کد خبر: 833228 A

ظهر امروز انجام گرفت؛

تفاهم نامه همکاری میان فدراسیون کشتی و معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش ظهر امروز به امضاء رسید.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، جلسه مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، حسین بابویی رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزشی و علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی به منظور امضاء تفاهم نامه همکاری، ظهر امروز در محل معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

مهرزاد حمیدی با بیان اینکه این تفاهم نامه یک کار اجرایی است که در آینده اثرات آن مشخص خواهد شد تصریح کرد: رسانه‌ها می‌توانند در آینده پیگیر نتایج این تفاهم نامه باشند.

  وی اظهار داشت: توسعه ورزش زمان بر است و بررسی نتایج یک فدراسیون در چهار سال کار درستی نیست و برای به ثمر نشستن برنامه‌ها صبر استراتژیک لازم است. برای موفقیت در این کار باید تقسیم کار بین سازمان‌ها و نهادها انجام و یک اجماع ملی شکل گیرد.

حمیدی ادامه داد: در آموزش و پرورش برای ورزش کشتی یک همبستگی وجود دارد و هر نهادی نیز می‌تواند برای توسعه ورزش ملی با این وزارتخانه همکاری داشته باشد و ما در این همکاری کم نخواهیم گذاشت.

علیرضا دبیر در ادامه این جلسه اظهار داشت: پیش از حضور در انتخابات نقش آموزش و پرورش در پیشرفت کشتی را بررسی کردیم و به نظرم ظرفیت‌های زیادی در این زمینه وجود دارد.

وی ادامه داد: در سال‌های نه چندان دور کشتی گیران فعال بسیاری در کشتی داشتیم اما در حال حاضر تعداد آن‌ها افت کرده است و این موضوع باعث تضعیف کشتی می‌شود و یکی از راه‌های مهم ایجاد همکاری با آموزش و پرورش است.

رئیس فدراسیون کشتی با بیان اینکه به نقش آموزش و پرورش در کشتی اعتقاد داریم اظهار داشت:  در چند سال آینده نتیجه این تفاهم‌نامه را در رده‌های پایه خواهیم دید و مطمئنا در نتایج المپیک‌های آینده نیز تأثیر بسزایی خواهد داشت.

دبیر در پایان با اشاره به اینکه فشار وارد کردن به نونهالان و نوجوانان و وزن کم کردن اشتباه محض است، خاطرنشان کرد: اخیراً ۶ مربی را به دلیل اجبار به وزن کم کردن کشتی‌گیران نونهال و نوجوان محروم کردیم و به دلیل اینکه دیگر نمی‌خواهیم کشتی گیران رده پایه از این نظر دچار مشکلات شوند، مسابقات قهرمانی کشور نوجوانان اوایل سال آینده برگزار خواهد شد.

فدراسیون کشتی ایران علیرضا دبیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر