کد خبر: 838738 A

با اعلام رسمی سازمان لیگ فوتبال ایران؛

سازمان لیگ فوتبال ایران در فراخوان اعلامی کرد حق پخش فوتبال در فضای مجازی به موسسه فراکاو اختصاص یافته است.

به گزارش ایلنا، این اقدام و توافق با همکاری سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ برتر پس از طی مراحل قانونی در راستای درآمدزایی مناسب و دفاع از منافع باشگاه ها صورت پذیرفته است.

موسسه فرهنگی دیجیتال رسانه گستر فراکاو به عنوان تنها کارگزار سازمان لیگ فوتبال و همچنین دارنده حقوق انحصاری عرضه، فراوری و انتشار محتوای مسابقات فوتبال و برنامه های جانبی آن (Licenser & right holder) در فضای مجازی معرفی شده و هرگونه انتشار، پخش و بازپخش محتواهای مربوط به مسابقات فوتبال ایران در کلیه بسترهای فضای مجازی و دیجیتال صرفا با مجوز کتبی موسسه فوق الذکر امکان‌پذیر است.

تاکنون هیچ منافعی از پخش محتوای فوتبال به اهالی این رشته ورزشی جذاب و پرمخاطب نمی رسید که با این اعلام، این موضوع به نفع فوتبال میسر خواهد شد.

درآمدزایی فوتبال از فروش حق پخش اینترنتی به تدریج می‌تواند به پشتوانه‌ای محکم برای ورزش کشور تبدیل شده و ضمن کمک به خصوصی‌سازی تیم‌هایی که هم اکنون با حمایت و هزینه‌ی نهادهای غیرخصوصی سرپا هستند، هم به ساختن شخصیتی مستقل برای باشگاه‌ها و ورزش کشور کمک کند و هم بار بزرگی را از دوش بودجه عمومی کشور بردارد

سازمان لیگ برتر فوتبال ایران شرکت فراکاو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر