کد خبر: 826936 A

رقابت‌های کشتی فرنگی هفتمین دوره بازی‌های نظامیان جهان- چین؛

​تیم کشتی فرنگی نیروهای مسلح ایران با کسب یک مدال طلا و یک مدال برنز به کار خود در هفتمین دوره بازی‌های نظامیان جهان پایان داد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت‌های چهار وزن دوم مسابقات کشتی هفتمین دوره بازی‌های نظامیان جهان امروز در شهر ووهان چین برگزار شد و نمایندگان کشورمان در این مسابقات به یک مدال طلا توسط پژمان پشتام در وزن 77 کیلوگرم و یک مدال برنز توسط امین میرزازاده در وزن 130 کیلوگرم دست یافتند.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 77 کیلوگرم پژمان پشتام در مبارزه نخست با نتیجه 7 بر صفر مقابل ماریا گئورگ ولاد از رومانی به پیروزی رسید وی در دور بعد نیز با نتیجه 10 بر یک جیو یونگ جونگ از کره شمالی را مغلوب کرد و در مرحله نیمه نهایی مقابل فلوریان نیومایر از آلمان با نتیجه یک بر یک به برتری دست یافت و به دیدار فینال رفت. پشتام در دیدار پایانی با نتیجه 2 بر یک حسن علی اف از آذربایجان را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 87 کیلوگرم مهدی فلاح در دور کشتی اول با نتیجه 6 بر یک مغلوب دنیس کودلا از آلمان شد و توجه به شکست این کشتی گیر در دورهای بعدی، از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن 97 کیلوگرم علی اکبر حیدری در کشتی اول با نتیجه 2 بر 2 مقابل میچائیل لوسیفیدیس از یونان شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر یونانی در کشتی بعد، حیدری از دور مسابقات حذف شد.

در وزن 130 کیلوگرم امین میرزازاده در مبارزه اول با نتیجه 5 بر 2 مغلوب رضا کایالپ دارنده چندین مدال طلا، نقره وبرنز جهان و دارنده مدال نقره و برنز المپیک از کشور ترکیه شد اما با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده‌ها رفت وی در این گروه مقابل ادوارد پاپ از کشور آلمان با نتیجه یک بر یک پیروز شد و به دیدار رده‌بندی رفت. میرزازاده در این دیدار نیز با نتیجه 2 بر 2 از سد الکساندر چرنیتسکی از اوکراین گذشت و صاحب مدال برنز شد.

این مسابقات در شش وزن المپیکی برگزار شد و هر کشور مجاز به استفاده از 4 کشتی گیر در هر رشته (آزاد، فرنگی و زنان) بود.

فدراسیون کشتی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر