانوند مرد سال فوتبال AFC
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر