کد خبر: 835365 A

استقلال می‌تواند به قهرمانی نیم فصل امیدوار باشد

مربی سابق استقلال می گوید ترکیب تیم ملی در مقابل عراق ایرادات فراوانی داشته است.

به گزارش ایلنا، عبدالصمد مرفاوی مربی سابق استقلال معتقد است که تیم ملی باید در دور برگشت تفکراتش را عوض کند تا بتواند یکی از تیم‌های صعود کننده به دور بعدی مقدماتی جام جهانی باشد. مرفاوی به ویلموتس توصیه می‌کند بیشتر از جوان‌ها در ترکیب تیمش استفاده کند.

تیم ملی مقابل عراق شکست تلخی را تجربه کرد.

متاسفانه باخت ناراحت‌کننده‌ای را مقابل عراق کسب کردیم در حالی که ما می‌توانستیم عراق را شکست بدهیم تیم ما در این بازی خوب بازی نکرد و نباید از این هم غافل شویم که عراق هم در این بازی عملکرد خوبی داشت. عراق همیشه در سطح آسیا یک تیم نسبتا متوسط بوده اما تیم ما را شکست داد.

خیلی‌ها ترکیب تیم ملی را عامل این شکست می‌دانند.

معتقدم ترکیب تیم ملی هم ایراد داشت اما بیشتر مشکلات ما ضعف در خط دفاعی بود ما بازیکنان جوان و باتکنیکی روی نیمکت داشتیم و باید از آنها استفاده می‌کردیم اما ویلموتس ترجیح داد از باتجربه‌ها بیشتر استفاده کند.

خیلی‌ها می‌گویند تمرینات تیم ملی با ویلموتس دیر آغاز شد و همین باعث شد به هماهنگی خوبی دست پیدا نکنند؟

به هر حال ضعف‌هایی وجود داشته اما باید به ویلموتس زمان داد این تیم می‌تواند آینده خوبی داشته باشد این صحبت‌ها باعث می شود استرس به بازیکنان تیم ملی منتقل شود در حالی که بازیکنان نباید در چنین وضعیتی قرار بگیرند.

مقایسه ویلموتس با کی‌روش درست است؟

این مقایسه درست نیست کی‌روش سیستمش کاملا دفاعی بود او بیشتر از ضد حملات استفاده می‌کرد و نهایتا پیروزی ما با یک گل بود اما الان این گونه نیست بازیکنان با آزادی بیشتری در زمین حاضر می‌شوند. تیم ویلموتس فوتبال روان‌تری را بازی می‌کند.

آینده تیم ملی را چطور می‌بینید؟

ویلموتس اگر درگیر حاشیه‌ها نشود مطمئنا می‌تواند با تیم ملی شرایط بهتری را کسب کند.

استقلال این روزها شرایط خوبی دارد؟

خدا را شکر تیم به یک هماهنگی خوبی رسیده است اما چیزی که در حال حاضر مهم است و استقلال باید آن را حفظ کند شرایط  خوب است امیدوارم این اتفاق خوبی که برای استقلال افتاده حفظ شود.

استقلال را مدعی قهرمانی می‌دانید؟

استقلال مدعی قهرمانی است این نتایجی که استقلال به دست آورده کار هر تیمی نیست استقلال اگر بتواند مقابل سپاهان نتیجه لازم را کسب کند می‌تواند به قهرمانی نیم فصل امیدوار باشد.

ضعف استقلال را در کجا می‌بینید؟

درست است که خط حمله  استقلال بهترین خط حمله لیگ است اما آنها باید یک فوروارد دیگر را جذب کنند. با توجه به اینکه ما باید در آسیا هم بازی کنیم جذب یک مهاجم تراز اول از نان شب واجب‌تر است.

استقلال عبدالصمد مرفاوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر