کد خبر: 822632 A

سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان گفت:از روز اولی که هدایت این تیم را قبول کردم همیشه گفته ام که دور هم جمع شده ایم تا به جام جهانی برویم و صرفا عبور از این مرحله هدف ما نیست.

به گزارش ایلنا، سیروس پورموسوی سرمربی تیم ملی جوانان امروز در برنامه سلام صبح بخیر حاضر شد و پیرامون مسائل مختلف به صحبت پرداخت.
پورموسوی در ابتدا گفت: ما از دی ماه سال گذشته تا به امروز بیش از 1300 بازیکن دعوت کردیم و در اردوهای مختلف بازی داشتیم. کتابچه ای از بازیکنان ثبت شده داریم و به جرات می توانم بگویم هیچ بازیکنی نمی تواند بگوید من فرصت و شانس حضور در تیم ملی را نداشتم.

وی افزود: تا اردیبهشت ماه از بین این تعداد 50 نفر انتخاب شدند در 2 تورنمنت شرکت کردیم، اولی در سن پترزبورگ بود که از بین 12 تیم ششم شدیم. در تورنمنت دوم در تاجیکستان توانستیم قهرمان شویم و عنوان تیم اخلاق را به دست بیاوریم.
 سرمربی تیم ملی جوانان یادآور شد: اکنون شمارش معکوس تا مسابقات آسیا شروع شده است و مهرماه سال آینده قهرمانی آسیا برگزار می شود. از روز اولی که من آمدم با توجه به اینکه تیم جوانان سال گذشته حذف شده بود، 17 ماه کار تعطیل بود و از گروه قبلی فریدون معینی، بهزاد آزاد و حسین مرادی  به من کمک کردند تا بچه ها را ارزیابی کنم و تا به امروز کمیته جوانان از ما حمایت کرده اند و برنامه مان برای مرحله اول تا به اینجا خوب بوده است.

پورموسوی درباره ارتباطش با کمیته فنی که فرهاد مجیدی موفق به تعامل با آن نشد، توضیح داد: من تا امروز 2 بار در کمیته فنی حضور داشتم و جا دارد از حمایت آنها تشکر کنم. اکنون با آقای محمدی کمیته جوانان دو سه روز یک بار در ارتباط هستیم و کارها را چک می کنیم. او هم جوان، هم با برنامه و هم تحصیل کرده است و امیدوارم با این تعامل بتوانیم گامی برای فوتبال پایه برداریم.

وی در پاسخ به اینکه آیا او هم مثل فرهاد مجیدی با مشکل دخالت در کارش روبرو شده، تاکید کرد: نه اصلا. تا به امروز در انتخاب بازیکن، معرفی و بازی ها دخالتی صورت نگرفته است.

سرمربی تیم ملی جوانان درباره تعامل با ویلموتس اظهار کرد: او خیلی از بازیکنان جوان استقبال می کند و چندین جلسه در تمرینات ما حضور داشت که باعث انگیزه ما، کادر فنی و بازیکنان می شود. او دنبال فوتبال تهاجمی و رو به جلو است و ما هم با سیستم 2-4-4 و تهاجمی بازی می کنیم و دنبال سبک جدید در فوتبال ایران هستیم.

پورموسوی درباره اینکه آیا از تیم ملی کپی برداری کرده اید، تصریح کرد: به آن صورت نه، اما از برج 10 که شروع کردیم، به شکل معمول تیم ها 1-3-2-4  بازی می‌کنند ولی من از ابتدا  با سیستم 2-4-4 جلو رفتم و فوتبال تهاجمی را دوست دارم.
 سرمربی تیم ملی جوانان درباره وضعیت نگران کننده تیم های پایه و اینکه در سالهای گذشته در تیم نوجوانان، جوانان و امید نتیجه نگرفته ایم، آیا باشگاه ها مقصر هستند؟ گفت: قطعا. ما باید نگاهمان را نسبت به تیم های پایه عوض کنیم. از باشگاه ها خواهش می کنم به تیم های پایه شان برسند. با توجه به مشکلات اقتصادی که در کشور وجود دارد ما هیچ راهی به جز پشتوانه سازی نداریم و این فقط با حمایت از تیم های پایه ممکن است.

پورموسوی درباره تیم 26 نفره خود گفت: 4 بازیکن ما به صورت کامل در اختیار تیم های بزرگسالان هستند با توجه به شرایط مسابقات، اکثر باشگاه ها به این بچه ها کمتر بها می دهند اما حسین نخودکار در سایپا احمد جلالی و علیرضا اسدآبادی در پدیده بازی کرده اند. 

وی افزود: من بهمن ماه یک هفته در مسابقات آموزشگاه های کشور حضور پیدا کردم و در بازی های مختلف حضور فیزیکی داشتم تا بتوانم بازیکنانی که حقشان است پیدا کنم.

سرمربی تیم ملی جوانان در پاسخ به اینکه آیا درست است برخی باشگاه ها حاضرند به بازیکنان بی کیفیت خارجی بازی بدهند اما از جوانان استفاده نکنند، اذعان کرد: در این چند سال ثابت شده هر باشگاهی که به جوانان خود بها بدهد ضرر نکرده است. چون برنامه های ما کوتاه مدت است، بازیکن آماده انتخاب می‌کنیم  اما اگر دنبال برنامه بلندمدت باشیم، باید نگاهمان به تیم های پایه بهتر باشد.

پورموسوی درباره پیش بینی اش از مسابقات پیش رو و اینکه آیا در مرحله گروهی که حذف نمی شویم، تاکید کرد: از روز اولی که آمدم، جلسات متعددی با این بچه ها داشتیم و همیشه گفته ایم که دور هم جمع شده ایم تا به جام جهانی برویم و صرفا عبور از این مرحله هدف ما نیست. بچه ها واقعا شایستگی دارند و در این  20 و چند روز باقی مانده بتوانیم مسائل فنی مان را پیگیری کنیم.

وی یادآور شد: تلاش کردیم در اردویی که درتهران هستیم شبیه سازی کنیم و از 4 کشور عربی دعوت کردیم اما نیامدند. عمان، عراق، سوریه و هند را به تهران دعوت کردیم اما متاسفانه آنها نپذیرفتند. سعی کردیم با تیم های داخلی بازی کنیم. امروز میزبان تیم بزرگسالان پارس جنوبی، چهارشنبه با امیدهای استقلال و روز جمعه با خوشه طلایی بازی می کنیم. 

سرمربی تیم ملی جوانان ادامه داد: از مسئولان ورزشگاه دستگردی خواهش دارم ما میزبان هستیم و باید از شرایط میزبانی استفاده کنیم. این مجموعه در حال بازسازی است  و خواهش من این است که کار را سرعت ببخشند تا ما از اول آبان ماه بتوانیم از این زمین استفاده کنیم.

وی در پایان گفت: جا دارد از بازیکنان تیم تشکر کنم که در هر اردو با انگیزه و تلاش کار می‌کنند. از همکارانم در کادر فنی  ممنون هستم که در این 10، 11 ماه مطمئنا بیشتر از من تلاش کردند. از حیدر شریفی، فرشاد بختیاری زاده، رضا خطیب، فراز فاطمی مدیر تیم چهره خوب و با اخلاق کشور و مارکوتشکر می‌کنم.

 

تیم ملی جوانان سیروس پورموسوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر