کد خبر: 827638 A

رویای حضور در لیگ قهرمانان اروپا و دستمزد هنگفت

چهار فوتسالیست ایرانی تابعیت آذربایجان را پذیرفتند؛ خبر شگفت انگیز اولین هفته آبان ماه.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، کوچ ورزشکاران ایرانی که به چهره‌های مطرح در رشته‌های تخصصی خود تبدیل شدند و به دلیل مشکلاتی نتوانستند در ایران به فعالیت خود ادامه بدهند مسئله داغ و قابل توجهی است که هر سال قوی‌تر از گذشته ادامه دارد. در میان ورزشکارانی که با خروجشان از ایران سروصدای زیادی به پا شد، افرادی هستند که پایان حضور آنها در ایران و دریافت تابعیت کشورهای دیگر شاید جنجالی به همراه نداشته باشد اما برای ورزشکاران آن رشته قابل توجه خواهد بود.

خبر شوکه کننده هفته این بار به فوتسال اختصاص داشت: چهار بازیکن ایرانی که سابقه عضویت در لیگ برتر فوتسال ایران را در کارنامه خود داشتند با تغییر تابعیت‌شان به عضویت تیم ملی فوتسال آذربایجان در آمدند!

این خبر به قدری تعجب‌برانگیز بود که ورزشکاران این رشته و علاقه‌مندان به فوتسال را غافلگیر کرد. گلایه‌هایی که بازیکنان فوتسال اغلب از دستمزد خود دارند و وضعیتی که بازیکنان درجه دو یا سه فوتسال در لیگ ایران تجربه می‌کنند سبب شده تا کوچ بازیکنان افزایش داشته باشد و پیشنهادهای خارجی را هرچند از قاره آسیا را به سرعت بپذیرند.

1

هادی احمدی بازیکن سابق فرش آرا، وحید شفیعی بازیکن سابق تیم ملی ایران و تیم‌های دبیری تبریز و سن ایچ ساوه، امیر شجاعی بازیکن تیم اهورای بهبهان، اسحاق سورغالی بازیکن تیم ارژن شیراز چهار فوتسالیستی هستند که اکنون عضو تیم ملی آذربایجان هستند. نکته قابل توجه کوچ ناگهانی این چهارنفر این بوده که هنوز مشکل نیست علت تصمیم آنها چیست و اغلب مشکلات مالی که آنها در ایران داشته‌اند را بهانه قبول تابعیت آذربایجان می‌دانند. نکته جالب‌تر اینکه وزارت ورزش و جوانان و همچنین فدراسیون فوتبال ایران به عنوان متولیان امر ورزش و رشته فوتسال تا به امروز واکنشی به این خبر نداشته‌اند.

مهاجرت چهار بازیکن زمانی مشخص شد که تیم ملی فوتسال آذربایجان برای مسابقات مرحله گروهی جام جهانی که به میزبانی باکو برگزار می‌شود لیست جدیدش را اعلام کرد. در لیست جدید اسامی این چهار فوتسالیست اعلام شد و نکته جالب اینکه به غیر از سورغالی، سه بازیکن دیگر به عضو تیم آراز نخجوان در آمده‌اند که در لیگ برتر فوتسال حضور دارد. تیم آراز نماینده فوتسال آذربایجان در لیگ قهرمانان اروپا بود و قطعا پیشنهادی چشمگیر به چهار استعداد ایرانی ارائه کرده که آنها حاضر به تغییر تابعیت خود شده‌اند. احمدی در آذربایجان شماره 14، سورغالی شماره 20، شجاعی شماره 13 و شفیعی هم شماره 5 را برتن خواهند کرد.

111

جدول فیفا نشان می‌دهد بازیکنان جدید تیم ملی آذربایجان در مرحله گروهی جام جهانی فوتسال حضور داشته‌اند. دیدار مقابل مولداوی، مونته نگرو و اسلواکی سه مسابقه‌ای بود که آنها تجربه کردند. در جریان برتری سه بر دو مقابل مونته نگرو، شجاعی یکی از گل‌های آذربایجان را وارد دروازه حریف کرد. بدین ترتیب تیم‌های آذربایجان و اسلواکی به دور یک هشتم نهایی صعود کردند و باید منتظر معرفی حریفان خود باشند.

Untitled

تیم آراز قهرمان دور گذشته مسابقات لیگ برتر فوتسال آذربایجان است و دور جاری مسابقات لیگ قهرمانان اروپا در گروه B در سه مسابقه شکست خورد تا از راهیابی به مرحله بعدی باز بماند. آراز با 14 جام قهرمانی به عنوان پرافتخارترین تیم شناخته می‌شود. بلندپروازی این چهاربازیکن برای تجربه میادین بزرگ در این مقطع ناکام ماند و آنها باید به دنبال شانس دیگری برای حضور در لیگ قهرمانان اروپا باشند.

فوتسال تیم ملی فوتسال آذربایجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر