سرخط خبرها:
کد خبر: 830383 A

رکوردی دیگر به نام استقلال

استقلال با 118 گلزن بیشترین تعداد گلزن را در تاریخ لیگ برتر است.

به گزارش ایلنا، استقلال در دیدار هفته نهم با تراکتور، به پیروزی درخشان 4 بر 2 دست یافت. با این نتیجه آبی‌پوشان پس از 7 سال در تبریز در لیگ به پیروزی رسیدند و تبدیل به نخستین تیمی شدند که از مرز 1000 امتیاز در لیگ برتر عبور کردند. این نتیجه تحسین‌برانگیز با هت‌تریک شیخ دیاباته حاصل شد. این بازیکن برای نخستین بار برای استقلال گلزنی کرد تا استقلال با 118 گلزن بیشترین تعداد گلزن را در تاریخ لیگ برتر باشد. دیاباته نخستین بازیکن آبی‌پوشان است که خارج از آزادی موفق به هت‌تریک شده است.هت‌تریک این مهاجم اهل مالی باعث شد تا استقلال با سبقت گرفتن از پرسپولیس و ذوب‌آهن با 8 هت‌تریک رکورددار بیشترین هت‌تریک در تاریخ لیگ برتر شود.به بهانه این رکوردشکنی،‌ هت‌تریک‌های استقلال در تاریخ لیگ برتر مرور شده است.

لیگ چهارم هفته هفدهم: غلامرضا عنایتی

استقلال برای ثبت اولین هت‌تریک خود تا دوره چهارم صبر کرد تا اینکه در هفته هفدهم رضا عنایتی که بهترین روزهای خود را در استقلال تجربه می‌کرد اولین بازیکنی شد که برای این تیم در یک بازی 3 گل به ثمر رساند. استقلال در این بازی با نتیجه 3 بر یک به پیروزی رسید.

لیگ پنجم هفته هجدهم: غلامرضا عنایتی

باز هم غلامرضا عنایتی برای استقلال هت‌تریک کرد و در بازی با ملوان هر 3 گل تیمش را به ثمر رساند. این بازی که بسیار پرهیجان بود با تساوی 3-3 به پایان رسید.

لیگ پنجم هفته بیست و هشتم: غلامرضا عنایتی

سومین هت‌تریک استقلال هم به نام عنایتی ثبت شد. این بازیکن برابر فولاد 3 گل زد تا استقلال با برتری 4 بر یک مقابل نماینده خوزستان گام بلندی برای قهرمانی برداشت. استقلال در پایان این فصل برای نخستین بار قهرمان لیگ برتر شد و عنایتی آقای گل مسابقات شد.

لیگ هشتم هفته دوازدهم: آرش برهانی

در بازی رفت استقلال با پیکان در لیگ هشتم، پیکان با گل سعید لطفی از حریف پیش افتاد ولی از دقیقه 33 تا 42 آرش برهانی طوفان به پا کرد و 3 گل به ثمر رساند. این هت‌تریک در آن مقطع سریع‌ترین هت‌تریک تاریخ لیگ برتر بود و این رکورد تا فصل پیش پابرجا ماند.

لیگ هشتم هفته هفدهم: سیاوش اکبرپور

استقلال در لیگ هشتم رکورد بیشترین گل زده در یک فصل را به نام خود ثبت کرد و بازیهای پرگل زیادی رقم زد. یکی از این دیدارها مقابل پیام مشهد بود که در دیدار رفت با 5 گل این تیم را شکست داد که 3 گل آن توسط سیاوش اکبرپور وارد دروازه حریف شد.

لیگ یازدهم هفته یازدهم: مجتبی جباری

مجتبی جباری، یکی از بهترین فصول خود را در لیگ یازدهم تجربه کرد و در آن فصل هم یک از بهترین بازی‌ها خود را مقابل شاهین بوشهر ارائه داد. استقلال در این بازی دو بار با گلهای جباری از حریف پیش افتاد ولی هر 2 بار شاهین بوشهر موفق به جبران شد تا اینکه مجتبی جباری در دقیقه 94 سومین گل خود و گل سرنوشت‌ساز بازی را به ثمر رساند.

لیگ هفدهم هفته شانزدهم: محسن کریمی

بازیکنان استقلال 6 فصل در هت‌تریک ناموفق بودند تا اینکه در هفته نخست دور برگشت لیگ شانزدهم محسن کریمی که به تازگی از بند مصدومیت رها شده بود 3 گل به صنعت نفت زد.

استقلال لیگ برتر ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر