کد خبر: 831989 A

9 بازی که می‌تواند استقلال را قهرمان نیم‌فصل کند

3بازی مستقیم با رقبا و 6 رویارویی رقبا با یکدیگر این فرصت و شانس را در اختیار استقلال قرار می‌دهد

به گزارش ایلنا،استقلال با 18 امتیاز و 4 امتیاز کمتر نسبت به تیم صدرنشین یعنی سپاهان در رتبه چهارم جدول قراردارد. اما شرایط جدول و بازی‌های پیش رو به‌گونه‌ای است که استراماچونی و شاگردانش می‌توانند حتی به قهرمانی نیم‌فصل امیدوار خوش‌بین باشند. 3بازی مستقیم با رقبا و 6 رویارویی رقبا با یکدیگر این فرصت و شانس را در اختیار استقلال قرار می‌دهد که با نتیجه گرفتن در5 بازی پیش رو و تا آخرین بازی نیم‌فصل خودش را به صدر جدول برساند.

جدال‌های رودررو با رقبا

استقلال در 5بازی پیش رو 3 مرتبه با رقبای اصلی و بالای سری خودش جدال می‌کند. این موضوع هم می‌تواند بد و نگران‌کننده باشد و هم یک فرصت خوب را در اختیار استراماچونی و شاگردانش قرار می‌دهد تا تکلیف قهرمانی نیم‌فصل را خودشان روشن کنند.استقلالی‌ها در هفته دوازدهم هم میهمان سپاهان صدرنشین هستند و این فرصت را در اختیاردارند تا اختلاف4 امتیازی راجبران کنند و کاهش دهند.در هفته سیزدهم استقلالی‌ها میزبان پدیده خودرو مشهد هستند و با یکی از مدعیان اصلی (اگر تا آن زمان صدرنشین نشود)بازی می‌کنند.استقلال تا بعد از هفته  دهم با 3 تیم مدعی بازی کرده است که حاصل آن تساوی خانگی با فولاد خوزستان، شکست مقابل پرسپولیس و برتری در خانه تراکتورسازی بود. البته آمادگی و نمایش استقلال در این روزها اصلاً قابل‌مقایسه با روزهایی نیست که با فولاد و پرسپولیس بازی کردند.

تقابل مدعیان به سود استقلال

 بعد از بازی فولاد خوزستان و پرسپولیس،  در هفته یازدهم نیز تراکتور و پدیده در تبریز به مصاف هم خواهند رفت و یکی از 2 مدعی اصلی و بالانشین امتیاز از دست خواهد داد. همچنین صنعت نفت آبادان در خانه میزبان سپاهان است. در هفته دوازدهم پدیده شهر خودرو میزبان صنعت نفت آبادان خواهد بود و بازهم یکی از رقبای اصلی استقلال امتیاز از دست خواهد داد. جدال پدیده شهر خودرو و سپاهان در هفته چهاردهم بازی جالبی است که بازهم دست‌کم یکی از رقبا امتیاز از دست می‌دهد و این فرصت در اختیار استقلال و دیگر رقبا قرار می‌گیرد تا خودشان را به صدر جدول نزدیک‌تر کنند.در هفته آخر نیم‌فصل اول هم تراکتور میزبان فولاد خوزستان است و بازهم  حداقل یکی از رقبای استراماچونی و شاگردانش به سود دیگر رقبا امتیاز از کف می‌دهند.گفتنی است که استقلال تا پایان نیم‌فصل به ترتیب با تیم‌های صنعت نفت آبادان، نساجی مازندران،سپاهان اصفهان،پدیده شهر خودرو،پیکان و شاهین شهرداری بوشهر بازی دارد. در بین مدعیان فقط پرسپولیس بازی‌های آسان‌تری پیش رو دارد.   

 

 

استقلال لیلیگ برترایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر