کد خبر: 833032 A

سخت‌ترین اعتصاب بازیکنان استقلال به لیگ شانزدهم برمی‌گردد که چند روز آن‌هم در آستانه بازی با سایپا در لیگ و لوکوموتیو مسکو در لیگ قهرمانان آسی

به گزارش ایلنا،بعد از اعتصاب استقلالی‌ها در دوران سرمربیگری علیرضا منصوریان و وینفرد شفر، حالا در دوران مربیگری آندره آ استراماچونی هم این اتفاق افتاد تا این موضوع به‌نوعی فصل‌به‌فصل و مربی به مربی تکرار شود. سخت‌ترین اعتصاب بازیکنان استقلال به لیگ شانزدهم برمی‌گردد که چند روز  آن‌هم در آستانه بازی با سایپا در لیگ و لوکوموتیو مسکو در لیگ قهرمانان آسیا! بعد از علی منصور و پیرمرد آلمانی حالا استراماچونی هم طعم بی‌پولی و اعتصاب شاگردانش را چشید. 2 اعتصاب مهم استقلالی‌ها در 3 سال اخیر را مرور می‌کنیم.

اعتصاب در چندروزه استقلالی‌ها 

15اسفند سال 95 بود که خبر اعتصاب استقلالی منتشر شد. پس از جلسه طولانی‌مدت منصوریان با استقلالی‌ها سرانجام بازیکنان این تیم به دلیل مشکلات مالی حاضر به انجام تمرین نشدند و اعتصاب کردند و با سوارشدن خودروهای شخصی خود ورزشگاه آزادی را ترک کردند و رفتند. این اتفاق در حالی رخ داد که سایت باشگاه استقلال خبر تحریم تمرین را تکذیب کرد!؟ این اتفاق در شرایطی رخ‌داده که استقلال باید روز چهارشنبه در رقابت‌های لیگ برتر به مصاف سایپا می‌رفت و بعدازآن هم  برای دیدار با لوکوموتیو ازبکستان در لیگ قهرمانان آسیا آماده می‌شد.پس از گذشت 2 روز و شب قبل از بازی با سایپا هم استقلالی‌ها کوتاه نیامدند.بازیکنان ساعت 12 ظهر 17 اسفند در کمپ ناصر حجازی جمع شدند تا آخرین تمرین خود قبل از بازی با سایپا را برگزار کنند.  منصوریان بازیکنان را به جلسه آنالیز برد و درباره مشکلات مالی و بازی سایپا با شاگردانش گفت‌و‌گو کرد.جلسه بازیکنان و کادر فنی استقلال در حالی برگزار شد که تعدادی از استقلالی‌ها  از مصاحبه و صحبت‌های حسن زمانی  عضو وقت هیات مدیره ناراحت بودند و در این خصوص با سرمربی تیمشان حرف زدند و گفتند که به همین دلیل  قصد تمرین کردن ندارند. این تعداد از بازیکنان اعتقاد داشتند عضو هیات مدیره بدون اطلاع از وضعیت قراردادها مصاحبه کرده و حرف‌هایش درباره مبالغ دریافتی بازیکنان واقعیت نداشت.سرانجام 21 اسفند بود که اعتصاب استقلالی‌ها تمام شد و بالاخره در زمین شماره 2 آزادی تمرین کردند.

اعتصاب شاگردان شفر

حوالی ساعت 12 ظهر 16 آذر سال 97 بود که خبر رسید تمرینات استقلال لغو شده است. بازیکنان به دلیل پرداخت نشدن مطالبات حاضر به تمرین کردن نشدند. وینفرد شفر،سرمربی آلمانی وقت آبی‌پوشان نیز در صفحه شخصی‌اش در اینستاگرام به مشکلات باشگاه و اردوی آینده استقلال اشاره و ابراز امیدواری کرده بود که این مشکلات حل شود. قرار بود تمرین آبی‌ها از ساعت ۱۱ در زمین پژوهشگاه نفت آغاز شود، اما به دلیل مشکلات مالی، تمرین لغو شد. مسئولان استقلال تلاش‌های زیادی کردند تا بتوانند از اسپانسر پولی دریافت کرده و به بازیکنان بدهند، اما موفق به این کار نشدند.

اعتصابی که اردوی قطر را لغو کرد

چهارشنبه 19 دی سال 97 استقلالی‌ها به اعتصاب یک‌هفته‌ای خودشان پایان دادند.قرار بود استقلالی‌ها از پنجشنبه هفته قبل یعنی 14 دی تمرینات خودشان را آغاز کنند و برای برگزاری اردویی 2هفته‌ای در دوحه قطر آماده شوند. بااین‌حال مشکلات مالی باعث شد تا بازیکنان این تیم نه‌تنها حاضر به تمرین کردن نشوند که در تست‌های پزشکی هم شرکت نکنند. مشکلات مالی باعث شد که سفر یکشنبه آبی پوشان به قطر هم انجام نشود! سرانجام چهارشنبه، ۱۹ دی بود که بازیکنان استقلال در یک پست مشترک اینستاگرامی اعلام کردند، به خاطر هواداران اعتصابشان را می‌شکنند.

 

 

 

استقلال اندره استراماچونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر