کد خبر: 829551 A

نخستین نشست هیات امنا موزه ملی ورزش برگزار شد؛

اولین نشست هیات امنا موزه ملی ورزش، المپیک، پارالمپیک صبح امروز با حضور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد.

به گزارش ایلنا وبه نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛ در ابتدای این نشست پس ازتلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید، دکتر صالحی امیری با نام بردن از موزه ملی ورزش به عنوان یک سرمایه ملی پایدار، مستمر و دائمی گفت: موزه ملی ورزش محصول وفاق؛ وحدت وانسجام در نهادهای رده اول ورزش کشور میباشد و امیدواریم این هم فکری و هم نوایی در وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک ادامه یابد.

وی افزود: در هیات امنا این موزه خوشبختانه توانستیم از دو وزیر ورزش و جوانان و وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و همچنین شهردار تهران بهره ببریم که میتواند اتفاقی بسیار ارزنده وتاثیر گزار در مسیر اعتلای کیفی و محتوایی موزه ملی ورزش تلقی شود، همچنین با مشورت با وزیر ورزش و جوانان، حسن رنگرز قهرمان با سابقه و خوشنام ورزش کشور برای مدیریت این موزه انتخاب شد که امیدواریم با بهره گیری از این مجموعه دلسوز، شایسته و سایر همکاران عضو هیات امنا موزه ملی ورزش، بتوانیم این موزه را به یکی از بهترین موزه‌های کشور و منطقه تبدیل کنیم، موزه‌ای که بتواند نسل جوان کشور را با تاریخچه ارزشمند ورزش کشورمان آشنا ساخته وانگیزه لازم را در این نسل برای افتخار افرینی در صحنه ورزش کشور ایجاد نماید .

 دکتر صالحی امیری در ادامه گفت: موزه ملی ورزش ثبت ملی شده و بر اساس مفاد اساسنامه موزه ملی ورزش، هیات امنا موزه، تنها مرجع صلاحیت دار در رابطه با ارتقا کیفی، کمی و اداره آن خواهد بود.

وی در ادامه سخنان خود همچنین پیشنهاد داد که وزیر ورزش به عنوان ریاست هیات امنا انتخاب شود که مورد تایید همه حاضرین قرار گرفت همچنین بر اساس تایید اعضا حاضر در نشست فوق، حسن رنگرز نیز به عنوان دبیر هیات امنا موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک انتخاب شد.

در ادامه جلسه فوق، وزیر ورزش و جوانان نیز طی سخنانی گفت: ایده راه‌اندازی موزه ملی ورزش کشورمان نزدیک به سه دهه است که مطرح شده بود اما اگر اراده و جدیت صالحی امیری ریاست کمیته ملی المپیک نبود باز هم ما در کشورمان فاقد موزه ملی ورزش بودیم.

وی افزود: با افتتاح این موزه بسیاری از قهرمانان و افتخار آفرینان ورزش کشورمان به آرزوی خود در جهت ثبت و نگهداری افتخارات ورزشی خود رسیدند.

در ادامه اولین نشست هیات امنا موزه ملی ورزش شهردار تهران نیز پیشنهاد داد که فراخوانی از هنرمندان صاحب نظر و متخصص در امور هنری مرتبط با موزه ملی ورزش انجامشود تا این افراد در قالب یک مسابقه در جهت طراحی ساختمان جدید موزه ملی ورزش المپیک و پارالمپیک طرحهای غنی و زیباشناسانه خود را ارائه دهند که این پیشنهاد نیز مورد توافق همه حاضرین گرفت.

در این نشست کلیه مفاد اساسنامه موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک نیزبه بحث و تبادل نظر اعضا گذاشته شد که بندهای مختلف آن، با تغییراتی به تصویب رسید . شایان ذکر است که در این نشست عبدالحمید احمدی، هادی رضایی، ، حسن رنگرز، جبرییل نوکنده و سپیده مقدم به عنوان اعضا هیات مدیره موزه ملی ورزش و فریدون رهنمای رودپشتی به عنوان بازرس این موزه انتخاب شدند.

صالحی امیری کمیته ملی المپیک مسعود سلطانی فر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر