کد خبر: 823228 A

دور جدید لیگ برتر مسابقات کشتی کشورمان عصر امروز آغاز خواهد شد.

به گزارش ایلنا، مسابقات لیگ برتر کشتی از عصر امروز با برگزاری دو مسابقه در سالن هفتم تیر تهران آغاز می‌شود. لیگ برتر کشتی که چند سالی بود به دلیل تغییر در شیوه برگزاری آن با مشکلات زیادی روبه‌رو شده بود، حالا با تغییر و تحولات زیادی قرار است از امروز با شکل و شمایل جدیدی شروع شود.در هفته اول لیگ برتر کشتی آزاد سه مسابقه برگزار می‌شود که یک تیم این هفته استراحت دارد. در مسابقات هفته اول لیگ برتر کشتی آزاد؛ بازار بزرگ ایران به مصاف پاس تهران می‌رود.

در مسابقه دوم هم ثبت جهانی توس با تیم دانشگاه آزاد روبه‌رو می‌شود که هر دو مسابقه هم در تهران برگزار می‌شود. مسابقه سوم هم بین تیم‌های هیأت کشتی خرم‌آباد با رعد ستارگان ساری در خرم‌آباد روبه‌رو می‌شود. تیم اترک خراسان شمالی هم این هفته استراحت دارد.

یکی از جذابیت‌های مهم لیگ برتر کشتی آزاد ورود برخی چهره‌های نامی اما جذاب کشتی ایران در دهه 90 میلادی به عرصه رقابت در لیگ برتر است. یکی از جذابیت‌های لیگ برتر کشتی آزاد حضور تیم اترک است که به واسطه حضور چهره‌هایی چون بهروز یاری و محمد طلایی قرار است به‌عنوان یک تیم ویژه در لیگ برتر حضور داشته باشد. محمد طلایی که تا چندی پیش سرمربی تیم ملی جوانان بود، حالا قرار است که به‌عنوان مدیر در کنار تیم اترک باشد. در کنار او هم بهروز یاری به‌عنوان سرمربی تیم حضور دارد. هم بهروز یاری و هم محمد طلایی از ستاره‌های کشتی ایران در دهه 90 میلادی هستند که مردم خاطرات بسیار زیادی از کشتی‌های این دو به یاد دارند اما هر دو بنا به دلایلی سال‌ها شانس حضور در لیگ برتر را از دست داده بودند. محمد طلایی در سال‌های اخیر در رده‌های مختلف تیم ملی به‌عنوان مربی حضور داشته اما به همین دلیل که حضور مربیان ملی در لیگ ممنوع بود نتوانست وارد لیگ برتر شود اما بهروز یاری سال‌ها از سطح اول کشتی فاصله گرفته بود.

او در این سال‌ها که شاید بتوان گفت بیش از دو دهه بود نه به‌عنوان مربی ملی و نه به‌عنوان مربی در لیگ برتر حضور نداشت. هر چند که با وجود این غیبت طولانی همچنان مرد جذاب کشتی بود که امسال با حضور در لیگ برتر می‌تواند به جذابیت‌های این مسابقات اضافه کند. بهروز یاری هم به دلیل صراحت لهجه‌ای که الان دارند و هم با توجه به تکنیکی که در دوران قهرمانی خود داشت همیشه در کشتی طرفداران خاص خود را داشته که حالا با ورود به مسابقات لیگ برتر می‌تواند جذابیت‌های لیگ برتر را هم افزایش بدهد. اترک خیلی به دنبال جذب ستاره در لیگ برتر نبوده و سعی کرده که از کشتی‌گیران جوان استفاده کند و به همین دلیل هم می‌تواند یکی از اتفاقات خوب این لیگ باشد. البته در کنار محمد طلایی و بهروز یاری که در لیگ برتر با اترک حضور دارند، برخی دیگر از قهرمانان و خوشنام‌های دهه 90 میلادی کشتی ایران در لیگ برتر حضور دارند. این بار علیرضا رضایی و هادی حبیبی به‌عنوان مدیر فنی و سرمربی تیم دانشگاه آزاد در لیگ برتر حضور دارند.

 

چهار مسابقه در یک شهر

برخلاف لیگ برتر کشتی آزاد که هفته اول با سه مسابقه آغاز می‌شود، لیگ برتر کشتی فرنگی با چهار مسابقه هفته اول خود را استارت می‌زند. این مسابقات در هفته اول به میزبانی هیأت کشتی بیرجند برگزار می‌شود. در اولین مسابقه شهدای مدافع حرم قم در مقابل بازار بزرگ ایران قرار می‌گیرد و در مسابقه دوم خود هم به مصاف هیأت کشتی خراسان جنوبی می‌رود. هیأت کشتی خراسان جنوبی هم دومین مسابقه خود را با هیأت کشتی سیرجان برگزار می‌کند. در آخرین مسابقه هفته اول لیگ برتر کشتی فرنگی هم هیأت کشتی سیرجان به مصاف بازار بزرگ ایران می‌رود.

 

لیگ برتر کشتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر