کد خبر: 840276 A

پیش بازی سپاهان - استقلال؛

دیدار امروز سپاهان و استقلال در هفته دوازدهم لیگ برتر یک دیدار معمولی نیست و نکات جذاب زیادی دارد.

به گزارش ایلنا، این یک رخداد بزرگ است در لیگ نوزدهم. یکی از آن بازی‌های خاطره‌انگیز که می‌شود هفته‌ها درباره‌اش گفت. این یک بازی فوق حساس خواهد بود که چشم‌ تمام تیم‌های لیگ به آن دوخته شده است. دیداری به لحاظ امتیازی مهم و حساس که تا حدی می‌تواند روشن‌کننده قهرمان نیم فصل هم باشد. استقلال در هفته‌های اخیر با برد‌های پی‌درپی خیره‌کننده پیش رفته است. استقلال به تیمی دست‌نیافتنی بدل شده است. تیمی با عیار گلزنی فوق‌العاده که اکنون به مثالی عینی برای‌ آنهایی بدل شده که می‌خواهند به یک خط آتش خوب اشاره کنند. استقلال اما تیمی را در مقابل خود می‌بیند که رمز و راز‌های بسیاری در خود دارد. گرچه سپاهان در فاز گلزنی به اندازه استقلال موفق نبوده اما آنها راه پیروز شدن را به اقتصادی‌ترین شکل ممکن آموخته‌اند و می‌دانند چگونه باید امتیاز جمع کنند. درباره سپاهان اگر بخواهیم آنالیز دقیق‌تری داشته باشیم باید به مجموعه‌ای از بازیکنان شاخص اشاره کنیم که ترکیب اصلی و نیمکت این تیم را احاطه کرده‌اند.

بازیکنانی باتجربه، آماده و قبراق. شاید همین ویژگی برتری نسبی سپاهان بر استقلال تلقی شود. استقلال حقیقتاً به اندازه سپاهان مهره آماده در خود ندارد و نیمکت‌نشین‌های این تیم در قیاس با نیمکت‌نیشن‌های سپاهان احساس ضعف می‌کنند اما به هر حال همین استقلال با برخورداری از بازیکنانی باانگیزه که در ترکیب اصلی قرار می‌گیرند توانسته پیشروی محسوسی داشته باشد و به نقطه‌ای برسد که حتی شانس پیشی گرفتن از سپاهان را داشته باشد. آری، اگر استقلال برنده بازی عصر امروز لقب بگیرد از سپاهان هم سبقت خواهد گرفت و آنگاه آماده قهرمانی در نیم فصل هم خواهد شد اما همه می‌دانند که نقطه آرمانی برای استقلال پیروزی در این بازی و یا رسیدن به صدرنشینی نیم فصل نخواهد بود.

 یقیناً استقلال در شرایطی می‌تواند نمره قبولی بگیرد که در نهایت به قهرمانی لیگ برسد؛ دستاوردی که ساده به دست نخواهد آمد و مستلزم برخورداری از یک برنامه منسجم و آینده‌نگرانه خواهد بود اما به هر شکل پیروزی در این بازی استقلال را در زمره جدی‌ترین مدعیان این فصل قرار خواهد داد و به تیم استراماچونی اعتباری بیشتر خواهد بخشید.

تقابل او با امیر قلعه‌نویی یکی از تماشایی‌ترین برخورد‌ها در فوتبال ایران است. امیر قلعه‌نویی در سال‌های اخیر به دلیل کسب نتایج نسبتاً خوب با تیم‌های اصفهانی دوباره به یکی از آلترناتیو‌های استقلال بدل شده است. اگر استرا موفق به پیروزی مقابل قلعه‌نویی شود بدون شک نه تنها موفق شده محبوبیت خود میان هواداران تیمش را افزایش دهد بلکه این آلترناتیو همیشگی را از پیرامون خود دور خواهد کرد اما چنانچه برعکس این ماجرا رخ دهد این استراماچونی است که در موقعیت خطر قرار خواهد گرفت و هیچ بعید نیست که اگر قلعه‌نویی بعد از این پیروزی در نهایت قهرمان لیگ هم باشد، فصل آتی سر از استقلال درآورد.

 این معادلات زیرپوستی در این بازی در حالی ذهن را عمیقاً به خود مشغول کرده که نباید فراموش کنیم نتیجه این بازی نمی‌تواند ملاکی برای معرفی مدعی اول قهرمانی لیگ نوزدهم باشد. برنده یا بازنده این بازی هرگز حق ندارد خودش را مدعی نخست بداند به این دلیل روشن که بازی‌های بسیاری تا پایان لیگ باقی مانده و علاوه بر آن یک بازی دیگر نیز قرار است در تهران میان دو تیم برگزار شود و از سویی دیگر مدعیانی هم هستند که برای خود برنامه‌هایی را مد نظر قرار خواهند داد.

به هر حال با احترام به نتیجه‌ای که در این بازی رقم خواهد خورد، باید تأکید کرد که لزوماً امتیاز این بازی یا حتی تساوی در آن نمی‌تواند این دو تیم را قطعاً امیدوار به قهرمانی یا دیگر تیم‌ها را ناامید کند. بنابراین باید نگاهی کاملاً منطقی به این بازی داشت.

لیگ برتر فوتبال استقلال تهران سپاهان اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر