کد خبر: 831901 A

سومین ستاره روی دوش ژنرال

امیرقلعه‌نویی امتیازآورترین سرمربی تاریخ 3 تیم لیگ برتری است.

به گزارش ایلنا،امیر قلعه‌نویی بعد از استقلال و تراکتور، امتیازآورترین مربی تاریخ سپاهان هم شده است.

بعد از پنج قهرمانی در لیگ، دو قهرمانی در جام حذفی حالا قلعه‌نویی سومین ستاره را هم روی دوش‌اش چسبانده است. امیر قلعه‌نویی استقلال را در مسابقات لیگ برتر در سال‌های ۱۳۸۵، ۱۳۸۸ و ۱۳۹۲، و سپاهان اصفهان را هم سال‌های ۱۳۸۹ و ۱۳۹۰ به مقام قهرمانی رساند. اتفاقی که باعث شده بود امیر قلعه‌نویی با 402 امتیاز، امتیازآورترین سرمربی تاریخ استقلال شود. بعد از آن قلعه‌نویی به تراکتور رفت و با رقم زدن بهترین فصل تاریخ این باشگاه، رکورد بیشترین امتیاز تراکتور را هم به نام خودش کرد. حالا قلعه‌نویی در بازگشت به سپاهان، بعد از 9 هفته از شروع فصل جدید و با احتساب امتیازات فصل قبلش، امتیازآورترین سرمربی تاریخ سپاهان هم شده است.

402 امتیاز در استقلال

قلعه‌نویی در سه سال اولی که هدایت استقلال را به عهده گرفته بود، به ترتیب با 51، 58 و 59 امتیاز در رده‌های دوم، سوم و در نهایت قهرمانی لیگ رسید. قلعه‌نویی در لیگ هشتم به استقلال برگشت و با 66 امتیاز دوباره قهرمانی را به این تیم هدیه کرد. در لیگ دوازدهم هم قلعه‌ی استقلال با 67 امتیاز قهرمان شد. در دو فصل بعد از آن هم مجموعا 100 امتیاز دیگر به حساب استقلالِ قلعه‌نویی واریز شد تا قلعه‌نویی با کسب مجموع 402 امتیاز در استقلال، پرامتیازترین مربی تاریخ استقلال شود.

155 امتیاز در تراکتور

قلعه‌نویی در همان سال اول حضورش روی نیمکت تراکتور، بهترین فصل تاریخ این باشگاه را رقم زد و با 66 امتیاز نایب قهرمان شد. قلعه‌نویی یک رفت و برگشت به تراکتور داشت. قلعه‌نویی در لیگ پانزدهم جای تونی اولیویرا را گرفت 33 امتیاز کسب کرد. او در لیگ شانزدهم 56 امتیاز دیگر با تراکتور کسب کرد تا با کسب 155 امتیاز، امتیازآورین مربی تاریخ تراکتور هم شود.

210 امتیاز در سپاهان

قلعه‌نویی در لیگ نهم و دهم به ترتیب با 67 و 66 امتیاز سپاهان را قهرمان لیگ کرد. فصل گذشته این دو با 58 امتیاز نایب قهرمان لیگ شدند. قلعه‌نویی با 19 امتیازی که در فصل جدید کسب کرد، با رسیدن به 210 امتیاز، پرامتیازترین سرمربی تاریخ سپاهان هم شده و حداقل تا آخر فصل فرصت افزایش رکوردش را دارد.

 

 

استقلال سپاهان امیر قلعه‌نویی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر