کد خبر: 827189 A

سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی گفت: تیم تارتار برای کسب یک امتیاز مقابل ما به میدان رفت و به همین دلیل به تیمم افتخار می‌کنم.

به گزارش ایلنا، رسول خطیبی سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی در نشست خبری بعد از بازی مقابل نفت مسجدسلیمان گفت: باید بگویم تیمی که ششم یا هفتم جدول است و باختی ندارد، بازیکنان ما کار بزرگی انجام دادند. ما از نظر فوتبالی یکی از تیم‌هایی هستیم که روبه‌روی همه تیم‌ها برتری داریم اما با دفاع فشرده‌ای که تارتار داشت، با احترامی که برای آنها قائلم برای یک امتیاز آمده بودند به همین دلیل به تیمم افتخار می‌کنم.

وی ادامه داد: من از بازیکنانم راضی هستم. با این دفاعی که تیم نفت داشت می‌توانستیم از یکی دو موقعیتی که به دست آمد استفاده کنیم. خلاصه اینکه هر دو تیم به یک امتیاز بسنده کردند. در مجموع بازی که ما ارائه کردیم بهتر از نفت مسجدسلیمان بود.

خطیبی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چطور شد شما روی جناحین کار کردید، خاطرنشان کرد: چون اولین کاری که حریف می‌کند این است که عمق را می‌بندد، چیزی بود که ما هم پیش‌بینی کرده بودیم به همین دلیل به کناره‌ها رفتیم. چند ارسال نمی‌گویم خیلی خوب، اما ارسال خوب داشتیم که حریف باز سیستم خود را تغییر داد و کناره‌ها را بست. این معلوم است که حریف برای یک امتیاز و گل نخوردن آمده است. ما تلاش کردیم نفراتی را برای ایجاد موقعیت بفرستیم، یکی دو موقعیت هم ایجاد شد اما نتوانستیم استفاده کنیم.

سرمربی ماشین‌سازی در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید فکر نمی‌کنید تیم شما به یک تمام‌کننده قهار نیاز داشته باشد، عنوان کرد: ما کمی مشکل داریم اما هر روز در تمرین کار می‌کنیم. من از این ناراحت هستم که در بازی قبلی مقابل فولاد باختیم اما فوتبالی بازی کردیم که از نظر آمار و کیفیت خوب بودیم.

خطیبی ادامه داد: من فیلم بازی را دیدم؛ از نظر موقعیت، کرنر و ... برتری با ما بود اما روی دو ضربه ایستگاهی و اوت فولاد ما را برد. هیچ کس از این فوتبال ما حرفی نزد. من ناراحتم که می‌گویند فلان تیم باخت، فلان تیم برد، کسی به کیفیت نگاه نمی‌کند. در بازی ممکن است هر اتفاقی بیفتد، دروازه‌بان ما فقط یک بار توپ را لمس کرد این یعنی مالکیت و آمار دست ماست.

وی یادآور شد: در بازی با فولاد 590 پاس دادیم که یک سوم آن داخل زمین حریف بود، کسی اینها را نمی‌بیند. من از کیفیت تیم و شکل فوتبالی که داریم راضی هستم. این تیم از سال قبل خود 3-4 بازیکن دارد و تیمی که شکل جدیدی دارد زمان می‌برد تا شکل بگیرد. بازیکنان ما 2-3 ساله قرارداد بسته‌اند و در خط حمله یکی از باکیفیت‌ترین تیم‌ها خواهیم بود و شما آن را آخر فصل می‌بینید.

سرمربی ماشین‌سازی همچنین در ادامه صحبت‌هایش درباره اینکه تیم شما بازی با کیفیتی دارد اما برای برطرف کردن اشکالات چه برنامه‌ای دارید، گفت: تیم ما نه برای قهرمانی می‌رود، نه می‌افتد بلکه میانه جدول خواهد ماند. ما جزو تیم‌های تک رقمی خواهیم بود.

وی افزود: از 7 بازی که داشتیم غیر از یک بازی از همه تیم‌ها برتر بودیم. در این بازی هم ضعف داشتیم و شرایط خوبی نداشتیم. 6 بازی برای ما بوده و این کیفیت بالای ما را نشان می‌دهد. حتی مقابل استقلال و شهر خودرو هم خوب بودیم. بچه‌های ما خوب کار می‌کنند و کارشناسان می‌توانند آمارها را ببینند که ما جزو 4 تیم با کیفیت هستیم اما باید نواقصی که برای بردن هست برطرف شود که به مرور زمان درست خواهد شد. ما برای قهرمانی نمی‌رویم. فولاد برای این مسابقات 30-40 میلیارد هزینه کرده و ما از نظر جوانگرایی و هزینه جزو 2 تیم آخر هستیم. باشگاه برای آینده هدف و برنامه دارد. ما برای قرار گرفتن در بین 10 تیم می‌جنگیم و قول می‌دهم سال بعد جزو 4 تیم برتر باشیم و آسیایی شویم.

رسول خطیبی ماشین سازی تبریز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر