کد خبر: 831233 A

پرسپولیس در اهواز یک بازی مهم را برد و همچنان خودشان را در کورس قهرمانی نگه داشتند.

به گزارش ایلنا، اگر علیپور در بازی قبلی مقابل ماشین‌سازی، پنالتی‌اش را چیپ نمی‌زد، آنها حتی می‌توانستند رنگ صدر را هم به خود ببینند اما فوتبال است و اشتباهاتش. کالدرون برخلاف انتظار فعلاً نتوانسته مشکل چشم‌نواز نبودن بازی پرسپولیس را حل کند اما دست‌کم سنت امتیازگیری در ابتدای فصل را حفظ کرده و حتی در این زمینه بهتر از برانکو عمل کرده. آنها اگر بازی‌های بزرگ‌شان مقابل تراکتور و سپاهان را نمی‌باختند، قطعاً شرایط برای‌شان کاملاً متفاوت بود اما مسأله این است که با همه انتقادها به تیم کالدرون، پرسپولیس هنوز مدعی است.

 پنالتی در دقایق ابتدایی بازی برای هر تیمی نعمت است اما استثنائاً شاید پرسپولیسی‌ها بعد از اتفاقات بازی با ماشین‌سازی دوست نداشتند دوباره تیم‌شان در شرایطی که بازی مساوی است یک پنالتی به دست بیاورد اما در اهواز خیلی زود مدافعان فولاد دچار اشتباه شدند و یک پنالتی را تقدیم پرسپولیس کردند. از قبل مشخص شده بود که دیگر علیپور شانسی برای زدن ضربه ندارد و مطابق پیش‌بینی‌ها مهدی ترابی پشت توپ رفت. او، بازیکنان پرسپولیس و هواداران این تیم هنگام نواخته شدن این پنالتی استرس زیادی را متحمل شدند اما هرچه بود این‌بار پنالتی کام آنها را در جهنم اهواز شیرین کرد. ترابی ضربه خوبی به توپ زد که البته اگر فقط چند سانتیمتر آن‌طرف‌تر زده بود، توپ به جای برخورد با تیر و غلتیدن به سمت دروازه، به سمت زمین بر می‌گشت و یک فاجعه روحی برای بازیکنان سرخ‌پوش روی می‌داد اما شانس این‌بار با ترابی و پرسپولیسی‌ها همراه بود.

 بازگشت سیدجلال به قلب دفاعی پرسپولیس خبر خوبی برای هواداران این تیم بود. حسینی که آخرین بار در هفته دوم به ترکیب فیکس راه پیدا کرده بود، این‌بار در هفته دهم و در اهواز جلوتر از همه وارد زمین شد. پرسپولیس در اهواز گلی نخورد و عملکرد قابل قبولی در خط دفاعی داشت. بازیکنان هم پس از مدت‌ها حضور یک رهبر ذاتی و کاریزماتیک را در زمین لمس کردند. بازی با فولاد شاید بتواند نظر کالدرون درباره زوج دفاعی پرسپولیس را تغییر دهد. سرخ‌ها تا همین فصل پیش همواره بهترین خط دفاعی را در اختیار داشتند اما این فصل دست‌کم ۳ تیم گل‌های کمتری نسبت به پرسپولیس دریافت کرده‌اند و دو تیم دیگر هم همچون شاگردان کالدرون تنها ۵ بار دروازه‌شان فرو ریخته. آمار گل‌های دریافتی پرسپولیس فاجعه‌بار نیست. حتی بد هم محسوب نمی‌شود اما به طور محسوسی نسبت به رقبای اصلی ضعیف‌تر است.

 پرسپولیسی‌ها انگار دیگر عادت کرده‌اند که هر بازی یک بازیکن روی اعصاب آنها برود. اگر به چند بازی گذشته این تیم نگاه کنید متوجه می‌شوید که همواره یکی از بازیکنان در فضای مجازی مورد انتقاد شدید هواداران پرسپولیس قرار می‌گیرد. در اهواز نوبت وحید امیری بود که فریاد اعتراض هواداران را در بیاورد. بال چپ پرسپولیس که ۲ فصل قبل فوق‌العاده بود و بازی‌های در خدمت تیمش کمک شایانی به قهرمانی دوم پرسپولیس و رسیدنش به مراحل نهایی لیگ قهرمانان آسیا داشت، بعد از بازگشت از ترکیه هنوز نتوانسته آن روزهای رویایی را تکرار کند و بازی دیروزش به حدی انتقادآمیز بود که حتی کاربران همیشه حامی پرسپولیس هم نتوانستند جلوی خودشان را برای انتقاد کردن بگیرند. امیری این فصل نه تنها افت محسوسی کرده و جایگاهش در تیم ملی را هم از دست داده بلکه از لحاظ روحی و روانی هم دچار مشکل شده و مدام با زمین و زمان درگیر می‌شود. او زمانی که آرام بود هم دوست‌داشتنی‌تر بود و هم بهتر بازی می‌کرد.

 سه ساعت قبل از بازی تصاویری در فضای مجازی دست به دست می‌شد که نشان می‌داد یکی از اعضای تیم تدارکات فولاد، با شیشه‌ای که معلوم نبود چه چیزی در آن است راه افتاده به سمت دروازه‌ فولاد و مایعی را روی خط دروازه می‌ریزد. او روی هر دو ستون هم دست می‌گذاشت و چیزی زیر لب می‌گفت. پرسپولیسی‌ها اعتقاد داشتند فولادی‌ها رو به جادو و جمبل آورده‌اند و باتوجه به سابقه چنین مواردی در فوتبال ایران، خیلی‌ها بدون هیچ توضیح اقناع کننده‌ای ماجرا را باور کردند. هنوز معلوم نیست که آیا واقعاً آن فرد چنین کاری کرده است یا نه اما شک نکنید در بین کشورهایی که رنک زیر ۵۰ در فوتبال دنیا دارند، فقط در فوتبال ایران است که امکان رخ دادن چنین مواردی وجود دارد.

تیمی که جواد نکونام برای لیگ نوزدهم ساخته تیم بسیار خوب و قابل  احترامی ا‌ست. آنها هم نتیجه خوبی تا به اینجای لیگ گرفته‌اند و هم در بازی دیروز ثابت کردند کیفیت خوبی دارند. قبل از شروع لیگ هیچکس روی فولاد به عنوان یک مدعی نگاه نمی‌کرد اما حالا آنها فقط ۳ امتیاز با صدر جدول فاصله دارند و بالاتر از تیمی مثل استقلال ایستاده‌اند. اهوازی‌ها ۸ هفته بود که تن به شکست نداده بودند و شاید اگر آن پنالتی زودهنگام را تقدیم پرسپولیسی‌ها نمی‌کردند، در این بازی هم شکست نمی‌خوردند.

پرسپولیس فولاد خوزستان اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر