کد خبر: 838858 A

رئال مادرید به دنبال آن است که پس از پاری‌سن‌ژرمن، صعودش را از گروهش در لیگ قهرمانان مسجل کند.

به گزارش ایلنا، این فصل لیگ قهرمانان برای رئال مادرید عالی آغاز نشد و آنها در بازی اول سه بر صفر مقابل پاری‌سن‌ژرمن باختند و سپس مقابل بروژ در خانه به تساوی دو بر دو رسیدند اما دو برد پیاپی مقابل گالاتاسرای اوضاع را عوض کرد و رئال را به هفت امتیاز رساند. آنها البته پنج امتیاز کمتر از پی‌اس‌جی دارند اما پنج امتیاز هم بیشتر از بروژ، تیم سوم جدول دارند. پیروزی مقابل پاری‌سن‌ژرمن کار صعود را قطعی می‌کند اما حتی در صورت شکست هم اگر گالاتاسرای بتواند از بروژ امتیاز بگیرد، صعود آنها مسجل می‌شود.

پیروزی بروژ و شکست مادرید اوضاع را جذاب خواهد کرد، چرا که این دو تیم باید در بلژیک به مصاف هم بروند. بدترین اتفاق برای رئال این است که در حالی به روز آخر برود که صعودش قطعی نشده است.

فصل گذشته اولین فصل پس از 10-2009 بود که مادرید نتوانست به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان راه پیدا کند. آنها در 23 دور اخیر حضور در این مسابقات، از مرحله گروهی صعود کرده‌اند و رکورد را در اختیار دارند.

از سوی دیگر، پی‌اس‌جی هر چهار بازی اول خود در این فصل لیگ قهرمانان را برده است. تیم توماس توخل حتی با شکست مقابل رئال هم در صورت برد برابر گالاتاسرای اول خواهد شد.

این هشتمین بار پیاپی است که پی‌اس‌جی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان حضور می‌یابد اما آنها از سال 1995 تاکنون به مرحله نیمه‌نهایی نرسیده‌اند.

در بازی قبلی رئال مادرید که در لالیگا و برابر رئال سوسیداد بود، کسی مصدوم نشد اما زین‌الدین زیدان چهار بازیکنش را همچنان در اختیار ندارد. مارکو آسنسیو، ناچو و خامس رودریگس به دلیل مصدومیت زانو دور از میادین هستند و لوکاس واسکس هم به دلیل شکستگی استخوان انگشت نمی‌تواند بازی کند.

انتظار نمی‌رود ترکیب رئال نسبت به بازی با سوسیداد تغییرات زیادی داشته باشد. البته تونی کروس شاید به جای فدریکو والورده در مرکز میدان حضور یابد. رودریگو گوئس احتمالاً به گرت بیل و وینیسیوس جونیور ترجیح داده خواهد شد و در کنار ادن آزار و کریم بنزما، خط حمله رئال را خواهد ساخت. ایسکو هم گزینه دیگر زیدان است.

پی‌اس‌جی هم در این بازی مارکو وراتی را در اختیار خواهد داشت. او دچار مصدومیت زانو شده بود اما ظاهراً به این بازی می‌رسد. تیلو کرر و آندر اررا بعید است که برای این بازی بهبود یابند، ولی کیلیان امباپه و نیمار که بازی رفت را به دلیل مصدومیت و محرومیت از دست داده بودند، در این بازی حاضر خواهند بود.

ادینسون کاوانی، بهترین گلزن تاریخ باشگاه هم حالا آماده است اما ممکن است آنخل دی‌ماریا در کنار امباپه و نیمار بازی کند. مارکینیوش و ادریسا گیه هم در کنار وراتی در مرکز میدان قرار می‌گیرند.

 

ترکیب احتمالی 2 تیم:

رئال مادرید: کورتوا - کارواخال، واران، راموس، مندی - کروس، کاسمیرو، مودریچ - آزار، بنزما، رودریگو

 

پاری‌سن‌ژرمن: ناواس - مونیه، تیاگو سیلوا، کیمپمبه، برنات - وراتی، مارکینیوش، گیه - نیمار، امباپه، دی‌ماریا

 

باشگاه یوونتوس اعلام کرده که کریستیانو رونالدو سرانجام به بهبودی کامل رسیده است و می‌تواند در دیدار برابر اتلتیکو مادرید، تیمش را همراهی کند اما از سوی دیگر، یووه در این بازی غایبانی خواهد داشت.

یووه با پیروزی سه بر یک مقابل آتالانتا به صدر جدول سری آ بازگشت. آنها پس از این بازی به تمرین پرداختند و رونالدو توانست تمرین را در کنار سایر بازیکنان کامل کند. این مهاجم پرتغالی در بازی در برگامو حضور نداشت، چرا که دچار ناراحتی زانو بود. مائوریتسیو ساری هم قصد داشت که او را در بازی برابر اتلتیکو مادرید به میادین برگرداند و نمی‌خواست مصدومیت او برابر آتالانتا تشدید شود. یوونتوس با سه امتیاز اختلاف با اتلتیکو مادرید در صدر جدول گروه D لیگ قهرمانان است و تنها شکست مقابل اتلتیکو موقعیت آنها را به خطر می‌اندازد.

ساری البته در این مسابقه داگلاس کاستا را ندارد. معاینه این بازیکن برزیلی نشان می‌دهد که عضله ران راست او دچار آسیب شده و او حدود دو هفته نمی‌تواند بازی کند.

از سوی دیگر، دو بازیکن دیگر یوونتوس هم مصدومند. شانه ماتیس دلیخت مقابل آتالانتا در رفت و او حالا زیر نظر پزشکان به روند درمان خود ادامه می‌دهد. فدریکو برناردسکی هم به مداوای خود مشغول است. قفسه سینه او در بازی مقابل آتالانتا ضربه خورد و دچار کبودی شد و او هم در تلاش است که به این مسابقه برسد.

رئال مادرید لیگ قهرمانان اروپا پاری سن ژرمن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر