کد خبر: 837641 A

دومین کنفرانس فوتبال آسیا با حضور دو تن از نمایندگان ایران و 78 شرکت کننده از سراسر آسیا برگزار شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، شادی مهینی سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان بانوان ایران به همراه مریم جهان نجاتی مربی تیم بزرگسالان در این سمینار حضور داشتند.

مهینی در خصوص حضور در این دوره گفت:  کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از برگزاری مسابقات جام جهانی بانوان 2019 فرانسه اقدام به برگزاری این کنفرانس کرد. در این سمینار مطالب علمی از لحاظ تکنیکی، داوری، چگونگی برگزاری مسابقات و سایر موارد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. در واقع دومین کنگره فوتبال زنان در کنفدراسیون فوتبال اسیا با حضور 78 شرکت کننده از کشورهای مختلف آسیایی و 13 مدرس و نمایندگان AFC و دو تن از نمایندگان FIFA و یک نماینده از یوفا نیز حضور داشتند.

وی در ادامه بیان کرد: بزرگترین دستاوردی که این سمینار داشت آنالیز بازیهای جام جهانی و آنالیز تیم ژاپن بود. تیم ژاپن قهرمان رده 16، 19 و بزرگسال شده بود که سرمربی اساکوتاکاکورا حضور داشت و یک نشست را با مربیان حاضر در این دوره برگزار و نکات مختلفی را در خصوص روند رو به رشد تیم ژاپن در رده‌های فوق مطرح کرد.

وی در ادامه از تغییر رده سنی برای برگزاری مسابقات خبر داد و گفت: قرار شد تا مسابقات از این پس در رده سنی زیر 17 و زیر20 سال برگزار شود. رقابته‌ها در دور مقدماتی اول و دور مقدماتی دوم و فینال برگزار می‌شود که  زمان‌های پیشنهادی آن نیز مشخص شد. در واقع اسفند ماه و فروردین ماه سال آینده دور اول مقدماتی برگزار می‌شود.  مرداد یا شهریور ماه سال آینده دور دوم مقدماتی برگزار خواهد شد و در اسفند یا فروردین ماه دو سال آینده مرحله فینال برگزار می‌شود.

مهینی ادامه داد:  تفاوت بین فوتبال زنان و مردان، نقش لیدر در فوتبال، نحوه تمرینات و آماده‌سازی برای تمرین و اینکه AFC چه کمکی برای پیشرفت فوتبال میکند از دیگر مواردی بود که در این کنگره بررسی شد. اینکه از آسیا هیچ تیمی در 8 تیم برتر جام جهانی در دور نهایی چرا حضور نداشتند با توجه به اینکه آسیا 5 نماینده در جام جهانی داشت و چرا به این مرحله راه پیدا نکرد از دیگر مواردی بود که مطرح در این نشست مورد ارزیابی قرار گرفت. 

مهینی در پایان گفت: بحث دیگری که در این دوره مطرح شد آنالیز گل‌های بازی بود که در چه دقایقی زده شده است، از چه ساختار تیمی برای رسیدن به گل استفاده شده، نقش دروازبان چه بوده و شیوه گل زدن چگونه بوده و روی کارهای تیمی به گل رسیدند، در دستور کاری مربیان قرار داشت.

فدراسیون فوتبال شادی مهینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر