کد خبر: 825376 A

نگاهی به کارنامه انتخاب‌های جدید استراماچونی برای پنالتی زدن

با آماده شدن او و حضور در ترکیب استقلال، انتخاب دیاباته کم ریسک‌ترین گزینه برای زدن پنالتی‌های استقلال است

استقلال همانند فصل قبل، این فصل هم دربی را در حالی واگذار کرد که باز هم در این بازی پنالتی از دست دادند. فصل گذشته در آخرین دقایق نیمه اول بود که فرشید اسماعیلی پنالتی را چیپ به علیرضا بیرانوند زد و پنالتی او به بیرون دروازه رفت. در دربی این فصل هم بازهم استقلالی‌ها در نیمه اول صاحب پنالتی شدند. شیخ دیاباته امید اول گلزنی آبی‌پوشان در این فصل در آن بازی به دلیل مصدومیت حضور نداشت و علی کریمی پشت ضربه پنالتی ایستاد و او هم در گل کردن پنالتی ناکام بود.

پرسپولیس بعد از پنالتی‌ای که بیرانوند از کریمی گرفت، در نیمه دوم توانست یک گل به استقلال بزند و دربی را ببرد. استقلالی‌ها که فصل گذشته هم آمار ضعیفی در گل کردن پنالتی‌ها داشتند، در ادامه فصل باز هم در گل زدن پنالتی ناکام بودند. آبی پوشان در بازی جام حذفی مقابل گل ریحان، توسط مرتضی تبریزی پنالتی از دست دادند تا گل کردن پنالتی یکی از معضلات این فصل استقلال استراماچونی باشد.

آندره‌آ استراماچونی ایتالیایی پنالتی‌زن‌های اول و دوم تیم خود را مشخص کرده. سرمربی استقلال، وریا غفوری کاپیتان این تیم را به عنوان پنالتی‌زن اول استقلال انتخاب کرده و آرش رضاوند هافبک جوان این تیم هم پنالتی‌زن دوم استقلال در ادامه فصل است. در این گزارش بررسی کرده‌ایم که که انتخاب‌های استراماچونی برای زدن پنالتی استقلال چه وضعیتی در گذشته در زدن پنالتی داشته‌اند.

وریا گزینه مطلوب در نبود دیاباته

وریا غفوری که پنالتی‌زن اول استقلالی‌ها انتخاب شده، 50 درصد پنالتی‌های خود در لیگ برتر را گل کرده است. وریا 6 بار تا به حال در لیگ برتر پنالتی زده که از این 6 پنالتی که با لباس تیم‌های نفت تهران و استقلال بوده، 3 پنالتی را گل کرده و 3 پنالتی را از دست داده است. غفوری یک پنالتی هم در لیگ قهرمانان آسیا زده است که پنالتی او تبدیل به گل شده. آمار کاپیتان استقلال در گل کردن پنالتی درخشان نیست اما در نبود دیاباته، استراماچونی پنالتی‌زن مطمئن‌تری نسبت به او ندارد.

آرش رضاوند پنالتی‌زن دوم استقلالی‌ها هم 4 پنالتی در گذشته زده است که از این 4 پنالتی، یکی از آن‌ها گل نشده. رضاوند فصل گذشته و با لباس سایپا در گل کردن پنالتی خود مقابل رحمان احمدی در بازی با پارس جنوبی جم ناکام بود. به نظر می‌رسد استراماچونی به دلیل تجربه وریا، او را به عنوان پنالتی‌زن اول استقلال انتخاب کرده و رضاوند با وجود آمار بهتری که در گل کردن پنالتی‌ها داشته، پنالتی‌زن دوم این تیم شده است.

آمار استثنایی دیاباته

شیخ دیاباته امید اول گلزنی استقلالی‌ها چند هفته از رقابت‌های لیگ برتر را به دلیل مصدومیت از دست داد و هنوز نتوانسته گلی برای این تیم در لیگ نوزدهم بزند. با آماده شدن او و حضور در ترکیب استقلال، انتخاب دیاباته کم ریسک‌ترین گزینه برای زدن پنالتی‌های استقلال است. دیاباته آمار فوق‌العاده‌ای در گل زدن ضربات پنالتی دارد. این بازیکن آفریقایی 15 پنالتی آخر خود را گل کرده است. دیاباته از 22 پنالتی‌ای که در طول دوران حرفه‌ای خود زده، فقط یک پنالتی را از دست داده. حضور او در ترکیب استقلال با توجه به آمار خوبی که در گل کردن پنالتی‌ها دارد، می‌تواند خیال هواداران این تیم را از گل کردن پنالتی‌های استقلال در ادامه فصل راحت کند.

 

استقلال وریاغفوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر