کد خبر: 824566 A

موضوع پول‌های بلوکه شده فوتبال ایران در فیفا، چیزی نیست که فدراسیون فوتبال به سادگی از آن کوتاه بیاید. مهدی تاج به هر طریق ممکن می‌خواهد این پول را در سریع‌ترین زمان آزاد کند و به ایران برگرداند.

به گزارش ایلنا، او در این راه مسیرهای گوناگونی را امتحان کرده است. از اعلام رقمی بالاتر از رقم واقعی طلب ایران و تحت فشار گذاشتن دولت و نامه به بانک مرکزی برای دریافت این پول بگیرید تا برسید به نامه‌ای که همین چند روز پیش برای اینفانتینو ارسال کرد و در جواب تمجید او از حضور زنان در ورزشگاه گفت، حالا بیایید و پول‌های‌مان را پس بدهید.

تاج که به تازگی متوجه شده به تنهایی نمی‌تواند از عهده وصول طلب فدراسیون فوتبال از فیفا برآید، تصمیم گرفته در این مسیر متحدان قدرتمندی پیدا کند. او چاره‌ای جز دوستی با فیفا ندارد و بنا به مصلحت هم که شده نمی‌خواهد روابط حسنه‌اش با اینفانتینو را خراب کند. استفاده از مقام قدرتمند دیگری چون ریاست کنفدراسیون فوتبال آسیا اما می‌تواند کار او را در این مسیر راحت‌تر کند.

به همین خاطر خبرهایی از بحرین به گوش می‌رسد که مهدی تاج و شیخ سلمان، دیروز جلسه‌ای مشترک برگزار کرده‌اند و به دنبال پیدا کردن راهی برای گرفتن طلب ایران از فیفا هستند.

در حالی‌ که تیم ملی فوتبال ایران دیروز (سه‌شنبه) در سومین دیدار خود در منامه به دیدار تیم ملی بحرین رفت، یک جلسه مهم نیز بین رئیس فدراسیون فوتبال ایران و رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار شد تا درباره موضوع طلب‌های ایران از فیفا، در آن تصمیم‌گیری شود. شیخ سلمان این روزها برای تماشای دیدار دو تیم ایران و بحرین از مقر AFC به زادگاه خود آمده است و البته درباره او و اینکه چه هدفی را از همکاری تنگاتنگ با تاج و فوتبال ایران دنبال می‌کند، خبری در دست نیست اما هر آنچه که هست در حال حاضر به دنبال گرفتن طلب‌های بلوکه‌شده فدراسیون فوتبال ایران و تحویل آن به تاج است. مهدی تاج که هنوز نتوانسته طلب‌های فدراسیون فوتبال ایران را از فیفا وصول کند در این دیدار به دنبال این است تا با ترغیب رئیس AFC، به قولی با او ائتلاف کند تا بتوانند با فشار مضاعف به فدراسیون جهانی فوتبال، راهی برای وصول پول فدراسیون فوتبال ایران پیدا کنند. مصطفی هاشمی‌طبا، رئیس اسبق سازمان تربیت بدنی و کاندیدای ریاست جمهوری دوره قبل درباره اینکه چطور می‌توان فیفا را متقاعد کرد که پول‌های بلوکه شده ایران را آزاد کند، راهکارهایی را بیان می‌کند و معتقد است که فیفا اجازه ندارد خود را وارد این بازی‌های سیاسی کند. هاشمی‌طبا می‌گوید: «این مشکل تنها از طریق بانک مرکزی و ارتباطات بانکی حل خواهد شد. مگر اینکه با فیفا مذاکره شود و بپذیرد که مطالبات فوتبال ایران را به طور نقدی مثلاً به سرمربی تیم ملی فوتبال ایران به جای طلبش پرداخت کند. اگر فیفا راضی به این کار نشود، واقعاً جفا کرده است.» تا کنون که راه حل‌های تاج او را به نتیجه نرسانده است. نه نامه‌اش به بانک مرکزی با موافقت همراه شده و نه مذاکراتش با اینفانتینو نتیجه داده است. فشار از طریق شیخ‌سلمان اما شاید او را به مقصودش برساند!

مهدی تاج فدراسیون فوتبال ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر