کد خبر: 828337 A

دو پیشکسوت استقلال و پرسپولیس در سلام صبح بخیر:

علی باغمیشه بازیکن اسبق پرسپولیس، تراکتورسازی و برق شیراز و اصغر طالب نسب بازیکن اسبق سپاهان و استقلال میهمان برنامه امروز سلام صبح به خیر بودند.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی «سلام صبح بخیر»، پس از پخش سکانسی از سریال «پژمان» باغمیشه درباره اینکه آیا شده شما را هم در خیابان نشناسند، گفت: بله. خیلی اتفاق افتاده من را نشاسند. کلا زندگی تغییر کرده ما هم تغییر چهره داده ایم.چون ما از فضا دور افتاده ایم.

طالب نسب نیز در این خصوص گفت: من هم این چالش را دارم. نمی دانم مرا می شناسند یا نمی شناسند. یک نفر دست تکان می داد و فکر می کردم ما را شناخته اما سمتش که می رفتیم می فهمیدیم می خواهد آدرس بپرسد! به مرور با این موضوع کنار آمدم. 

باغمیشه نیز با بیان اینکه فوتبالیست دوبار می میرد، اظهار کرد: وقتی فوتبالیست از اوج محبوبیت و شهرت دور می شود چاره ای نیست و فراموش می شود.

طالب نسب ادامه داد: البته ما دنبال این نبودیم خودمان را معرفی کنیم و بخواهیم سو استفاده کنیم. فوتبال خیلی بی رحم است. فوتبالیست ها درگیر شهرت و حاشیه هستند و کم کم جذابیت به وجود می آید. اما این جبر فوتبال است و مردم فوتبالیست زنده را می بینند. من پاس همدان هم که بازی می کردم همه فکر می کردند فوتبال را کنار گذاشته ام. چون وقتی از استقلال و پرسپولیس دور می شوید از یادها می روید.

باغمیشه نیز تاکید کرد: همه جا همینطوری است و وقتی بازیکنان از لیگ دور می شود یا به تیم های پایین تر می رود محبوبیت قبل را ندارد. مربیانی که فکر می کنیم محو شده اند دارند در لیگ های پایه کار می کنند. سالی که من راه آهن بودم کسی نمی دانست امیدهای راه آهن هستم و هنوز باغمیشه یا طالبی نسبی هست.

طالبی نسب یادآور شد: واقعا فوتبالیست دو بار می میرد. توصیه ای که به فوتبالیست های الان می کنم این است که خیلی درگیر مسائل حاشیه ای نشوند. 

وی البته یک حاشیه جنجالی در دوران فوتبالش داشت؛ درگیری با امیر حسین صادقی. او درباره این درگیری توضیح داد: این حاشیه آنقدر هم جدی نبود. آن روز تمرین تحت فشار بود و من امیرحسین را زدم. او هم تلافی کرد و من زمین خوردم. وقتی خواستم بلند شوم دیدم به سمت من آمده است. بچه ها ما را سوا کردند و دو سه روز بعد هم آشتی کردیم. کلا دعوای جدی نبود و یک دستی به سمت یکدیگر پرت کردیم!

باغمیشه نیز درباره درگیری لفظی شدیدی که با امیر عابدینی مدیرعامل وقت پرسپولیس داشت، گفت: آن زمانی من یک مبلغی از قراردادم را خواستم چون احتیاج داشتم و آقای عابدینی گفتند نداریم و روی دور لج و لج بازی افتادیم. در برنامه فردوسی پور من آمدم و با لحن بدی هم صحبت نکردم اما ایشان ناراحت شدند. بعد هم که من از پرسپولیس رفتم.

وی درباره عکسی از تیم ملی دانشجویان در ایتالیا که خودش هم در آن حضور داشت گفت: از آن زمان خاظره ای جز آسیب دیدگی ندارم. آنجا انصاریان مرا زد و با پای گچ گرفته بودم. خودی ها ما را زدند!(خنده)

طالبی نسب هم درباره عکسی که مربوط به باشگاه‌های جام حذفی سال ۸۴ بود گفت: ما در بازی رفت که در اصفهان بود بردیم و خیلی جنجال شد. آقای قلعه نویی درگیر شده بود. ایشان در جایگاه حضور داشتند. دو هفته بعد بازی برگشت بود و خیلی ما را تهدید کردند که فلان و بیسار می کنیم و شرایط برای ما سخت بود. روزی که برای آن بازی وارد ورزشگاه شدیم، ورزشگاه پر بود و تیم رقیب سرود قهرمانی می خواندند. ما هم گرم کردیم و آمدیم و بازی را بردیم و بعد هم اتفاقاتی افتاد و ما قهرمان شدیم.

او درباره امضای قرارداد با پرسپولیس قبل از حضور در استقلال گفت: من با پرسپولیس قرارداد نبستم چون از استقلال پیشنهاد داشتم به آن تیم رفتم البته علی آقای پروین را هم خیلی دوست دارم.

باغمیشه در پایان حرف های خود بیان کرد: از شما و شبکه سه تشکر می کنم که به ما این فرصت را دادید که باز دیده شویم. از آقایان گرشاسبی و انصاریفرد که کمک کردند ما آکادمی پرسپولیس را در تهران و پرند برای استعدادیابی به وجود بیاوریم ممنونیم. 

طالبی نسب هم گفت: از باشگاه استقلال بابت رفتاری که با پیشکسوتان دارد، گله می کنم. ما مظلوم واقع شده ایم و یک تیم دست و پا شکسته داریم. واقعا تیمی وجود ندارد و آقای شوری زحمات زیادی می کشد که فقط یک زمین تمرین جور کند. به نظرم تیم استقلال بیشتر باید برای پیشکسوتان ارزش قائل شود.

پرسپولیس استقلال تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر