کد خبر: 824545 A

با حکمی از سوی CAS؛

باشگاه اوسترشوندس سوئد پس از تبرئه در پرونده سامان قدوس برای کاهش محرومیت بازیکن خود دست به کار شد.

به گزارش ایلنا، دادگاه عالی ورزش CAS در حکمی اعلام کرد که پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه اوسترشوندس سوئد باز و این تیم تبرئه شده است. باشگاه سوئدی فصل گذشته به همراه سامان قدوس، به دلیل تخلف در انتقال این بازیکن محروم و جریمه شده بودند.

ماریا ویلن رئیس باشگاه اوسترشوندس در گفتگو با سایت رسمی این باشگاه، خبر بخشش محرومیت را تائید کرد اما هنوز خبری در خصوص نتیجه اعتراض به حکم مربوط به سامان قدوس منتشر نشده است.

قدوس پیش از این طی حکمی از سوی فیفا تا پایان سال 2019 میلادی از حضور در میادین باشگاهی و ملی محروم شده بود و علاوه این با جریمه سنگین چهار میلیون یورویی نیز مواجه شده بود.

دلیل محکومیت قدوس شکایت سال گذشته باشگاه هوئسکای اسپانیاست که سرانجام پس از بررسی طولانی در فدراسیون جهانی فوتبال، به مرحله صدور حکم رسید.

بر اساس این حکم، سامان قدوس 16 بازی از لیگ فرانسه و همچنین 4 بازی ملی از دور رفت مرحله مقدماتی جام جهانی مقابل هنگ کنگ، کامبوج، بحرین و عراق را از دست داده است.

قدوس هنگامی که برای باشگاه استرشوندس سوئد بازی می‌کرد، قراردادی را با تیم هوئسکا امضا کرد، اما بعداً با تصمیم خودش و باشگاه سوئدی از رفتن به اسپانیا صرف‌نظر کرد.

این محرومیت شامل باشگاه اوسترشوندس هم شد و قرار بود این تیم دو پنجره بعدی نقل و انتقال زمستانی و تابستانی را از دست بدهد ولی حالا دادگاه CAS باشگاه را تبرئه کرده و آنها از پنجره‌های نقل و انتقالاتی بعدی محروم نیستند.

سامان قدوس پس از انصراف از پیوستن به تیم اسپانیایی، راهی باشگاه آمیان فرانسه شد. هوئسکا که نتوانسته بود قدوس را به خدمت بگیرد، در پایان فصل از لالیگا به دسته پایین‌تر سقوط کرد.

فیفا اعلام کرده بود که مجازات سنگین آقای قدوس بر پایه ماده 17 از بندهای 4 و 3 اعمال می‌شود.

پیشتر مشابه این اتفاق برای مهدی طارمی رخ داد که از قرارداد امضاشده با ریزه اسپور ترکیه صرف‌نظر کرد و به پرسپولیس بازگشت.

علاوه بر جریمه نقدی، هم طارمی چهار ماه محروم شد و هم این‌که فیفا دو پنجره نقل و انتقال سرخپوشان را بست. شکایت پرسپولیس برای تغییر حکم صادرشده به نتیجه نرسید.

باشگاه اوسترشوندس حالا پس از تبرئه خودش درخواست تجدید‌نظر برای قدوس را هم داده است و باید دید دادگاه CAS نسبت به این حکم چه واکنشی نشان خواهد داد.

سامان قدوس استرشوندس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر