کد خبر: 830781 A

پیشکسوت فوتبال در خصوص شرایط دو تیم سپاهان و تراکتور در دیدار امروز صحبت کرد.

سید مهدی سیدصالحی در گفتگو با خبرنگار ورزشی ایلنا در خصوص دیدار امروز سپاهان مقابل تراکتور اظهار داشت: در این بازی به نظرم تراکتور با شرایط خاصی وارد زمین می‌شود. آنها دو دیدار قبلی خودشان را واگذار کردند و شرایط سختی دارند و برای همین به این بازی می‌آیند تا از بحران خارج شوند و نمی‌خواند با سومین شکست پیاپی شرایط بدتری پیدا کنند و قصدشان این است که اگر 3 امتیاز را نمی‌گیرند حداقل با یک تساوی از زمین خارج شوند و همین موضوع کار را سخت می‌کند.

وی در مورد تاثیر شکست بازی با استقلال در بازی امروز تراکتور هم گفت: تراکتور هم بازیکنان با تجربه زیادی دارد مثل حاج‌صفی و شجاعی و هم مربی با تجربه‌ای دارد و این‌ها باعث می‌شود بتوانند بدون تاثیرات منفی بازی با استقلال وارد زمین شوند و البته تا حدودی استرس ممکن است روی بازی برخی از بازیکنان این تیم تاثیر بگذارد.

بازیکن سابق فوتبال در مورد شرایط سپاهان هم عنوان کرد: اوضاع سپاهان بهتر از تراکتور است. سپاهان در این فصل تیم خوبی جمع کرده و با هدایت قلعه‌نویی به ترکیب مورد نظر و آن انسجام تیمی لازم رسیده است. آنها دو دیدار قبلی خودشان را با تساوی به پایان رساندند و دلیلش هم این است که تیم‌ها برای دفاع کردن مقابل سپاهان حاضر می‌شوند و این تیم هم که بیشتر روی بازی مستقیم اصرار دارد اگر مهاجمانش از فرصت‌ها استفاده نکنند برایشان مشکل ساز می‌شود و امتیاز از دست می‌دهند.

سید صالحی در مورد نقش پیام نیازمند و رشید مظاهری در این دیدار هم گفت: این دو گلر از دروازه‌بان‌های خوب ایران هستند ولی کلین‌شیت‌هایی که در هفته‌های قبل داشتند در کنار ارزشمندی عملکرد این دو نفر، به انسجام تیمی و قوای دفاعی آنها هم بر می‌گردد که اجازه خلق موقعیت‌های زیاد روی دروازه را نمی‌دادند و این دو گلر هم به اندازه کافی با تجربه بودند که اگر توپی از خط دفاع رد می‌شد وارد دروازه نشود و آن را دفع کنند.

وی در مورد نقش ساسان انصاری و کی‌روش استنلی در خط حمله دو تیم هم خاطرنشان کرد: در بازی با استقلال دیدیم که وقتی شجاعی و انصاری وارد زمین شدند وزن تجربه تیم بالا رفت و حاصلش گل دوم این تیم بود ولی نه در تراکتور نه در سپاهان تنها مهاجمان تاثیرگذار انصاری و استنلی نیستند. در همین تراکتور محمدرضا آزادی جوان از بازیکنان خوب لیگ است که یک گل به استقلال زد و یک توپش هم به تیر دروازه خورد یا مازولا دیدید که چقدر خوب بازی کرد و اگر توپش را حسینی نمی‌گرفت جریان بازی عوض می‌شد. در سپاهان هم علی قربانی و سجاد شهباززاده عملکرد خوبی دارند و دیدید که در این دیدار رضا میرزایی وارد زمین شد و تاثیرگذار هم بود و برای همین می‌گویم مجموعه مهاجمان دو تیم عملکرد خوبی دارند و می‌توانند تاثیرگذار باشند.

بازیکن سابق تراکتور و سپاهان در مورد پیش‌بینی‌اش از این بازی هم گفت: به نظرم در این بازی تفکرات دو سرمربی نقش تعیین کننده دارد و نبرد تاکتیک‌های قلعه‌نویی و دنیزلی است که هر دو هم از مربیان با تجربه و کار بلد لیگ ما هستند. هر تیمی در زمین بازی بتواند نبرد میانه زمین را ببرد شانس بیشتری برای برتری در این دیدار دارد. در مجموع به نظرم با توجه به شرایط دو تیم و امتیاز میزبانی سپاهان کفه ترازو به سمت این تیم سنگینی می‌کند.

تراکتور سپاهان اصفهان سید مهدی سیدصالحی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر