کد خبر: 826791 A

مربی دروازه‌بانی تیم ملی فوتسال ایران گفت: در تلاش هستیم که وظیفه دروازه‌بان‌ها در طول مسابقه را افزایش بدهیم.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، میشل پطروس در ابتدا گفت: در بازی اول مقابل ترکمنستان از مسعود محمدی در درون دروازه استفاده کردیم که این نخستین تجربه وی از حضور در بازی‌های رسمی بود و عملکرد خیلی خوبی از خود نشان داد. هدف ما استفاده از دروازه بان‌های جوان در این مرحله از مسابقات بود و به طور مشخص دنبال این بودیم که دروازه بان هایمان از قابلیت پوشش منطقه پشت مدافعان برخوردار باشند.

وی ادامه داد: به هرحال در مسابقات آسیایی تیم ما مجبور است از جلو بازی کند، روی تیم حریف فشار بیاورد و پرس را اجرا کند. به همین دلیل تقریبا بخش‌هایی از نیمه زمین ما خالی می‌ماند و نیازمند این هستیم که یک دروازه بان کامل این بخش را پوشش بدهد. از این نظر مسعود محمدی در بازی روز قبل مقابل ترکمنستان بسیار خوب کار کرد و بارها و بارها منطقه پشت دفاع را پوشش داد. ضمن اینکه در چارچوب دروازه هم چند واکنش خیلی خوب از خودش نشان داد، بنابراین از عملکرد وی کاملا رضایت داریم.

مربی دروازه‌بانی تیم ملی فوتسال افزود: سعید مومنی دیگر دروازه بان ما در این مسابقات است که دقیقا همان توقع را از وی داریم. اینکه علاوه بر داخل چارچوب دروازه، در پوشش فضای پشت مدافعان نیز خوب عمل کند. هدف اصلی ما از این مدل بازی این است که دروازه بان‌ها را به این شیوه عادت بدهیم و در پی آن وظیفه دروازه بان‌ها را افزایش بدهیم. این شیوه عملکردی را از دروازه بان اصلی تیم و دیگر دروازه‌بان‌های جوانی که در این مسابقات حاضر هستند و یا در اردوهای قبلی به تیم دعوت شدند هم خواستیم.

پطورس با اشاره به نحوه انتخاب دروازه بان‌ها برای ترکیب نهایی تیم ملی فوتسال در مرحله نهایی قهرمانی آسیا، تصریح کرد: این مسئله‌ای نیست که از پیش تعیین شده باشد. در حال حاضر حدود 7 دروازه بان داریم که سطح نسبتا نزدیکی به یکدیگر دارند و همه چیز به خود آن‌ها بستگی دارد که در چند ماه آینده سطح خود را بتوانند نسبت به دیگری افزایش بدهند یا خیر. ضمن اینکه لیگ را هم به دقت رصد می‌کنیم تا هر کدام از دروازه بان‌ها که عملکرد بهتری دارند، با شایستگی خودشان به مسابقات اعزام شوند.

فدراسیون فوتبال ایران میشل پطروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر