کد خبر: 837603 A

خبر ایلنا تایید شد؛

سرمربی سابق پرسپولیس جانشین ویلموتس در تیم ملی ایران شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، در پی نتایج نه چندان خوب تیم ملی و صحبت‌هایی که در روزهای اخیر مبنی بر برکناری ویلموتس و قطع همکاری با او منتشر شده بود در نهایت فدراسیون فوتبال تصمیم گرفت سرمربی تیم ملی را تغییر دهد و سرمربی سابق پرسپولیس را جانشین وی کند.

برانکو ایوانکوویچ که تجربه زیادی در فوتبال ایران دارد و عملکرد موفقی هم روی نیمکت تیم ملی و پرسپولیس داشته بار دیگر هدایت تیم فوتبال ایران را بر عهده گرفت.

این سرمربی کروات در روزهای اخیر مذاکراتش را با فدراسیون فوتبال از طریق سفارت ایران در کرواسی پیگیری می‌کرد و رفت و آمدهای وی به این محل به همین خاطر بود و در نهایت پس از چند مرحله مذاکره توافق نهایی حاصل شد تا برانکو بار دیگر هدایت تیم ملی ایران را بر عهده بگیرد.

تیم ملی ایران با کسب 6 امتیاز از چهار بازی در مرحله پیش مقدماتی جام جهانی 2022 قطر در رتبه سوم جدول گروه C‌ قرار دارد و اوضاع صعود ایران از این گروه پس از دو شکست متوالی مقابل بحرین و عراق با اما و اگر مواجه شده و از همین رو فدراسیون تصمیم به قطع همکاری با ویلموتس و استخدام برانکو گرفت.

پیش از این خبرگزاری ایلنا این خبر را 4 روز قبل منتشر کرده بود:

پایان زودهنگام ویلموتس در ایران؛ فدراسیون به دنبال برانکو است

با توجه به شناخت خوبی که برانکو از بازیکنان ایران دارد و تجربه سال‌ها حضورش در کشورمان می‌تواند خیلی زود کار را بر عهده گرفته و با توجه به فرصت خوبی که تا بازی بعدی تیم ملی (7 فروردین 99 مقابل هنگ‌کنگ) داریم، این تغییرات می‌تواند نتیجه مثبت در پی داشته باشد.

پیش از این صحبت‌هایی از علاقه پرسپولیس به بازگشت برانکو و جانشینی کالدرون مطرح شده بود ولی با پیوستن او به تیم ملی این امر منتفی شد.

 

پرسپولیس تیم ملی ایران برانکو ایوانکوویچ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر