کد خبر: 827019 A

فراز کمالوند در گفتگو با ایلنا:

سرمربی پارس جنوبی جم گفت: نتایجی و جایگاه استقلال در جدول را کاذب میدانم بدون شک استقلال امسال جزو مدعیان اصلی قهرمانی در لیگ نوزدهم خواهد بود.

فراز کمالوند در گفتگو با خبرنگار ورزشی ایلنا در خصوص بازی پارس‌جنوبی در مصاف با نفت آبادان اظهار داشت: بازی بسیار خوبی بود. به این دلیل چند موقعیت صددرصد و یک پنالتی را خراب کردیم  نتوانستیم به امتیاز دست پیدا کنیم اما تیمم را مستحق پیروزی در این بازی می‌دانستم. بنظرم تمامی جذابیت فوتبال به این است که نمی‌توان  هیچ چیز را پیشبینی کرد ولی در مجموع  از عملکرد فنی بازیکنانم راضی هستم اما از نتیجه بازی اصلا رضایت ندارم.

او ادامه داد: متاسفانه فوتبال ورزشی است که هرچه قدر هم تیمی خوب بازی کند اگر توپ‌هایش به گل تبدیل نشود امتیازی به آن ها تعلق نمی‌گیرد. تیم ما در شش،هفت بازی ابتدای لیگ  کمی بدشانسی آورد. نزدیک به هشت، نه تا از توپ‌های ما به تیرک دروازه برخورد کرد در صورتی که اگر هرکدام از این شوت‌ها چندسانت این طرف آن طرف می‌شد میتوانستم دارای امتیازی و جایگاه بهتری باشیم.  تیم ما در فصل جدید ما از 18 بازیکن 16 بازیکنش را از لیگ یک به خدمت گرفته‌ است و با توجه به  بودجه باشگاه که بسیار محدود بوده از عملکرد بازیکنانم راضی هستم و امیدوارم در آینده با صبر و حوصله بیشتر بتوانیم در مسابقات به موفقیت و نتایج بهتری دست پیدا کنیم.

کمالوند در خصوص شرایط فنی تیمش و وضعیت بازیکنان پارس گفت: قولی که در اول فصل به مسئولین باشگاه دادم بقای این تیم در لیگ برتر بود. کل بودجه باشگاه پارس جنوبی به اندازه یکی از بازیکنان تیم‌های صدر جدول است. همانطور که گفتم  بیشتر بازیکنان ما از لیگ یک  به پارس آمده ‌اند و مبلغ قرارداد اکثر آن نیز بسیار ناچیز است. با توجه به امکاناتی که ما در اختیارداریم ازعملکرد بازیکنانم راضی هستم.

سرمربی پارس‌جنوبی در خصوص مصوبه مجلس شورای اسلامی برمکلف کردن وزارت نفت‌ مبنی بر کمک نکردن به تیم‌های حرفه‌ای در فوتبال عنوان کرد: این مصوبه باید در مجلس اصلاح شود. به عقیده‌ من حداقل کاری که میتوان دراین مورد کرد این است که اصلاحیه‌ یا یک طرح چند فوریتی را باید اضافه کنند که این قانون شامل تیم‌های لیگ برتر در جنوب کشور که خودشان ساکن شهرهای نفت‌خیر هستند و به سختی  در آلودگی هوا حاصل از کار پالایشگاه‌ها در حال گذران زندگی هستند نشود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا وقفه‌های حاصل از اردوهای تیم ملی  باتوجه به اینکه تیم پارس نیز بازیکنان ملی‌پوشی ندارد به ضرر این تیم است یا خیر توضیح داد: تیم‌ملی، تیم منتخب کشورمان است باید همیشه درالویت قراربگیرد وهمگی باید با این موضوع کنار بیاییم. بنظرم در وحله اول همه هدف ازتشکیل فوتبال برگزاری بازی‌های لیگ برتر و همه این ها قوی بودن و موفقیت تیم ملی کشورمان است.البته اگر برنامه ریز‌ها بهتر از این باشد که تیم‌های دیگر هم کمتر صدمه ببیند که چه بهتر و اگر هم نبود چون تیم ملی تیم هشتاد،نود میلیون ایرانی است همگی باید با این شرایط کنار بیاییم.

سرمربی تیم پارس جنوبی در خصوص اینکه کدام یکی از بازیکنانش را لایق دعوت شدن به تیم ملی فوتبال توسط ویلموتس می داند عنوان کرد: از آنجایی که تمامی بازیکنان تیم پارس علاقه‌مند و مشتاق به پوشیدن پیراهن مقدس تیم ملی هستند، حرفه‌ای نمی‌‌دانم که اسم بازیکن به خصوص را ببرم اما یقین بدانید که یکی دوتا از بازیکنانمان را آماده حضور و دعوت شدن به تیم‌ملی میدانم.

کمالوند در پایان در خصوص پیشبینی‌اش از بازی امروز پارس جم در مصاف با استقلال تهران گفت: بازی با استقلال هم برای ما مانند دیگر بازی‌های لیگ است و تفاوت چندانی برای ما نمی کند. به همین خاطر ما نه استرس و نه انگیزه خاصی برای این بازی داریم. استقلال  تیم بسیار خوبی و بزرگی است مهره‌های تاثیرگذار بسیاری دارد و مربی آنها نیز خیلی کاربلد است. ما اصلا نگاهی به جایگاه این تیم در جدول هم نمی‌کنیم زیرا معتقد هستم که این جایگاه کاذب است و باید آن‌ها رده های بالاتری قرار بگیرند. لازم میدانم در همینجا اعلام که کنم که استقلال امسال جزو تیم های بالای جدول یکی از شانس‌های اول قهرمانی خواهد بود.

او افزود: اجازه دهید کمی از بازی‌های بگذرد میدانم که در نیم فصل همگی به این حرف من می‌رسید. اصلا به نتایجی استقلال تا به اینجا فصل کسب کرده است کاری ندارم زیرا من به دانش مربیگری استراماچونی  و به خوب بودن تیم استقلال اعتقاد دارم. درست است که من سن‌و سال زیادی ندارم اما تجربه زیادی را در مربیگری کسب کرده‌ام، میدانم که سابقه داشته  بسیاری از تیم ها تا هفته هفتم و هشتم لیگ صدر جدول بوده‌اند و بعد از آن به رده‌های پایین‌تر سقوط کرده‌اند،خیلی از زمان‌ها هم بوده است که برعکس این موضوع را شاهد بوده‌ایم.به عنوان مثال تصور کنید تیمی در پنج بازی ابتدای اش مقابل پنج تیم بالای جدولی بازی کند و قطعا این تیم نمی‌تواند نتیجه مطلوب را کسب کند   دررده  پایین جدول قرار می‌یگیرد و تصور عمومی نیز  این خواهد بود که فلان تیم ضعیف است از این اتفاق‌ها در فوتبال خیلی زیاد است. با توجه به اینکه قرار است در این هفته مقابل استقلال بازی کنیم تمای بازی ها و عملکرد آنها را آنالیز کردم و بدون شک میدانم که استقلال تیم بسیار قدرتمندی است و نتایجی که گرفته را کاذب می‌دانم و سخت معتقد هستم که این تیم امسال جزو مدعیان اصلی قهرمانی لیگ خواهد بود.

گفتگو:ترنم کشاورز

استقلال فراز کمالوند پارس جنوبی جم آندره آ استراماچونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر