کد خبر: 827217 A

سرمربی سایپا گفت: وقتی فصل قبل ۱۷ بازیکن از دست دادید و یک تیم جوان برای آینده ساخته‌اید این تبعاتش است و باید یک مقدار صبر کنیم. فلسفه سایپا نباید جام گرفتن باشد.

به گزارش ایلنا، ابراهیم صادقی در نشست خبری پس از دیدار برابر سپاهان اصفهان گفت: خدا را شکر می‌کنم که توانستیم از تیم قوی و بزرگ سپاهان یک امتیاز بگیریم. در نیمه اول بهتر بازی کردیم و توانستیم موقعیت‌های گل هم ایجاد کنیم اما تبدیل به گل نشد. یک توپ عالی هم دروازه‌بان سپاهان گرفت. در نیمه دوم ولی بیشتر دفاع کردیم. بازی برابر تیم مثل سپاهان با مربی و بازیکنان بزرگ و هوادارانش برای تیم جوانی مثل ما سخت است.

او ادامه داد: امروز با تجربه‌های تیمم خیلی کمک و جوان‌ترها را خیلی خوب راهنمایی کردند. جوان‌ترها باید بدانند که می‌توانند بهتر از این بازی کنند. ابوالفضل جلالی خوب بازی کرد ولی پتانسیل بهتر شدن را دارد. امیدوارم بازی به بازی اعتماد به نفس‌شان بیشتر شود. ما ۵ بازی پشت سر هم باخته بودیم و باید این روند را قطع می‌کردیم. خدا را شکر که این اتفاق افتاد.

صادقی درباره نحوه بازی تیمش هم بیان کرد: در نیمه اول خوب موقعیت ایجاد کردیم. برابر سپاهان باید دفاع کرد و ضد حمله زد. در نیمه دوم هواداران سپاهان به دروازه‌بان به خاطر زمین افتادن اعتراض کردند. من اصلا موافق نیستم که وقت تلف کنیم. دو سه بار هم اجازه ندادم به دکتر که به زمین برود. اصلا دوست ندارم اینطوری باشد. اگر این موضوع باعث ناراحتی هواداران سپاهان شده عذرخواهی می‌کنم.

سرمربی سایپا اضافه کرد: ما جوان‌ترین تیم لیگ هستیم و ۱۳ بازیکن داریم که می‌توانند در تیم ملی امید بازی کنند. بعضی بازیکنان ما می‌توانند در امیدهای سایپا بازی کنند. وقتی فصل قبل ۱۷ بازیکن از دست دادید و یک تیم جوان برای آینده ساخته‌اید این تبعاتش است و باید یک مقدار صبر کنیم. فلسفه سایپا نباید جام گرفتن باشد. ما تماشاگر نداریم.

صادقی بیان کرد: زور استانی نداریم. سپاهان با تماشاگرانش و یک استان با تمام مسئولانش پشتش است. تراکتور هم همینطور به اضافه منابع مالی خیلی خوب. من ۱۹ سال است در سایپا هستم و باید فلسفه سایپا باید بازیکن‌سازی باشد. ما باید برای تیم‌های ملی بازیکن بسازیم. چه اشکالی دارد سال آینده بازیکن ما در سپاهان بازی کند که می‌خواهد به لیگ قهرمانان آسیا برود. بازیکن جوان اگر در سایپا اشتباه کند تحت فشار نیست. بازیکن ما هفته قبل دو اشتباه کرد و در عین خوب بازی کردن ما ۴ گل خوردیم. اگر در سپاهان، استقلال یا پرسپولیس اشتباه کند دیگر نمی‌تواند سر بالا کند. پس بهتر است به جوان‌ها فرصت بدهیم تا آبدیده شوند و به باشگاه‌های بزرگ‌تر بروند. اگر ترانسفر هم کنیم خیلی خوب است. امسال هم باید صبر کنیم تا تیم ما به یک ثبات و اعتماد به نفس برسد. اگر این تیم را حفظ کنیم ۳ فصل بعد یک تیم خوب داریم.

ابراهیم صادقی سایپا تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر