کد خبر: 833202 A

رئیس کمیته آموزش فدراسیون فوتبال می‌گوید میزبانی فدراسیون از مسابقات مقدماتی در رده‌های سنی جوانان، نوجوانان و امید نشان دهنده توجه و حمایت ویژه از این تیم هاست.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، میرشاد ماجدی رئیس کمیته آموزش و عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال در این خصوص گفت: ابتدا باید صعود هر 3 تیم رده‌های پایانی به مسابقات نهایی قهرمانی آسیا را به اعضای کادر فنی این تیم‌ها، بازیکنان همچنین کلیه دست اندرکاران تبریک بگویم. البته در سال‌های گذشته و در اکثر ادوار مسابقات تیم‌های ما جواز صعود به مرحله نهایی را کسب می‌کردند اما نباید فراموش کنیم که معادلات در فوتبال آسیا تغییر کرده و در کنار قدرت‌هایی مثل عربستان، کره جنوبی و ژاپن تیم‌هایی مثل تاجیکستان و ویتنام هم سرمایه گذاری قابل توجهی کرده‌اند و حالا از تیم‌های مدعی در رده‌های مختلف محسوب می‌شوند. در این شرایط وقتی امکانات و سرمایه گذاری‌ها را مقایسه می‌کنیم می‌بینیم کار بزرگی اتفاق افتاده و صعود مقتدرانه تیم‌های ما بدون گل خورد یا با کسب امتیازات کامل بسیار ارزشمند است.

رئیس کمیته آموزش فدراسیون فوتبال گفت: تلاش‌های مجموعه فدراسیون فوتبال، کسب میزبانی مسابقات مقدماتی در هر 3 رده همچنین انتخاب‌های شایسته و تصمیمات صحیح، سازمان دهی مناسب، برنامه‌های تدارکاتی گسترده و اعزام‌های تاثیرگذار ازجمله عوامل موفقیت تیم‌های پایه بوده است. فراموش نکنیم که فدراسیون با وجود تمامی مشکلات مالی میزبانی از مسابقات در هر 3 رده را به دست آورد که این نشان دهنده حمایت و توجه جدی نسبت به این تیم هاست.

ماجدی در پایان گفت: نباید از تاثیر مطلوب طرح استعدادیابی فدراسیون فوتبال به سادگی بگذریم. طرحی که موجب شده به جرات بگویم کمتر از 5% از بازیکنان شایسته رده‌های مختلف سنی ممکن است دیده نشده باشند و بیش از 95% از بهترین‌ها شناسایی شده‌اند که حاصل و خروجی آن شکل گیری تیم‌هایی قدرتمند و منسجم بوده است که نتایج لازم را کسب کردند. با این وجود کار ما از حالا شروع شده و هدف اصلی موفقیت در مسابقات نهایی است. به ادامه حمایت‌های فدراسیون فوتبال قطعا این 3 تیم می‌توانند حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشند و امیدواریم با برنامه ریزی و تدارکات گسترده همچنین اردوها و بازی‌های قوی‌تر آماده حضور در مرحله نهایی مسابقات قهرمانی آسیا شوند.

میرشاد ماجدی فدراسیون فوتبال ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر