کد خبر: 833326 A

مراسم‌ اختتامیه مسابقات گلف قهرمانی کشور عصر امروز برگزار شد.

به گزارش ایلنا، مراسم‌ اختتامیه مسابقات گلف قهرمانی کشور بانوان بالای 18 سال با حضور ژاله فرامرزیان، معاون توسعه و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان، حمید عزیزی، رئیس فدراسیون گلف در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

مهرداد جمشیدی، دبیر فدراسیون در این مراسم گفت: مسابقات گلف بانوان قهرمانی کشور بدون هیچ حاشیه، تقلب و تبانی و در کمال صحت برگزار شد که از شرکت کنندگان تشکر می‌کنم. در این دوره 36 نفر از 12 استان طی دو روز با هم رقابت کردند. دو دوره مسابقات عکاسی ویژه گلف برگزار کردیم که نفرات برتر معرفی خواهند شد. عکس‌ها در قالب یک نمایشگاه ارائه خواهد شد.

نفیسه علی قاضی، نایب رئیس بانوان فدراسیون گلف نیز گفت: خرسندیم که در فدراسیون بانوان همپای مردان است و منابع به تساوی تقسیم و همکاری لازم وجود دارد تا رویدادهای بانوان به خوبی برگزار شود.  مسابقات به خوبی برگزار شد و بازیکنان مسائل فنی را به خوبی بروز دادند و اخلاق را رعایت کردند.

عزیزی، رئیس فدراسیون گلف نیز در این مراسم اظهار داشت: نگاه فدراسیون با فعالیت بانوان و آقایان مساوی و مشابه است. نوعی از مسابقات که برای مردان است برای بانوان هم هست. بودجه، جوایز و اختتامیه‌ها نیر مشابه است. هیچ تعصبی بر اینکه مسئولیت‌ها بین مردان تقسیم شود نداشتیم. زنان در تمام کمیته‌ها و بخش‌ها هستند و این باعث افتخار ماست. باید ظرفیت بانوان را به رسمیت شناخت و به درستی در راستای برنامه‌ها از آن بهره برد.

وی تاکید کرد: از برگزار کنندگان مسابقات، ورزشکاران، مربیان و سرپرستان تشکر می‌کنم. ان‌شالله در کنار هم در سال‌های آتی مسابقاتی گرم تر، با سطح فنی بالاتر داشته باشیم به طوری که بانوان کشورهای منطقه را پشت سر بگذارند. خانم‌ شهرکی چندین سال است که عنوان‌نخست را دارد و باید از وی تقدیر کرد. از سایر ورزشکاران هم می‌خواهم که تمرین کنند تا سطح آنها نیز بالا برود. هر کسی در سال آینده خانم شهرکی را پشت سر بگذارد 10 میلیون تومان جایزه می‌گیرد. باید به تیم زیر 18 سال انگیزه داد و با تلفیق اردوها در کنار بزرگسالان می‌توان به آنها انگیزه داد.

مهین فرهادی‌زاد، معاون وزیر ورزش در این نشست اظهار داشت: خوشحالم که با کمک شما  و فدراسیون این رشته زیبا و مفرح فعال شده و بانوان در آن فعال هستند.

وی در ادامه افزود: هر چه از فضای ورزش بانوان بیشتر مراقبت کنیم تعداد زنان و دختران بیشتری به ورزش اضافه می‌شوند.

 فرهادی‌زاد در ادامه به اولین حضور بانوان ایران با حجاب اسلامی در بازی های آسیایی 1990 و استقبال بی نظیر تماشاگران در مراسم افتتاحیه و بازخود مثبت آن در بین سایر کشورها اشاره کرد.

بازی حجاب زنان ورزش بانوان فدراسیون گلف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر