کد خبر: 839454 A

کنفرانس خبری جنجالی سرمربی تیم ملی اسپانیا

لوییز انریکه در اولین نشست خبری پس از بازگشت به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال اسپانیا سخنان جنجالی را علیه دستیار سابقش مطرح کرد.

به گزارش ایلنا، پس از پیروزی مقابل رومانی در اوایل ماه نوامبر، لوئیز انریکه پس از کناره‌گیری در اوایل سال به دلیل مشکلات شخصی، به عنوان سرمربیگری تیم ملی فوتبال اسپانیا بازگشت. انریکه توضیح داد که روبرت مورنو، دستیار سابقش که در مدت زمان غیبت او هدایت لاروخا را برعهده داشت، به دلیل وفادار نبودن دیگر حتی در کادرفنی او هم جای ندارد.

لوییز انریکه در نشست خبری بعدازظهر امروز اظهار داشت: این یک روز ویژه برای من و خانواده ام است که به خانه برمی‌گردم تا یک پروژه را به پایان برسانم. احساس می‌کنم باید بیشتر از آنچه دوست داشتم توضیح بدهم. این جنجال توسط شخصی ایجاد می‌شود که مدت طولانی به همراه من در بین دستیارانم کار کرده است. 

او ادامه داد: تنها کسی که مسئولیت عدم حضور روبرت مورنو در کادرفنی جدید را برعهده دارد، من هستم، هیچ کس دیگری نیست. اختلاف نظر ناشی از جلسه ای در تاریخ 12 سبتامبر است که در خانه من برگزار شد. او به من گفت که می خواهد یورو 2020 را پیش ببرد و و آنگاه او خود را به عنوان شماره دو من در دسترس قرار می‌دهد. من تعجب نکردم.

سرمربی تیم ملی اسپانیا افزود: من این را فهمیدم، زیرا او جاه طلب است و این یک چیز بسیار خوب است. اما او بی وفاست و این یک نقص بزرگ برای من است. من چنین چیزی را در کادرفنی‌ام نمی‌خواهم. من به او گفتم که احساس قدرت و انگیزه دارم، اما او در تیم من حضور نخواهد داشت. ما جلسه را به روشی مودبانه به پایان رساندیم. من به هر یک از کارمندانم تلفن زدم و از آنها خواستم که سخنان مرا بازگو نکنند. من هرگز به فدراسیون زنگ نزدم و اگر کسی این کار را انجام داد از جانب من نبوده است. 

انریکه گفت: همه چیز در اواخر ماه اکتبر تغییر کرد که ما در ساراگوزا با  رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا خوزه فرانسیسکو مولینا ملاقات کردیم. من به آنها گفتم که هیچ تعهدی نسبت به من وجود ندارد، چیزی که باید مورد احترام باشد. من درباره این که همه چیز به پایان رسید، احساس غرور نمی‌کنم. من پسر خوبی در یک فیلم نیستم، اما حداقل شرور نیستم. 

بعد از اظهارات انریکه از او درباره آینده تیم ملی فوتبال اسپانیا سوال شد و او پاسخ داد: من فکر نمی ‌کنم که چیزی برای رفع این ایده وجود داشته باشد. ما به همان روش گذشته کار خواهیم کرد. بازیکنان در صورت انجام بازی می‌توانند آرام باشند. ما تیم خیلی خوبی داریم.

تیم ملی فوتبال اسپانیا لوییز انریکه روبرت مورنو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر